Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jol teszem, ha seta kozben...

Jol teszem, ha seta kozben rovidre fogom a kutyat es megakadalyozom a szaglaszgatast?

Figyelt kérdés

Regebben mindig ugy setaltunk, hogy a kutya feje lent volt a foldon, egyfolytaban szimatolt es emiatt belefeszult a porazba es ossze-vissza huzott./mivel ment a szagok utan/.

Most raszolok, ha lelapul, es felhuzom a nyakorvet az alla ala.

Sokszor meg igy is befeszul, neha ket labra all, a nyakat teljesen bemereviti, mert hisztis.

Sajnalom, de muszaly nevelnem, mert neha remalom volt a seta.

Probaltam mindenfele modszert, de inkabb megfulladna.

Igy lassan haladunk, a seta is sokaig tart, de lenyegesen normalisabban jon.

Mas is igy csinalja? Jo ez a modszer? Ha kb 3 honapon at mindig igy megyunk setalni, meg fogja szokni es vihtem hosszabb porazon is ugy, hogy szepen jon?


2013. dec. 10. 10:57
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nem, nem teszed jól. A pórázon való séta alapjait kell először megtanítani neki, normális felszerelést venni (nem hám vagy flexi). Ha a kutya nagyon energetikus, akkor először otthon lefárasztod alaposan, utánna indultok sétálni. Választhatod a megfordulós módszert is, én pórázból való korrekciót kedvelem inkább, vagyis ha befeszül a póráz, rövid, határozott rántás, majd visszalazítom. Ha ismét befeszül, ismét korrekció. De a fordulós is működik. A séta arra van, hogy a kutya sétáljon, ne robotként menjen melletted. A te módszereddel az a baj, hogy a kutya kényszer alatt van, vagyis nem önszántából megy így melletted, + nem szaglászik, így egyre frusztrélltabb lesz. Ezt a módszert csak akkor alkalmazom (a naykörv álla alatt röviden) ha nagyon nagy gond van, ő nagyon feszült, és el kell vigyem arról a helyről (pl egy kutya verekedés), de azt is csak addig míg pár métert haladunk...
2013. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

El szoktad őt engedni egyébként? Van lehetősége máskor szaglászni?


Elmondom én hogy csináltam.

Nálunk van egy mehetsz vezényszó, ezt használom akkor is, ha póráz nélkül vagyunk és elengedem magam mellől ill. ezt használom akkor is, ha pórázon van, de elém mehet v engedem szaglászni. Ha belefeledkezne pórázon a szaglászásba, akkor megfordulok és rántom magammal, majd pár lépés után visszafordulunk és ismét szaglászhat. Ha viszont gyorsan szeretnénk eljutni A-ból B-be, akkor nincs szaglászás és eleve olyan tempót diktálok, h tényleg haladjunk, ha mégis megállna szaglászni, nem engedem.

2013. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Nálunk pórázon nincs se szaglászás se pisi-kaki. Olyankor csak megyünk. Ez a fajta séta a közlekedést szolgálja és nem arra van, hogy a kutyának jó legyen. Amikor kiérünk az arra alkalmas terepre akkor viszont szabadon engedem őket és mehetnek szaglászni, jelölgetni, futkározni.
2013. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én kutyám dettó ugyan ez.

Én azt csinálom, amikor nincs semmilyen parancs adva, hogy lábhoz jöjjön vagy bármi, addig nem érdekel, ha lemarad, vagy előrébb megy, az egyetlen dolog, hogy nem feszülhet a póráz. Abban a pillanatban, hogy megfeszül megállok. Eleinte nem értette, hogy mi van, de lassacskán rájött, hogy akkor vagy szépen megkerül, és bejön lábhoz, vagy farral beigazodik. Amint lábhoz jön, indulunk tovább.

Ezt mindig eljátszom, ha megfeszülne a póráz, ezért nem is szokott feszülni.

De ezek a séták azok a séták, amikor az ő kedvéért sétálunk. Ha sietünk valahova, azt mondom, hogy lábhoz, és el se megy onnan, hanem szépen haladunk a cél felé.

2013. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt az egeszet csak a tenyleges setarol irtam, egyebkent elotte mar futott, frezbeezett, ugralt szabadon az udvaron.

Amikor seta utan kierunk a parkban, ott mar szimatolhat.

Ezzel csak azt szeretnem elerni, hogy tudjunk normalisan haladni, legyenek szabalyok ilyenkor. Mert egyebkent arra mennenk, egesz uton cikkcakkban, amerre o akar.

2013. dec. 10. 17:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!