Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó kutyasétáltatási...

Ez így jó kutyasétáltatási módszer?

Figyelt kérdés
A kutyám volt kutyasuliban jó eredménnyel végzett. szépen tud jönni a láb mellett. Viszont unom, hogy állandóan ott kell neki mennie mint egy katonának ezért kiszoktam sétálni vele a mezőre ( két forgalmas út között van) és kb 6 méteres kötelet kötök rá, ezért messze nem tud tőlem elszaladni és az útra se lép rá. Ha szólok neki azonnal hozzám jön.
2013. dec. 13. 13:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah a lényeg, hogy így tud szagolgatni és ismerkedni a világgal magakörül.
2013. dec. 13. 13:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem azt a felállást, hogy pórázon pórázfegyelem van, anélkül meg lehet nyugodtan szaladni.
2013. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De a pórázon, hogy szaladgáljon amikor 1 méteres? én nem tudok szaladni vele.
2013. dec. 13. 13:35
 4/8 A kérdező kommentje:
és a 6 méteres nem póráz hanem kötél
2013. dec. 13. 13:36
 5/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
A pórázon sem kell mindig egzecíroztatni a kutyát. Nem kell neki láb mellett menni katonásan ha te ezt nem akarod. Meg hát minek is. Időközönként csináld, de ne mindig. Jó a 6 méteres kötél azon a fronton amit mondasz, de ha pórázra rakod hazafelé akkor sem törvényszerű, hogy katonásan mindig melletted haladjon.
2013. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az eddigieket kiegészítve: legalább naponta egyszer vidd olyan helyre, ahol póráz és kötél NÉLKÜL szabadon tud szaladgálni. Ha behívható, márpedig azt írtad, akkor nem lehet gond
2013. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ahány kutyasulist látok, mindnek mániája ez a láb mellett való séta nonstop. Van akinek a kutyája még a mezőn sem szaladgál a többiekkel hanem áll láb mellett.

Bár én laikus vagyok, de szerintem ez tökre felesleges. :D

akkor vinném suliba a kutyám, ha agresszív lenne, vagy félne, vagy valami nem normális dolgot produkálna, amivel másnak vagy magának árthat.


Előttem írták, hogy jó ha van pórázas séta, és ha mellette ki tudja szaladgálni magát. Mi is így szoktuk egyébként, csak én kötél nélkül engedem el, egy kissé távolabb lévő, de nagy mezőn, ahol kitombolhatja, rohanhatja magát. Ha esetleg tudsz ilyen helyről a közeletekben, én felkeresném. Sőt, van hogy sétára csak 20-30 percre megyek vele, de ezen a mezőn vagyunk jó 3 órát, ahol játszunk, kergetőzünk, ha nincs másik kutya. Ha van, akkor ők játszanak.

2013. dec. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Épp azért mentem vele kutyasuliba mert nem volt beszámítható, antiszociális volt és támadt más kutyákra nagyon domináns. Az szocializáció nem ment tökéletesen még most is aggresszív a kutyákkal mert kölyök korában rátámad egy doberman ami kiszökött az utcára, ezért nagyon félt egy ideig utána meg ahogy nőlt a termete agresszív lett a kutyákkal. Most még nem bízom meg benne annyira , hogy póráz nélkül elengedjem.
2013. dec. 14. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!