Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkából kizárás?

Falkából kizárás?

Figyelt kérdés
A kutyám (2 éves keverék) kölyök korától velem van, mindig nagyon jó és engedelmes kutya volt. Ma viszont lehetett valami a levegőben vagy nem tudom, meglátott egy havert, és rohant játszani, de haverék most nem értek rá, ezért visszahívtam. A KUTYA RÁM SEM BAGÓZOTT! Szaladt tovább a másikkal, és mikor közeledtem felé, elkezdett szórakozni, játszani. Nagyon berágtam, kizártam a falkából. Nem szólok hozzá, rá sem nézek, estig gondoltam a kizárást, aztán kioldom. Kérdésem: itt nyöszörög mellettem, meg próbál bökdösni a lábával. Ha ilyenkor rá sem nézek és elhúzom a lábam az jó, ugye? Nem reagálok semmire, ez sima figyelemfelkeltés vagy megint szemtelenkedik? Jól csinálom? Az nem baj ha nincs a helyére zavarva, ugye?
2013. dec. 9. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmire sem szabad reagálni, semmire! Se negatív, se pozitív megerősítés, semmi parancs, semmi semmi. Mintha a kutya nem is létezne. Kivéve, hogy megeteted (Te eszel először) és pórázon eü séta mehet.
2013. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Egyet nem értek: miért akkora hatalmas tragédia, ha odarohan egy kutyához akit ismer, és vele időzne? :D Emiatt én nem cécóznék, bár lehet túl "engedékeny" vagyok. :D


Nekem az a fontos, hogy a kutyám visszajöjjön ha indokolt, mert ha nem teszi, veszélybe sodorja magát, vagy másnak kellemetlenséget okoz...


Szerintem kicsit felfújod a dolgot, bár ízlések és pofonok.

2013. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy nem jött vissza első hívásra, és amikor megelégeltem a kiabálást akkor nekiállt játszani velem is, nem vett komolyan. A szememben a behívásmegtagadás az egyik legkeményebb szemtelenség, természetesen a rám morgás, vicsorgás fel sem merül, nincs is a rosszalkodás-listán. A haver gazdája miatt volt kellemetlen, ők éppen siettek valahova, nem volt alkalmas hogy ő ott nekiállt szórakozni, ilyenkor vissza kell jönnie hozzám akkor is, ha a Jóistennel játszik éppen.

Levegőnek nézem teljesen, egy pisszenést sem kap tőlem reakcióként, most elvonult a helyére. Nem tudom meddig kéne, én az esti sétánál gondoltam kioldani a dolgot. Nem főbenjáró bűn volt miért hetekre kizárom, de megérdemli a büntetést.

2013. dec. 9. 16:06
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Ugyanazon a véleményen vagyok mint eddig. Ez kb olyan, hogy a kutyád játékosra vette a figurát, "az engedélyed" nélkül.

Ha a másik kutya épp nem ért rá játékra, szerintem, amint levágja hogy nincs móka, és ha akkor hívod, egyből visszament volna. Ehelyett elkezdtél felé menni hadonászva kiáltozva míg "játék stádiumban" volt, aztán letoltad hogy mit képzel magáról, és szívatod még pár órát.


Nekem mindegy, én csak egy másik lehetőséget vázoltam fel.

Mégpedig, hogy nem biztos, hogy ilyen élesen csak ő volt figyelmetlen, illetve hibás.

2013. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

"akkor is, ha a Jóistennel játszik éppen."

Ez a mondat pedig egyenesen arra enged következtetni, hogy kicsit rá vagy feszülve a témára. :D

2013. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Ha pedig elhatároztad, hogy minden úgy történt ahogy gondolod, akkor miért teszel ki kérdést, hogy most akkor tényleg ne reagálj semmit a kutyára? :D

Szerintem, ő hirtelen, nemigazán volt tisztában azzal, hogy a haverja, akivel mindíg játszik, most épp a postára siet a gazdájával, vagy kitudja hová. Bár lehet tudnia kellett volna. ::::

2013. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 67%-os!


A behívás nem opció. Azt írtad, hogy neked az a fontos, hogy a kutya behívható legyen veszélyes helyzetben. De a kutya nem tudja, mi a veszélyes helyzet. Lehet, hogy épp akkor is játszik. Ezért kell a behívást akkor is komolyan venni, mikor valójában nincs "éles helyzet", mert a kutya nem fogja tudni, hogy "jah, most veszély van, most be kéne mennem".

2013. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%

Te látod a kutyád :)

Ha látszik, hogy meg van illetődve, ergó még "hatásos" a bünti, akkor esti séta előtt-alatt mehet a kioldás. Viszont ha próbálkozik figyelmet magára vonni, én reggelig várnék. Viszont napokig semmiképp nem kell ezért sztem "kizárni"

2013. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Van itt egy mondat: "és amikor megelégeltem a kiabálást"

Nem jött a behívásra holott a kutya gondolom máskor az első szóra bejön. Nem kell kiabálni a megúnásig hanem odamész hozzá és pórázra teszed.

Én nem zárnám ki ezért a falkából hanem meggyőződnék arról hogy a behívásos módszerem tényleg elég hatásos e és jól alkalmazom e.

2013. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha nem jött első szóra, akkor miért nem hagytad ott, vagy fektetted le??
2013. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!