Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy egy kerti...

Normális, hogy egy kerti kutya, ilyen időben hullatja a bundáját?

Figyelt kérdés

Egy csúnya betegségen vagyunk túl. Már kezd kilábalni belőle, a múltheti vérvétel eredménye nagyon jó lett. Fut, jön, megy, ugat, játszik, szóval jól érzi magát.

Szeptemberben ultrahang miatt le kellett borotválni a pocakját, de most már ott is szépen visszanőtt a szőr. Rendszeresen kap máriatövist, b-vitamint, és Trovet májas táppal etetjük.

Ezek ellenére elkezdte hullajtani a bundáját, és mivel kinti kutya, félek, meg ne fázzon.



2013. dec. 13. 12:11
 1/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Több ismerősöm kutyája is vedlik, független attól, hogy kinti v. benti-e.

Argos kutyám kb. október közepétől alszik bent éjszakánként, nappal még jórészt kint van. Ennek ellenére eszméletlen szőröket söprök össze a lakásban naponta többször :D Baromira vedlik...tegnapelőtt megfurminátoroztam, sztem ma és még jövő héten 2-szer szintén benne lesz a programban :D

2013. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megfigyelésem szerint igen. Ugyan most nincs kutyánk, így a vedlés pontos idejét nem tudom. De amíg élt a kutyánk, ő is minden évben télen is vedlett, én is mindig furcsálltam, hogy a legnagyobb hidegben teszi ezt...

Ő félig benti, félig kerti kutya volt.

2013. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kutyám is vedlett télen (kinti kutya volt, télen kinti-benti), pedig nem volt hosszúszőrű.
2013. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, a benti kutyák egész évben vedlenek, mert nincsenek kitéve a környezeti változásoknak.

Az enyém 9 éves, és nem rémlik, hogy korábban lett volna ilyen.

2013. dec. 13. 12:33
 5/9 Csomor Richárd válasza:
A téli vedlés természetes mivel a nyári "vékonyabb" szőrt váltja és növeszti a téli dúsabb szőrzetet. Tavasszal viszont pont fordítva :D.
2013. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is pár hete kezdett vedleni. Régebben is december környékén vedlett (meg persze április környéke a következő).
2013. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
A vedlés a szőr növekedésétől, állapotától függ. Nem sok köze van az időjáráshoz. A betegség alatt a legyengült szervezete a szőrtüszőket nem táplálta, a szőrszálak elhaltak, most nőnek helyette az újak. Ez így normális. Tápváltáskor is előfordul, hogy nekiáll vedleni a kutya.
2013. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)


Az új tápot szeptember óta kapja. Múlthéten mikor mentünk vissza dokihoz, ő is mondta, hogy valószínűleg azért, mert most kezd erősödni, és ez hatással van a bundájára is. Csak kicsit ijesztő, mikor kisebb csomókat szedek le róla... :S

2013. dec. 13. 15:57
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk is vedlik a kinti kutyus, semmi baja:)
2013. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!