Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli feltétlenül ugatós...

A puli feltétlenül ugatós kutya lesz?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvasom hogy ugatós fajta kutya, valahol azt hogy csendesebb mint a pumi.

Anyukám azt mondta hogy azért ne legyen pulink, mert ugatós és folyton "terelni akar". Való igaz hogy a szomszédunkban lévő puli nagyon ugatós, képes átugatni az éjszakát. De szegényt sosem viszik sétálni, nincs tanítgatva, szeretet helyett arrébb rúgják és alig etetik. Mi szoktuk őt etetni, mert már nagyon le van fogyva.

Szerintem megfelelő képzéssel és napi lemozgatással a puli kölyköt olyan felnőtt kutyussá lehetne nevelni amelyik nem ugat szükség nélkül és kitűnő házikedvenc lesz belőle. Van mellettünk egy kutyafuttató szerűség, ott ki tudná magát szaladgálni és (bár a neten azt írják hogy nem szükséges a pulinak kutyasuli mert a tudása ösztönből jön) szükség szerint el lehetne vinni "oktatóhoz" is.

Jól gondolom? Mert ezekkel szeretnék majd érvelni, ha egyszer eldöntjük hogy mikor legyen újra kutyánk. :)


2013. dec. 8. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi családunkba még csak 4 hónapos de olyan jelző kutya hogy sok ebet lepipál :D Kinti-benti,inkább benti puli,törzskönyves,fehér kisasszony,de a többi kutyán főleg az egyiken csüng,folyton terelni akarja hiába vakkant az rá hogy hagyja békén,olyan mint egy kullancs:D De imádjuk,hatalmas szeretetben nevelkedik el is kényeztetik anyámék rendesen, nevelik is,de ugatásról terelésről nem lehet lenevelni.

Amúgy rettentő okos kutya,ahogy minden puli :)

Szerintem igen jó egyéniségek,anyud így is megszeretné őket szerintem.

2013. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Pici korában minden felesleges ugatásnál rá kell szólni. Nekem is van pásztorkutyám, aki igen ugatós hírében állt, de ezt tanácsolta a tenyésztő és be is jött. Plusz sokat kell vele foglalkozni, hogy ne ugasson unalmában.
2013. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beonde válasza:
Hát az enyém igaz hogy keverék de nagyon ugatós :D
2013. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A közvetlen környezetemben két puli keverék van, de ők is nagyon sokat ugatnak. Minden kinti neszre puffognak, engem nagyon zavar.
2013. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Három pulit ismertem, mindháromtól megőrültem annyit ugattak.
2013. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk pumink és pulink van :) mind a kettő ugat mint a fene! Grafit(a pumi) többet ugat de Betyár( a puli) se keveset!
2013. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pulim van. Ugat, mert jelez. De fölöslegesen sosem.
2014. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!