Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tudja ezt előre?

Ki tudja ezt előre?

Figyelt kérdés
Sokszor írjátok azt, hogy akinek nincs pénze annak nem kötelező kutyát tartani. De honnan tudjátok, hogy amikor vette az illető akkor sem volt pénze? Egy kutya 10-15 évre szól és nincs az az ember aki megtudná mondani mi lesz vele akár 5 év múlva is nem még 15 múlva. Megszűnhet egy olyan munkahely ami biztosnak tűnt, sokszor vannak létszámleépítések, egy sikeres vállalkozás is becsődölhet különböző körülmények miatt és még száz oka lehet, hogy valaki anyagilag megszorul. Miért kell egyből ismeretlenül osztani az észt ilyen témában?
2013. dec. 13. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz dolog... Nekem két diplomám van, dolgoztam már nagyon menő helyen - most viszont úgy alakult, hogy épp takarítónő vagyok. De azt pl nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán ne dolgozzak. Dolgoztam már éjjel tanárként (japán munkásoknak tanítottam angolt este 11-től), meg dolgoztam bulikban vécésnéniként, mások hányását takarítva. Szóval én nem tudom elképzelni azt a helyzetet, hogy ne dolgozzak és ne legyen legalább kutyakajára meg oltásra pénzem. Maximum ha lebénulnék vagy agyvérzést kapnék... De akkor is ott a párom, aki vigyázna a kutyákra. Ha viszont ennél kockázatosabb lenne, nem vállaltam volna be a kutyákat.
2013. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Igen,persze.De aki elveszíti a munkahelyét,vagy rossz anyagi helyzetbe kerül,DE szereti a kutyáját és továbbra is tisztességesen el akarja látni,az lemondd az ilyen helyzetben "luxusnak" mondható dolgairól. Pl. tévé előfizetés,telefon előfizetés,dohányzás...napilap/újság járatása,ha épp napi szinten iszik sört,vagy kávézóba kávét,akkor arról.

Akinek semmilyen ilyen szokása nincs,és pénze se marad,az pedig belátja,hogy nem képes ellátni a kutyáját és megpróbál alternatívákat keresni.

Pl. civil szervezetektől kér segítséget,alkalmi munkát végez,ideiglenes befogadót keres,vagy akár véglegeset.


Akik ide jönnek kérdezni és nincs pénzük,azok általában az olyan típusú kérdéseket teszik fel,hogy nincs pénzünk kerítésre a kutya ki van kötve,miért ugat állandóan?

Egy póráz nem kerül sokba és már lehet is sétáltatni és foglalkozni vele,ami ingyen van.

Másik típus a kutya LÁTHATÓAN beteg,tőlünk (mi persze állatorvosok vagyunk) akarnak választ,hogy otthon milyen ráolvasás segít,pl. egy parvós kutyán...(nyilván semmilyen)

Vagy sose foglalkoztak a kutyával,aki emiatt kezelhetetlen és ahelyett,hogy foglalkoztak volna,nevelték volna...könnyebb idejönni előadni,hogy a kutya hülye,ő meg mintagazda,mert még nem ütötte agyon és nem mennek kutyaiskolába,mert az hülyeség meg nincs rá pénze.


Vagy a vemhes a kutyám,mindjárt ellik,mit is kell ilyenkor csinálni kérdések...

Orvoshoz vinni nincs pénze,se ivartalanítani,de egy almot felnevelni van...


Normális kérdéssel még nem találkoztam itt,ahol igazolható érv lett volna a "nincs pénzem".

2013. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ezt általában azokra a kérdésekre szokták írni, amik vásárlás előttiek.

Legalábbis én úgy vagyok vele, hogy akinek nincs pénze, az ne vegyen kutyát.

De természetesen 15 évre senki nem tud előre tervezni, bármi beüthet.

Ezen a fórumon az emberek egyébként nagyon szeretnek nem a kérdésre válaszolni, hanem olyan dolgokról kioktatni a kérdezőket, amik fennállásáról pusztán a kérdés alapján nem tudhatnak.

2013. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Nagyon sokan leugatják az olyanokat is,akik nem akarnak drága kutyát venni százakárhány ezerért.Azt mondják,akkor orvosra meg kajára se lesz pénz.Ez hazugság.Először is havi 3000 ft körül fizetek biztosítást a 2 kutya állatorvosi költségeire+a ház biztosítása is benne van.Így az állatorvos megoldva.Nem attól lesz boldog a kutya,ha méregdrága "szuperprémium"csúfnevű tápokkal tömik,mint az ilyenek szokták mondani.A 6 ezer forintos tápon is teljesen egészségesek.És mi van a falusi Bodrikkal,akik maradékon,csirkebélen meg olcsó,200 ft/kg árú tápon élnek?Orvost mégis csak oltáskor látnak és semmi bajuk.

Azt tényleg nem lehet tudni,ki mikor szorul meg.Könnyű leszólni az ilyet,de aki ezt teszi,saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

2013. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Itt általában az szokott felmerülni, hogy gazdi a gazdi attól, hogy nem szupertápot eszik a kutyája? Ugyanis, azt senki nem mondhatja, hogy évente nincs kb 10e az oltásokra, és havonta kb mérettől függően 3-5000 ft a tápra...ez nem sok. Aki tényleg ezalatt van, az nem tud kutyust vállalni, ahogy egy kupac mást dolgot sem, de az nem is fog akarni szerintem, mert magának is nehéz a létfenntartás.


Én vállalom, olyan gazdi vagyok, hogy a kutyusaink (14 és 7 évesek, egy pedigrés, törzskönyves közepes testű és egy szaporítótól mentett leelletett 7 éves) nem prémium tápot esznek, hanem átlagosat, konzervvel keverve, kapnak mellé vitamint. És igen, amikor komolyabb állatorvosi kültség volt kértünk segítséget alapítványtól és hálisten kaptunk is...


ha vki hét-8 évem ondja nekünk, hogy nem fogjuk tudni állni a kutyus sérvműtétjét, el se hisszük...hát előfordult, de megoldottuk.

2013. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Amikor bevezették a kötelező chipezést, valósággal záporoztak itt a felháborodott kérdések (3-4 ezer ft egyszeri költség miatt) - szerintem nem a prémium tápokról van itt szó.
2013. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a chippezésre rengeteg akció volt és van...például. Az oltásokra dettó...tudom, mert amikor nálunk ez probléma volt, akkor nekünk is picit tolni kellett a chippezést és én kerestem meg a pénzt (két egyetem mellett, takarítottam családoknál), hogy meglegyen erre is, a tápra is, satöbbisatöbbi.


én azért ezt hoztam, mert én legtöbbször a táp miatt kaptam meg, plusz azért, mert trendi fajtájú kutyusom van (bulldog). Hogy az, akinek nincs pénze tenyésztőtől venni, az ne is vegyen, mert minek...plusz örökbe se fogadjon igazából, mert az orvosi költségeket sem fogja bírni. Lehet bírni a költségeket, csak ésszel kell...jó doki kell, korrekt, ügyesen kell etetni, és kész. Etetni lehet nem olyan jó táppal is (nálunk a két kutya havi adagja kb 7000 ft, konzervvel, táppal, vitaminnal) ha tudjuk összetételben biztosítani a megfelelő vitamin mennyiséget, plusz a változatosságot.


Ha visszagondolok azokra az időkre, amikor a 14 éves kutyus hozzánk került, akkor elmondható, hogy a bevétele a családnak azóta a felére csökkent...így igen, tényleg kiszámíthatatlan sajnos minden:S

2013. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a 3-4 ezer ft miatt voltak felháborodva a chip miatt,hanem azért,mert így ellenőrizhetők.A pénz csak kifogás.
2013. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!