Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan létezik hogy én nem...

Olyan létezik hogy én nem szeretnék a kutya suliban a tanfolyamon részt venni hanem csak a vizsgára jelentkezni?

Figyelt kérdés
és az úgy mennyi lenne pénzben? az én kutyám már rég letesz egy alapfoku e1 vizsgát de már a középhez is közel áll. én nem szeretnék tanfolyamra járni mert a kutyám már mind azt megcsinálja amit a vizsgán elvárnak. Köszönöm a választ!
2013. dec. 10. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
És az miért jó neked? A tanfolyamon maga a részvétel a közös foglalkozás, a tanulás az élmény. A vizsgapapír mire jó magában? Úgy értem, sehol nem kérik, semmire se tudod használni, vagy igen?
2013. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit szeretnél, csak vizsgázni mehetsz bármilyik k99 nyílt vizsganapra csak jelentkezni kell. (a jelentkezési díj változó ha jól tudom)

Ha a sulin szeretnél csinálni egyéb dolgokat is amik a alap és középfokú vizsgához kötöttek akkor meg le kell tenned (bár ez iskola függő is lehet)Ha a kutyád megfelelően szocializált és a kötődése is normális akkor elképzelhető hogy kihagyhatod az alapfokot.


Egyébként a legtöbb tanfolyamnak nem a vizsgára való felkészítés a lényege, hanem a szocializáció, a kötődés kialakítás, a megfelelő büntetési formák tanulása és használata, a különböző tanulási formák elsajátítása stbstb és csak ezek után jön fontossági sorrendben a vizsgára való felkészítés :)

Jah ezt tükör sulis szemmel mondom a többiről nem tudok nyilatkozni.

2013. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk működött. Egy kutyámmal kijártam az alap- és középfokot, a másikkal már nem akartam, így vele csak levizsgáztam, és jártunk klubra meg egy-két alkalom őv-re.
2013. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, nem kötelező azért iskolába járni. ha fel van készitve a kutya, akkor minden további nélkül.
2013. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik, vizsgázni bárki mehet bárhová! Én is így csináltam. Amúgy meg az elsőnek mondanám, hogy azok a 7 hetes kis tanfolyamok semmit sem érnek! Annyi idő alatt a kutya nem tanul meg semmit! Meg is lehet nézni, hogy milyen katasztrofálisan sikerülnek utána a vizsgáik. Saját szememmel tapasztaltam amikor vizsgákra jártunk. A legtöbb még laza pórázon menni sem hajlandó ("pedig a tanfolyamon már tudta"). Az mire jó, ha azt mondhatja a gazda, hogy ő bizony iskolába jár, mikor úgy sem fogad szót a kutyája?
2013. dec. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azok a hét hetes tanfolyamok nagyon sokat számítanak a kutyás úton való elindulásban.. Egy E1-es meg egy Ü2-es vizsgáról beszélünk. Aki komolyan veszi az simán fel tud készülni rá rendesen.. Nekem mind2 kutyámmal 90% fölötti lett.

De mint már mondtam ezeken a tanfolyamokon nem a vizsgára való felkészülés a lényeg hanem a többi ezeknél jóval fontosabb információ, a szocializálás stb

2013. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahol én voltam ott is ilyen "kiváló" eredmények születtek. Csak közben tudás nem volt mögötte, mert mint mondtam, a legtöbb kutya kb semmit se csinált meg amit kértek tőle. És hiába szocializált a kutya, hogyha elüti az első autó mert nem jön vissza. Nincs semmi baj azzal, hogy itt a szocializáció fontos, csak mivel a vizsga szinte kötelező a végén, az gazdák úgy jönnek ki mintha valami hatalmas dolgot tettek volna és mostmár az ő kutyájuk ki van képezve, és bárki orra alá dughatják, hogy márpedig az én kutyám szófogadó mert van papírja, közben meg nem is. Kicsit félrevezető a résztvevők számára.
2013. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Soha nem jártunk semmilyen suliba Argival, mégis többféle vizsgával rendelkezik ;) Otthon simán felkészültök és mehettek vizsgázni nyílt vizsga napon. Vizsgák kb. 2-3 ezer ft-ba kerülnek.


Egyébként nem is értem, minek kell egy tanfolyamon, ahol az engedelmesség LENNE a cél, ügyességi 2-es vizsgát tenni...semmi értelme :P

De az E1-es vizsgák is siralmasak, amiket eddig láttam...kutya végig szinte feszes pórázon megy, gazdira nem figyel, gazdi végig duruzsolja a vizsgát, kérleli, hogy üljön-feküdjön le...szánalmas, mikor ezekre kapnak 80+ pontokat...

TISZTELET A KIVÉTELNEK

2013. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez csak egy e1-es vizsga könyörgöm :D a birálat is építő jellegű később már nem ilyen elnéző..


Amúgy meg jártam hagyományos suliba is ahol a régi motorosok el se engedték a kutyát mert nem tudják :D Az iskola vezető kutyájánál az akkori babakutyám normálisabban viselkedett póráz nélkül.. de mindegy is


Az alap és a közép fok csak bevezetés semmi több. Egy prológus ha úgy tetszik

2013. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen vizsga, van egy szabályzata, nem? Ott világosan megmondják mit várnak el. Most, hogy ez milyen nehéz az lényegtelen. Az a lényeg, hogy aki nem azt csinálja ami ott van, az nem megfelelő. Vagy másnál ez nem így működik?
2013. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!