Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska összeszoktatása?

Kutya-macska összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 éves németjuhász kutyám mellé egy növendék cicát szeretnék hozni, viszont az összeszoktatás nem lesz felhőtlen az tuti. Milyen tanácsokat adnátok, tapasztalatotok szerint? Az utcán levő macskákat üldözné.... viszont pl felügyelet mellett a hörcsögöt is a hátára lehet tenni, orra elé tenni. A zsákmányösztöne nyilván magas, pláne, hogy munkavonalas. Szerintetek??????
2013. dec. 11. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó sokáig csak felügyelettel legyenek együtt. A kutyát tedd pórázra és mutasd meg neki a cicát. Bármi nem megfelelőt cselekszik, korrigálod. Ha már pórázon szépen viselkedik, akkor folytatjátok póráz nélkül. Aztán majd látod, ha már meg lehet bízni a kutyában, mert mondjuk inkább elmegy az udvar másik végébe és ott fekszik le, a macska hidegen hagyja. Előbb-utóbb szerintem meg is szeretik egymást.

Nagyon figyelj oda és sok sikert kívánok :)

2013. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van egy csomó ugyan ilyen kérdés itt, nézz körül. Rengeteg tanácsot adtak már itt az emberek, pont ugyan ilyen kérdésre.
2013. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de amúgy lakásban van a kutya. Az a baj, hogy ha a macska futna, tuti rohanna utána. Ha nem futna, akkor nem... a hörcsöggel is így van....
2013. dec. 11. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Az önmagában még nem baj, ha uránaszalad. Az a lényeg, ami akkor történik, amikor utoléri.
2013. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
HÁT EZ AZ! :D
2013. dec. 11. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezért legyél ott. Ha van hatalmad a kutya felett, akkor nem lehet gond.
2013. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha ott vagyok. És ha nem vagyok otthon? Akkor külön zárom őket inkább. Legalábbis az elején.
2013. dec. 11. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Természetesen az elején fő a biztonság. Jó lesz, ha külön lesznek, míg nem tud rájuk figyelni senki.
2013. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezért kell úgy vállalni állatot, hogy 1-2 hétig mindig legyen otthon valaki. Mi is ezt csináltuk. 2 hétig 24 órában felügyelet alatt volt a két jószág.

A kergetőzés pedig biztos nem fog megszűnni csak úgy.

A cicám az ölemben alszik most, a kutyám mellettem de mégis összebújva alszanak. Ha most kimegyek a konyhába, rohan utánam mind a kettő, teszek-veszek, ezek ketten meg elkezdenek kergetőzni. Nincs ezzel gond, csak fegyelmezni kell mind a ketőtt: a kutya ne harapj meg a cicát, a cica n karmolja ki a kutyát.


Ha odafigyelsz, kb 2 hét alatt összeszoknak majd. Én példálul már otthagyhatom a két jószágot enni, nem szedik el egymás elöl az ételt, nem is balhéznak. Ha nem vagyok itthon (lekameráztam) gyakorlatilag egész nap alszanak és kész. Se a házat, se egymást nem szedik szét. Ezeket a dolgokat egy kerek hónap alatt elértem velük, szóval kitartás!

2013. dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én elég sokat itthon vagyok. Max 1x vagy 2x vagyok távol hosszabb időre, de az is csak 6 óra, és abból az első órát még itthon van valaki, szoval max 5 óra egy héten 1-2 alkalommal. De addig biztos, hogy a cicc a szobában lesz, mert a kutya meg olyankor az előszobában van.
2013. dec. 12. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!