Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok középméretű kutya...

Ajánlanátok középméretű kutya fajtákat? /bővebben/

Figyelt kérdés

Tavasszal szeretnék venni egy kutyust.Tudnátok ajánlani kutyafajtákat?

Középméretű legyen,lehessen kint tartani, bírjon túrázni,mivel a mi családunkban imádunk túrázni és hetente legalább elmegyünk valamerre. Gyermek barát legyen,akivel szívesen othelessen hagyni a picit (5 éves) hagyni mondjuk 2percre... Köszi szépen! :) bármely fajtát idhattok ami ezeknek megfelel. *tapasztalatokat is szívesen veszek! :)



2013. dec. 12. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Golden retriever, labrador retriever, ausztrál juhász kutya, hirtelen ezek ugrottak be.
2013. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mondanám hogy Cocker Spániel, de nem az a típus aki egésznap el van az udvaron.Sőt igazából számomra nincs olyan kutya akit egésznap kint tartanék az udvarba, mert családtag és velünk a helye.:)

De a Cocker Spániel nagyon család centrikus kutya, de nem mindegy honnan hozod mert szaporítóknál olyan agresszív példányokat ki lehet fogni hogy csak na...Imád túrázni, ezt saját tapasztalatból mondom és igényli a tanulást a mozgást a játékot és a gazdi figyelmét.

Emelett ajánlanám a Beaglet is, azt mondják sokan makacs,önfejű kutyák.Nos rengeteg példányt láttam akik ezt megcáfolták.:)

Vagy még a Labradort tudom ajánlani, de ők egy kicsit nagyobbak.Viszont ők tényleg családi kutyák és imádja a gyerekeket a családot és a tanulást a játékot.Szintén saját tapasztalatból mondom.4 évesen kaptam egy labit simán ott hagytak velem a szüleim ,mert a légynek se tudna ártani.:)

2013. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Egy sportos menhelyi keverék,kölyök vagy akár felnőtt is.

Olyat kapsz amilyet szeretnél...Felhívod,elmondod mit tudsz TE adni a kutyának (foglalkozás,séta,minőségi étel,gondozás,rendszeres orvos,stb)majd elmondod,hogy milyen kutyát szeretnél,milyen családba stb.


Mutatni fognak több kutyát,amelyikkel jobban passzoltok,viheted is haza.Ezzel megmentesz 2 életet is.Egyet akit kiviszel,és egyet,aki a helyére kerülhet.

2013. dec. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első: Ausztrál juhász kisgyerek mellé nem való, mert csipkedéssel terelheti (meg amúgysem)


Kérdező: Volt már kutyád? Neked milyen természeted van, mennyire vagy megengedő, mennyire vagy akaratos? Szerintem a személyiségedből érdemes kiindulni. Ha durrbele típusú ember vagy, lehet az érzékeny kutyák nem valóak neked.

2013. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a spánielek tök jó választások tényleg, nekem szívszerelmem a springer spániel, csak Magyarországon nehezen kapható:(

Ők mondjuk okos, de érzékeny kutyák, a legtöbb ilyen típusú kutyával nem mész semmire erőszakkal.

2013. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

ez egy elég jó kvíz, ha tudsz angolul

2013. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Uszkár
2013. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mudi.

Nem sportos vagy kifejezetten munka célú párosításból.

Jól bírja a gyűrődést, nyugodtan lehet vele túrázni, mert mindig a közeletekben marad. Rendkívül értelmes, a család minden tagjának szót fogad.

A mi kutyáink legalábbis ilyenek. Ha érdekelj, írj privátban. A mudi fajtamentést is érdemes megnézni.

2013. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Firestorm ***** válasza:

Stafford,mikor az első staffink volt én 3 éves voltam,soha nem kapott oda állandóan őrködött felettem.

Esetleg valami menhelyi kutyus:)

2013. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
belga juhász ill. belga juhász keverékek:) fiatalkorában imádott velünk túrázni, 14 évesen már nem tudunk sajnos sétálni járni, de addig minden ment:) 3 gyerek mellett vol, minden rendben volt, egész évben kint tartottuk:) persze nagyon sokat voltunk vele, úgyhogy nem csak a kertben döglődött egész nap:)
2013. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!