Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnék még ezzel valamit...

Tudnék még ezzel valamit kezdeni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy közel 3 éves kutya,aki Német dog és rettentően vad,szocializálatlan.

Nagymamámnál volt őt és a házat őrizte,de nagyon elvadult.

Miután mamámat idősek otthonába vitték, a kutyát mi vettük "gondozásba".

De olyan vad,hogy félve megyünk ki hozzá a kenelbe,(ami 7-8 méter,hősugárzóval berendezve).

Picit több mint másfél méteres kerítésből simán kigrott és kettő felnőtt bárányunkat ölt meg.Ráadásul minket se nagyon akar elfogadni,sőt ..

Azért egy közel 70kg-mos kutya nagyon komoly sérüléseket tudna okozni,gondolkozás nélkül nekem,nekünk támadna.(az etetése és így nagy fejfájásba kerül.)

Itt mi a teendő?Állatmenhely?


2013. dec. 10. 19:11
 1/8 A kérdező kommentje:
7*8 méter.
2013. dec. 10. 19:12
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem valószínű hogy ennyi idosen megvaltozna szerintem hívjátok ki az állatorvost ő majd mond róla véleményt és ha rendes segít valami megoldást találni
2013. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutyakiképző felfogadása.
2013. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
100%

Első válaszoló, egy mondatban ennyi baromságot :O


Kérdező, ti keressetek fel egy házhoz járó kiképzőt, mondjuk akár őt: [link]

2013. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyrészt házhoz járó kiképző, másrészt hogy ne lehetne, egy háromévest szocializálni...egy ekkora dogot a bezártság biztosan frusztrál, érdemes lenne egy férfinek kiengednie, pórázra kötnie, és irány egy hatalmas séta.
2013. dec. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Otthoni kiképző, rendszeres foglalkozás. Egy 3 éves kutyát nem olyan nehéz helyretenni, ha bennetek is megvan a szándék (nem mindha egy 10 évest nem lehetne, csak hosszadalmasabb...). Ha szeretitek, akkor tökéletes társ lehet belőle.
2013. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Német dog fajtamentés. A futrinkautca.hu alatt találod. Úgy olvasom, hogy az ellátása is problémás. Szerintem vegyétek fel a kapcsolatot velük, ott keresnek megoldást. Én úgy látom jobb lenne neki egy új hozzáértő gazda, aki a fajtának megfelelően szocializálja, megneveli.
2013. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy dogból vadállat lett? Nem tudom ezt hogy sikerült kivitelezni...

A bezártság nagyon nem tesz jót neki. Le kellene mozgatni. Sétáltatni, játszani vele, feladatokat adni neki. Talán egy ivartalanítás sem ártana.

2013. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!