Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese vagy labrador?

Bichon havanese vagy labrador?

Figyelt kérdés

Már kb. 1 éve nincs kutyusunk,ezért most elkezdtünk keresgélni kutyus ügyben. Aztmondátk anyukámék,hogy válasszak 1 kutyust,ami az enyém lesz, és majd Ők is.

Nekem a két kedvenc kutya fajtám a bichon havanese, és a labrador... Anyuék aztmondták,hogy inkább legyen a lbarador, mert egy "kis" kutya nem való semmire,inkább egy nagyobb testű,ami őrzi is a házat...Nemtudokk dönteni! :// Szerintetek? Írjatok légyzsi még mind a két fajtára vonatkozóan előnyöket,és hátrányokat! Köszii :)



2013. dec. 7. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Értem. Tehát van kb 300 ezretek csak kutya vételárra hogy rögtön kettőt szeretnétek? Ha igen akkor elnézést. De ezzel a hozzáállással nem igen ajánlom. Kutya nem csak házőrzésre való,labrador meg sokszor olyan természet előbb nyalja képen a betörőt mint megtámadná. Plusz egy mérgezett virsli,aztán volt egy kutyátok. Ha féltitek a házat ott a riasztó még kamerásat is lehet kapni,24 órás szolgálattal,ha riaszt rögtön kint vannak nálatok. És még olcsóbb is.

Plusz egy bichont nem rakhatsz ki a kertbe,egy nagyobb hó aztán el is lepné és megfagyna.

Inkább menhely ha annyira szeretnétek egy kutyát. Előzővel mi lett?

2013. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2 fajtatiszta kutya ára 300 ezert ft kb.

A labrador akkor őrzi a házat,ha cigánygyerek hullik az égből.

A bichon meg akkor se őrizné,ráadásul kitenni sem lehet.Nem mintha a labinak minden álma lenne kirekesztve élni a kertben.A labradorral sokat kell foglalkozni,pörgős kutyák,nem kerti dísznek valók.Napi séta,tanulás,játék.NAPONTA.

A bichon is hasonló,csak még kozmetikázni is kell.


Egyébként a menhelyen rengeteg kutya van,akik gazdira várnak.Inkább ott keresgéljetek.

2013. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

:) Anyukádéknak mond meg, hogy a labrador nem fogja őrizni a házat.


Így bele a vakvilágba nem lehet előnyökről és hátrányokról beszélni kutyafajták esetében. Attól függ, mi előny és mi hátrány, hogy

1. mit vársz a kutyától

2. milyen körülmények között tartanátok a kutyát

Ha ezeket leírod, akkor tudunk bármit is mondani. Addig max. a levegőbe beszélhetünk.

2013. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindenképp menhelyről hoznánk,a labit,a bichont pedig az egyik ismerősünktől,mert ők megunták a kutyájukat -.-''

Az előző kutyusunk 12 évesen elpusztult,és ő is menhelyes volt... Természetesen kinti-benti tartásra gondultunk,mivel elég nagy a házunk,ès a kertünk. A sétával nem lenne gond,itt van pár utcával arébb az erdő,nagy park,kutyaiskola,és mi is rendszeresen járunk hosszabb túrákra. Eltartani eltudnánk... Tehát a kutyus 'megvételével' nem lennne gond,csak melyik legyen? Igazából szerintem ebből labi lesz ,ahogy olvastam máshol is: szeret kirándulni... :)

2013. dec. 7. 23:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindkét fajta jó kirándulótárs, és egyik sem házőrző - a bichon viszont jó jelzőkutya lehet.

A bichon hátránya: nyírni kell, és kicsi - ez utóbbi miatt azért jó, ha viszel magaddal botot, mert sose lehet tudni.

A labrador hátránya: tudtommal hízékony kissé. Vagy nem tudom, én egy időben rengeteg túlsúlyos labit láttam. De nyilván mozgatni kell meg nem kell tömni.

2013. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
menhelyen sok fajta-jellegű labrador van, jó ha onnan kihoztok egy felnőttet, csak ne akarjátok hogy őrizze aházat és sétáltassátok mindennap.
2013. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a labinál vigyázni kell a gyomorcsavarodásra, és a dpre (pl kúraszerűen egy kis zöldkagyló kivonat nem árt).
2013. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Jó reggelt!


www.ebtelep.hu


Ők várják,hogy menj értük,mégpedig ma,mivel ma kifejezetten örökbefogadó nap van..

Persze minden nap lehet innen kutyát örökbe fogadni ,csak most kifejezetten meghirdetett örökbefogadó nap van ,mivel teltház van és jön a szilveszter ..petárdák stb.remélem nem kell magyarázni.


Kérlek,innen fogadjatok örökbe :)

Egy állatvédő.

2013. dec. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyik sem őrzi a házat,a bichonok csak bent tarthatóak.A labi sokat eszik,nagydarab és nem gondolom,hogy sárosan,büdösen olyan sokan beengednék.Ha inkább lenne kint,akkor labi,mert a bichonoknál nem kérdéses,hogy mindig bent.
2013. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az utcában van egy bichon, aki kutyaajtón ki-be jár. Szerintem az ilyen kinti-benti megoldás a legeslegjobb minden kutyának.

A bichonnak annyi előnye van, hogy könnyebb megfürdetni (pl saras időben sima vízzel leöblíteni), és nem hullik a szőre.

Meg a labi vízi vadász, nagyon szereti a vizet, a pocsolyát. Ha elviszitek kutyastrandra, ez előny, ha bejön a házba, hátrány. :D

2013. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!