Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben hogyan...

Ilyen helyzetben hogyan fárasszam le a kutyát?

Figyelt kérdés

3 éves, ivartalanított, közepes kan kutyus.

Menhelyről fogadtuk be 1 hónapja, lakásba.

Sajnos még mindig nem tudom elengedni pórázról. Nem elég, hogy agresszív más kutyákkal, bármi elvonja a figyelmét vakon szalad utána. Nemegyszer pórázzal kellett elrántanom a kocsi elől, mert egyszerűen gondolkodás nélkül kiugrik elé. Ezen kívül szörnyen domináns, elég egy rossz mozdulat ahhoz, hogy nyeregben érezze magát. A vendégekről úgy kell mindig leszedni, de egy pár perces helyreigazítás után nem szokott probléma lenni.

Igyekszem naponta 2 órát sétáltatni, de egyáltalán nem elég neki, kopó keverék, szaladna, vadászna mindig. A lakásban próbálunk labdázni, de azt is hamar megunja. Sajnálom szegényt, csak fekszik valahol búbánatos arccal, képtelen lefoglalni magát.

Én szeretném a legjobban, ha kimehetnénk a parkba játszani más kutyákkal, de nem lehet: már távolról acsarog rájuk, ugat, húz, megőrül. Fogalmam sincs, a férjem mit művelt sétáknál, addig nem csinált ilyet, míg nem kezdte el ő is levinni.

Két napja csak úgy tudunk normálisan sétálni, hogy elvonom kajával a figyelmét ha kutyás közelít felénk, akkor viszont szó nélkül átengedi őket.

Szeretném majd elvinni kutyaiskolába, de sajnos a számlák miatt legkorábban tavasszal lesz rá keret.

Addig mit csinálhatnék vele?


Hozzátenném, hogy a falkavezér úgy tűnik, én vagyok, de ebben néha rendesen elbizonytalanít: egy halk szóra szót fogad, tudja hogy mit szabad és mit nem, itthon még a legnagyobb játék közben is lefékez, ha szólok hogy nem ugorhat fel valahova.

De ha odakint vagyunk, megszűnik körülötte a világ, amíg nincs valami illatos kaja nálam, le vagyok tojva. Ha van, akkor olyan, mint a kisangyal, minden szavam issza.


2013. dec. 9. 12:07
 1/5 anonim válasza:
a kutyáknál nincs olyan egy falkában hogy két falkavezér legyen!!! ha úgy érezné hogy ön a falkavezér, akkor nem viselkedne úgy, a családon belül szerintem nem tudja még hogy hol a helye, mert nem csak falkavezér van, és a "többiek", hanem mindenkinek meg van, hogy hol a helye. Ha a kutya nem tudja, és érzi a gazdáin, hogy bizonytalanok, akkor jellemző az ilyen zavart viselkedés. Ezért érdemes megtanítani neki hogy ő hol áll a sorban a családban... Cesar Millan könyveit és munkásságát tudom ajánlani :)
2013. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Falkavezér nem Te vagy, akkor nem acsarkodna más kutyákra, nem szaladna el tőled és hallgatna rád.Mikor látod, hogy készülődik agresszívvá válni, azonnal lekell állítani.Szocializálni kéne, de ahhoz más kutyák is kellenek.Cesar Millan módszere jó lenne nektek, nézd meg a csodálatos kutyadoki részeit, abban sok hasznos dolog van főleg agresszív kutyákra.
2013. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok az előttem szólókkal. Amíg nem tudod kutyasuliba vinni, addig nézz meg sok-sok Cesar Millan részt és olvasd a könyveit.
2013. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg nem sikerül megnevelni, addig is javaslom, hogy vegyetek hegymászókötelet, ebből lehet akár 8-10 méteres (vagy hosszabb, ahogy tetszik) pórázt is készíteni.

Ezzel lehet gyakorolni a behívást, dobálhatsz neki labdát, botot stb. amivel jól le lehet fárasztani és viszonylag nagy mozgástere van, mégis kontroll alatt tarthatod.

2013. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hosszú, 6-8-10 méteres pórázon tudtok pl labdakeresést játszani, ronggyal huzakodni, bringázni esetleg (csak nem betonon!!!).

Szellemileg fáraszd le nagyon. Engedelmes gyakorlatokkal, szigorú szabályokkal, "haszontalan" trükkök tanításával :)

2013. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!