Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának, ill. macskának...

Kutyának, ill. macskának disznóhúst vagy csontot szabad-e adni, szoktatok-e adni, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, nem, és ahogy nézem, a komolyan vehető kuta-/macskatáp előállítóknál sincs semmi, ami disznóból van (legalábbis névleg).

Viszont ma láttam boltba disznó fehércsontot (=teljesen tiszta, hús nélküli csont), irtó olcsón (100.-/kg). Belefőzném a tészta mellé nekik. Véleményetek?



2013. dec. 10. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Hát nemtudom, nemigazán kell a kutyának tészta szerintem.

Mint ahogy száraztáp sem. :D

Bár én nyers etetés párti vagyok.


Főzve fogyaszthat sertéshúst, nyersen viszont nem. Hogy érdemben is válaszoljak a kérdésre, ez a "húsleves" mehet neki, nyugodtan.

2013. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

100ftért lehet találni különböző farhátakat is amiken hús is van.

Még olcsóbban vannak fejek.


Főzve szinte mindent lehet adni a kutyának.

Nyersen az aujeszki miatt nem igazán szoktunk adni disznó húst, de a nagyüzemi állomány aujeszki mentes de ezt mindenki maga dönti el hogy ad e neki.

Ha megfőződ akkor meg mindegy..

Amúgy magának a csontnak tésztával sok értelme nincs.

2013. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

A természetben már év ezredek óta konzervel táplálkoznak a kutyák!Dísznót és csirkét még csak nem is láttak!


viccet felretéve,mehet nekik mind a kettő,csirke nyersen is,de vigyázz mert utána a tésztát maximum te fogod megenni!:-D

2013. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Én macskának és kutyának is adok mindenféle csontot, húst halat kivéve! Nálam nyersen nem nagyon kapnak semmit, maximum csirkelábat nagy ritkán. Én direkt külön főzök nekik valami olcsóbb tésztát mellé, bele a különböző húsokat csontokat és azt eszik. A cica az a tésztát gyakran otthagyja, de a kutya az jóízűen megeszi még sokszor a macsek adagját is
2013. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel adhatod neki, de a tészta+csont kombótól éppen csak nem fog éhen halni. Konkrétan semmi értékes nincs ebben az egyvelegben, akkor már legalább farhátat adj neki, az is ilyesmi árban mozog.
2013. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt elfeledtem megirni, hogy ez most csak egy életmentő projekt, mivel nincs módom elmenni venni nekik normális kaját. Szal csak ilyen pótmegoldás, átmenetileg.

Disznót sose kapnak, csak most elgondolkodtam rajta, hogy a disznóhúsba ugye lehet féreg, de a csontba tán nem.


#2: "Amúgy magának a csontnak tésztával sok értelme nincs."ért.

Az íz miatt inkább. Mert úgy inkább megeszik. És van -e értelme a tésztának? Ha nincs, akkor az összes száraztápnak sincs értelme, mert azok is mind gabonaalapúak (sőt, nem csak alapúak, mivel 80-90%ban csak azok, a többi meg kitudjamilyen ipari hulladék). Úh sztem mehet a tészta. Mivel a kutya nem ragadozó és még véletlen se csak húsevő, hanem szépen mondva mindenevő (nemszépen meg dögevők a kutyafélék).

Másrészt macskák is vannak, azoknak az íz is fontos. Szóval ne tess elitélni engem.

Nálam a kutya és macska is eszik mai napig sima kenyeret is akár, és egyik se válogat. És nem girnyók ám, hanem szép kövérek. :)

Farhátosoknak: nem egy árban mozog. Farhát 200tól van.

2013. dec. 10. 17:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

89ft ért vettem tegnap farhátat amin hús is van...


És jól mondod a tápoknak (még a jobbaknak is) a fele szemét és tök fölösleges..


A kutyának köze nincs a mindenevőhöz egyébként.. te vagy mindenevő... hasonlítsd össze a fogaitokat és nézd meg hogy mekkora a különbség :)

A kutya ragadozó és dögevő is, de nem teljesen dögevő mint a hiénák vagy a keselyűk mert vadásznak is.. az utóbbi kettővel ellentétben. Ráadásul amíg a hiénák és a keselyűk elvannak csak csontal meg némi bőrrel és minimális hússal addig a kutyák nincsenek..

Jah és a dögevők többnyire nem esznek gabonákat vagy gabonaszármazékokat mivel a ragadozók a béltartalmat fogyaszák el legelősször és pont ezért igen ritkán(soha)jutnak hozzá a dögevők belsőségekhez gyomor és béltartalomhoz...

2013. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először sikerült találnom olyan farhátat, kb 120 Ft ért, amin nyak, és fej is volt. :D Nem úgy tűnt, hogy ne tetszene a kutyának... némi zöldséggel, nyersen adom.
2013. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
89-ért farhát? Hol? Máris megyek! :) Nem vicc, komolyan megyek! :)
2013. dec. 11. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:

A fővámtéri piacon 89ért akciós volt amúgy 99 azthiszem pulykafarhát volt de kacsa is van hasonló áron.


De a 18. kerületben a vezérhúsnál is van 99 ért,


A lehel piacon is a nyugatitól nem messze ugyan ennyiért

2013. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!