Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valószínű a kutyám egeret...

Valószínű a kutyám egeret evett, azóta hány, nem eszik semmit csak fekszik. Nagyon megijedtem, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ebből nagyon komoly baj is lehet? Délután vihetjük dokihoz, de nem tudom mit csináljak addig,nem bírom így nézni szegényt. Ugye nem lehet komoly baja?

foxterrier, 4 hónapos.


2013. dec. 13. 06:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Máskor ne egérrel etesd, főleg ne mérgezett egérrel!
2013. dec. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy kis vízzel próbáld itatni
2013. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De miért is délután viszitek? Addigra hátha elpusztul vagy mi?
2013. dec. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
K vitamint kellene adni neki.Mérgezésre Kinomin injekciót fog kapni, és ha nem késő még túl élheti.
2013. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon megijedtem, mi lehet a baj?" Ne haragudj, de nem nehéz rájönni, hogy nagy valószínűséggel mérgezett egeret evett, vagy pedig magától az egértől szedett össze valami betegséget.


"Ugye nem lehet komoly baja?" Mi neked a komoly baj? Nem tudunk távdiagnosztizálni és távgyógyítani sem, de ha komoly a dolog, akkor elpusztul, mielőtt az orvoshoz értek vele, vagy majd azzal kell szembesülnöd, hogy már nem lehet rajta segíteni.

Kisméretű kutya, 4 hónapos kölyökkutya... Pláne nagy neki a dózis, vigyétek az orvoshoz mielőbb! A K-vitamin pedig csak akkor hatásos, ha az az adott méreg (már ha méregről van szó) ellenszere, de ez nem mindegyik méregre igaz. És még mielőtt itt is újra terjesztené valaki a marhaságot, nem, nem elég ha K-vitamin tartalmú ételt adsz neki, annál többre van szükség.


Nem akartam bunkó lenni, de ilyenkor komolyan nem értem, mi jár az emberek fejében... Annak meg nincs értelme, hogy azt írjuk jaj biztos minden rendben lesz, mert azt könnyebb hallani.

Miért csak délután tudjátok orvoshoz vinni? Baj van, intézkedni kell, hívjátok fel az orvost, ha most nem rendel, hogy vészhelyzet van, szíveskedjen bemenni, ha lehetősége van. Valaki vegyen ki egy napot a munkából/suliból, vagy akár csak egy felet, ha nincs kocsi kérje meg a szomszédot stb. Vagy induljon el vele gyalog, kézben el lehet vinni egy ekkora kutyát és a buszt sem hányja össze. Talán gyalog is előbb odaérnétek vele szerintem, mintha vártok délutánig. Rakj rá egy pokrócot, öltözz fel te is melegen, hívd fel az orvost, hogy mész és indulj. A fizetést el lehet intézni később is, ha esetleg arról van szó, hogy csak délutánra érkezik meg a pénz.

2013. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

Ha klasszikus egérméreg lett volna benne, amire a K-vitamin ellenszer, akkor egyáltalán nem lennének ilyen korai tünetei. Ennek pont az a lényege, hogy hetek alatt öli meg az egeret, így egy jóval nagyobb kutyának semmiképpen sem lehetnek néhány óra után tünetei. Ebből követezik, hogy nem lehet egyszerűen, az ismert egérméreg-ellenszerrel sem meggyógyítani.


Ha méreg, akkor valami sokkal gyorsabb dolog, így lehet hogy pont azok az órák számítanak amit most a GYK előtt ülve töltesz. Egeret mérgezni elég meredek dolgokkal is szoktak, könnyen lehet komoly baja a kutyádnak.

2013. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vannak állatklinikák is, amik már reggel óta nyitva vannak, keress fel egyet minél hamarabb
2013. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%
Tejet itass vele, állítólag valamennyire gátolja a méreg felszívódását. És persze orvos SÜRGŐSEN!
2013. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Tévedésben vagytok. A K vitamin a patkányméregre jó, mert az simán véralvadásgátló és néhány nap alatt jelentkezik csak a hatása. Az egérméreg simán méreg, na attól lehet rosszul a kutya. De nem fog hatni rá a K vitamin. Gyomormosás, esetleg ha tudja az orvos hogy mit ehetett, akkor ellenanyag. De itt minden perc számít. És ne igyon se tejet se semmit, mert hánytatni kell, nem a felszívódást segíteni.
2013. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!