Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknél a kutya az ágyban...

Akiknél a kutya az ágyban alszik. Nappal is felengeditek vagy csak éjszaka? (bővebben alul)

Figyelt kérdés
Így is megtudjátok tartani a falkavezérségeteket?

2013. dec. 10. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálam úgy van hogy csakis lent aludhat a szélén az ágynak. Sokszor pofátlan és feljebb csúszna de akkor szépen vissza kell mennie. Napközben nem jellemző hogy felugrik, inkább estére amikor hosszabb ideig pihen. Napközben gyakran a földön van, de egyfolytában nagy ritkán alszik nappal órákat.
2013. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk az ágyban alszik, de csak akkor megy fel, amikor mi már bevackoltunk, és akkor is megvárja amíg felengedjük. Egyébként napközben nagyobb szunyálásra bevackol a ketrecébe, vagy ha nézi a tv-t akkor a szőnyegen fetreng, de azért felszoktuk hívni a kanapéra is. Magától, engedély nélkül sehova nem megy fel ha ott vagyunk, ha nem.

Már valaki leírta, hogy önmagában nem azzal van baj, hogy veled alszik a kutya vagy sem, hanem hogy ki irányít. Ha te felengeded mert fel akarod engedni, és nem azért, mert olyan cukin néz, vagy éppen nyüsszög azzal nincs gond.

2013. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Akiteki írta le a legfontosabbat, az állatoknál természetes, hogy együtt alszanak a falkatagok. De te legyél az első, aki kényelmesen elhelyezkedik, ha zavar, nyugodtan küldd le, vagy menj arrébb és akkor neki ahhoz kell alkalmazkodnia. Azaz ne engedd, hogy kitúrjon a helyedről ;)
2013. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jaaa, nekem is 9. válaszoló tetszett! Tényleg ezt csinálja a kutyám, hogy megvárja míg bevackolok, aztán kifli alakban hozzám gömbölyödik. Ha mondjuk csak leülök az ágyra akármivel szöszmötölni, akkor pedig lenntről néz... Eddig nem tudtam így pontosan, ez miért van :D

Pedig most beteg vagyok, szinte egész nap aludtam, ő pedig nem mozdult mellőlem.

2013. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Hovarju ***** válasza:

Az én kutyám, ha nincs itthon senki, a helyén alszik az előszobában. Ha itthon vagyok, akkor megtanulta, hogy csak akkor alhat az ágyon, ha hozza a pokrócát és én elfogadom tőle és letakarom vele az ágyat. (ha valamiért a letakart ágyról lemászik, akkor visszamászás előtt újra engedélyt kér.)

A hálószobában csak hajnalban ébredés előtt bújik mellém egy rövid időre (de ezt sem mindig)


Az már előfordult többször, hogy ha napközben ledőltem a kanapéra, akkor mellém feküdt ha hívtam. De pl. amikor lázas beteg voltam sosem jött mellém az ágyba.


Ő már 4 éves múlt és úgy gondolom nincsenek rangsor problémáink.

2013. dec. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nalunk nappal feljohet de ejjel nem mert nem fernuk el kenyelmesen:) en szerintem nem bafolyasolja a falkavezer szerepemet m amikor lekuldom barmiert le kell mennie. ott a lenyge a dolognak h ha te nem akarod h fent legyen ejjel vagy nappal v barmikor barmiert akkor le kell mennie.
2014. febr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!