Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem képmutató az, mikor...

Nem képmutató az, mikor valaki nagy kutyásnak momdja magát, de többtitíz, akár száz ezer forintért vesz kutyát, mikor a menhelyek dugig?

Figyelt kérdés
Nem verseny, kiállításra kell neki kutya hanem csak úgy. És ha említed a menhelyi kutyát, kiakad, hogy azt csinál a pénzével amit akar, és neki nem kell lelki roncsolt kutya!

2013. dec. 11. 12:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

nem, abszolút nem az. Ha neki van egy alap elképzelése arról, hogy milyen kutya lenne megfelelő neki akkor nyilván ahhoz leginkább illő kutyát fog választani, ha az fajtatiszta, akkor fajtatiszta. Ha nem szaporítót támogat, akkor semmi probléma a dologgal.

Nyilván a menhelyi kutyáknak kevesebb az esélyük arra, hogy gazdihoz jussanak, de a tenyésztők meg csak úgy hoznak le almot, ha már előre megvannak a gazdák.. így nem fölösleges kölyköket hoz a világra, szemben pistabácsival, aki folyton kiengedi a kutyáját éjszakánként és ivartalanítani meg oltani is cseszik a kutyát.

sőt, a sok menhelyi kutya az állatorvosok egy részének is a hibája, akik azt állítják, hogy a szukának minimum egyszer kell ellenie. Nagyon sokrétű ez a dolog, és látatlanba nem kéne mindenkit nagyképűnek nevezni, hiába vett pénzért kutyát, biztosan meg volt az oka, hogy mért olyat vett.

2013. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki egy fajta lelkiismeretes tenyésztőjétől vesz kutyát, akkor ezzel a választásával az adott fajtát támogatja - akkor is, ha nem akar vele kiállításra járni.

Egyszerre nem lehet mindent támogatni.

De lehetséges, hogy ahogy jobban megszereti az adott fajtát, amelyet támogatott, idővel késztetést érez arra, hogy bekapcsolódjon pl fajtamentésbe is - ahogy velem is ez történt, csak mivel helyem nincs, ezzel még várnom kell.


Persze, ha valaki szaporított kutyát vesz, az más tészta - de még idővel az is továbbfejlődhet.

2013. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szerintem sem az, ha tényleg tenyésztőtöl vesz. Azok a tenyésztők akiket én ismerek, pl állandó támogatói egy vagy több menhelynek. Az, amelyik a menhelyi kutyára kiakad, az más kategória. Az sznobizmus...de azok általában szaporított kutyát vesznek, mert bár fajtiszta! kell, de legyen ócsó is!
2013. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerint nem, nekem fajtatiszta kutyám van, ez a kedvenc fajtám de az nem azt jelenti, hogy más kutyát utálok. Önkéntes napokon szokta járni segíteni kutyát sétáltani a menhelyre és segítek őket örökbe is adni, sőt vannak nálam befogadott kutyák akiket kidobnak az utcára addig még a menhelyről nem érkezik valaki és elviszi. De attól még szeretem a kutyám és mert csak TK-s még nem nézem le a többi embert kivéve aki eszetlenül szaporít.
2013. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne ez képmutató dolog? Hobby célra is egészséges, jó kutya kell, nem csak kiállítási, verseny célra.


A rosszullét kerülget, mikor látom sok helyen a feliratot: "Ne vásárolj, fogadj örökbe!" Szerintem inkább a tenyésztést, a normális tenyésztést kellene támogatni, nem a szaporítást. Márpedig azzal, hogy a menhelyek dugig vannak, eléggé a szaporítás van támogatva. Ettől még szeretem a keverék kutyákat, van is egy és lesz is, de törzskönyves kutyám is van és jó lenne, ha a kutyatartás úja luxus lenne, nem pedig divat. Egy keverék menhelyi kutyát hamarabb kicsapnak a kertbe dísznek, mint egy több százezer ft-os kutyát. Mivel utóbbira költenek, így foglalkoznak is velük. Ez lenne a normális kutyatartás szerintem .

2013. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az,hogy valaki igényes helyről,Tk.el,nem szaporítótól megveszi saját kedvenc fajtáját,nem baj.Viszont az,hogy nem vesz kutyaszámba más négylábút,az már nem szimpatikus.De nem minden gazda állatszerető is egyben.
2013. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

Miért lenne a szaporítás támogatva azzal,hogy telve vannak a menhelyek?

És én láttam százakárhányezer forintos kutyákat is kicseszve a kertbe.Divatos fajta,méregdrága tenyésztőtől megveszik sznobok,hogy játszhassák az agyukat azzal,hogy X tenyészetből ennyiért vett kutyájuk van.A kutyát nem szeretik,ha jön új divatfajta,már mehet is.Nem egy ilyet ismertem.

2013. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

És miért kéne családi kedvencnek százezreket kidobni olyan kutyára,amit soha nem fognak kiállításra vinni vagy tenyészteni?Most nem érdekel a szöveg,hogy akkor egészséges kutyát kapsz.Egyrészt ez nem mindig igaz,másrészt a menhelyi is lehet egészséges.Sok ismerősömnek van,csak akkor látják az orvost,ha oltva vannak és vígan élnek vagy 15 évig.

Az egészséges értékítélet tiltakozik ez ellen.Minek támogassam más hobbyját azzal,hogy százezrekért veszek tőle kutyát,mikor lehet örökbe is fogadni?Tudom,most jön a kamu duma,hogy így is veszteséges a tenyésztés.A tenyésztő baja,nem kötelező csinálni.Szoktam nézni kiállításon,hogy a legtöbb tenyésztő drága autóval jár.Voltam is párnál,egyik sem putriban él.Nem sajnálom tőlük,de tőlem biztos nem fog egy sem kapni egy fillért sem kutyáért.Lehet lepontozni,kedves tenyésztők!Ugyanis marhára nem érdekel.

2013. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

mert családi kedvencnél se mindegy, hogy mennyire tanítható könnyen, mennyire lesz domináns (és ezt egy rendes tenyésztő kapásból megmondja a kölykökről), mennyire sportos maga a kutya, mert mondjuk a család imád kirándulni, akkor nyilván a kutyának nem egy lusta fajtának kell lennie. És ez egy menhelyi kutyával baromi lutri.

Mielőtt azt hinnéd, nekem van menhelyi, van befogadott és van vásárolt kutyám is, igaz nála sajnos nem néztünk utána annak, hogy ez hogyan is megy és sikerült egy szaporítótól vásárolni, de soha többé nem fog előfordulni. Reménykedünk, hogy semmi baja nem lesz (bár már most nagyjából ott tartunk állatorvosi költségekkel, mint a másik kettővel együttvéve).

Egyébként úgy gondolom, mindenkinek a saját döntése, hogy honnan szerez kutyát, és igaza van, hogy azt csinál a pénzével amit akar.

Nem lehet mindenkit rábeszélni a menhelyre, főleg akkor -mint említettem- ha konkrét célja van vele. És ehhez nem kell kiállítás, nem kell verseny, elég csak a saját életmódját figyelembe vennie és ahhoz keresni kutyát, abban meg a menhelyen nem biztos, hogy tudnak segíteni (elég sokszor olvasni azt, hogy visszavitték az adott kutyát, mert pl. mégse jött ki a macskákkal ahogy azt a menhelyesek mondták stb.)

2013. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
én meg azt tartom képmutatónak, aki lépten nyomon azzal kérkedik, hogy ő bezzeg milyen jó ember, mert mentett kutyája van. Azt te tudtad, hogy nagyon sok embernek akik sulyos százezreket fizetnek fajtatiszta kutyáért, a 70 %-nál ott ugrál valami kis vakarcs az udvarban, akit az árokparton szedtek össze?
2013. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!