Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok kistestű kutyát tartó...

Sok kistestű kutyát tartó miért használ hámot+flexit sétához, miközben a kutya neveletlen és sétálni sem tud?

Figyelt kérdés
(Nekem is kistestű van amúgy)

2013. dec. 9. 12:00
1 2 3 4
 1/31 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mert a kutya behívhatatlan és jobb esetben gazdi csak félti, rossz esetben agresszív is a kis kutya. De azért kell a hám, hogy szegénykének ne a kis nyakát húzzák :P Nevelés meg minek...:(


Én az utóbb időben este sötétben a nem Duna parti sétáinkon 8 méteres flexit-párnázott hámot használtam a kb. 30 kg-os kutyámra ;)

2013. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk eleinte hám és sima póráz volt, de nagyon nem jött be...ő egy mentett kutyus, soha nem sétált pórázon, hét éves, félt az emberektől. A rövid póráz (2 m) zavarta...így vettem egy flexit, amit az utcán röviden használok (zsinóros, így kb fél méter van, amit sima pórázként tudok használni ha kibiztosítom), és ha szabad a pálya akkor mehet flexin (5m).


a hám vagy nyakörv kérdése fajtafüggő, ő brachycephal, tehát a légzése miatt jobb neki a hám.

2013. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem értem miért jó, de van 2 törtlénetem, ami a flexi ellen szól:

Az első: Flexin sétáltatott kutya elkezdett rohanni, épp akkor romlott el a biztosító, mikor ez történt (vagy azért kezdett el rohanni, mert elromlott), persze kutya ki a kocsi elé, a gazda pedig a több méteres zsinórt próbálta visszacibálni, mire nagy nehezen visszahúzta a kutyát.

A második történet egy nagyon rémült mentett kutyáról szólt. Aki sétáltatta, fel akarta húzni a kabátján a zipp zárt, és persze elejtette a flexit, ami a földre esve megijesztette a kutyát, az elszaladt...4 nap múlva találták meg egy bokorba tekeredve...

2013. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
amíg nyakörvet használtam, a kutya folyton fuldoklott tőle, húzott, amint átváltottam hámra megszűnt a fuldoklás és a húzás is
2013. dec. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

sima, hagyományos pórázt használunk

(még az előzőhöz)

2013. dec. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát biztosan van létjogosultsága a flexinek De!


Sajnos én még csak balesetveszélyes helyzetet láttam mindenkinél, aki flexit használt.


Párszor megkértek, hogy fogjam meg a kutyát, amig bemennek a közértbe st. és bizony sikerült a kutyát szépen magamra tekernem:)

Illetve olyan eset is volt nem egyszer, hogy hasra estem más flexijéban, van a kutyám kellett elkapnom, mert a hülye flexi belekapott a lábába.


Nekem is kistestű kutyám van és bizony hámmal, de nem flexin (egy yorkit nem óhajtok nyakörvvel sétáltani testfelépítése miatt, bármennyire is szépen jön, bár ő szaglászik folyton és soha nem rohan előre, inkább mögöttem kullog) hanem rendes pórázzal sétál, de a flexit betiltanám balesetveszélyes volta miatt.

2013. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Valóban a hámot a gyenge nyak miatt szokták használni kistestűeknél, én is gondolkoztam rajta, de elég szépen sétál a kutyám így nem fojtogatja magát. Csak rossz nézni ahogy azzal a puha nyakával néha-néha ráfeszül a pórázra, ha valamit lát, de hálisten általában nagyon szépen sétál.

A flexit én nem szeretem, de azért szokták használni, hogy ne kelljen minden bokorba, virághoz odamenni a gazdinak is, ha a kutya meg akarja szagolni, legyen nagyobb tere, de mégis legyen pórázon ha bármi baj lenne. Szóval én teljesen megértem az okokat, csak sokan nem látják be, ha a kutyájuk túl idegbeteg ehhez a megoldáshoz. Az én kutyám is azért sétál szépen, mert meg lett tanítva a sima pórázas láb melletti sétára, de aki már az elejétől flexizik, az soha nem fogja megtanulni.

2013. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
25%

Én nem használok flexit, csak másoknál láttam.

Pár dolog amit nem tudok mire vélni:


1. idegesítő, kattogó hang

2. kb olyan mintha egy tányért tartanék a kezemben ami szintén zavaró. Nem értem, egy ilyen csészealjat markolászva hogy lehet rendesen figyelni saját magadra, a kutya testbeszédére, és kb minten jelenlévő dologra. Engem még a póráz végének fogása is zavar néha, így csak zsebre teszem.

3: elég aggasztóan vékonynak tűnik az a zsinórszál, ami a póráz lenne, elvileg. Hamarabb vinném a kutyám póráz nélkül mint egy ilyen damil szálon. Szerintem tök para. :D


Én mondjuk kimondottan előítéletes vagyok akkor ha valakit flexivel látok. Szerintem kb a nevelni lusta, vagy rendesen sétáltatni lusta emberek használják ezt.

2013. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
26%

Ez a szagolgatós dolog pedig nem ok a "flexi"re.

Nekem két méteres pórázom van, amit alap esetben háromszor négyszer lazán a kezemre tekerek.

Ha séta van, így tartom magam mellett a kutyát, rövid pórázon. Ha látom rajta, hogy valami érdekli, akkor egyszerűen leengedek egy két "karikát" a feltekert részből. Aztán vissza, rövid póráz.

Ehhez nyilván figyelni kell a kutyára is... de ez alap lenne ha már kutyát visz az ember. Flexitől nem lesz "szabadabb" a kutya, max nem érez kontrollt, és félni fog, vagy agresszív lesz --- nagy átlagban.

2013. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én nagyon flexi ellenes vagyok mióta az egyik ismerősöm, akivel a kutyákat szoktuk sétáltatni flexi+hám kombóval sétáltat.A kutya erős nyakú westi és hámmal is ugyanúgy fulladozik, meg majd behány mert annyira húzza a gazdáját.Az én kutyám meg menne a másik kutyával játszani, de annyira belegabalyodik a flexi zsinorjába, hogy hihetetlen és mindíg nekem kell őket külön szedni a gazda meg csak néz.Sokszor kiszalad az úttestre alig bírja visszahúzni, alámászik a kocsiknak csupa kosz lesz, idegen kutyákkal agresszív és a flexi szerintem csak erősebbé teszi.Azt mondja a nyakörv bántja a nyakát, a sima pórázzal meg bekell mászni mindenhova, meg ugye flexivel nem kell fegyelmezni csak szalad elől és kész.Én meg vagyok az állatkínzó mert sima nyakörv+bőrpórázt használok...
2013. dec. 9. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!