Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Várjátok már a póráz törvény...

Várjátok már a póráz törvény eltörlését? Nem gondoljátok, hogy a nem kutyásoknak is alkalmazkodni kellene egy kicsit?

Figyelt kérdés

Mióta van ez a törvény, semmit nem lehet csak úgy meg tenni mint régen.

Mármint írtam egy régebbi kérdésemnél, hogy amikor gyerek voltam a kutya jött velünk szinte minden hova. Lecsúszott a csúzdán a játszó téren, ő volt a kapus a grundon (vagy csatár, mikor mi:-)) Volt olyan osztálytársam is, akik közel laktak a sulihoz és a kutya mindig ott várta tanytás után.


Ma meg a kicsi spanimtól rettegnek a gyerekek az utcán.

Némelyik szülő a gyerekét próbálja nevelni, hogy "nem akar téged bántani a kutyus", de hiába. :-(

Volt olyan is, hogy erdős-mezős területen akartunk át vágni a bolt után hazafelé. Ami nem hivatalos kutyás terület. Jött egy pár, szemben velünk a föld úton, egy kismotoros, kb 4 éves gyerekkel. A 2 nagyobb kutyám pórázon volt, csak a kissebb volt eleresztve. Közel ment a gyerekhez, rá vakkantott, erre az anyuka belerúgott egy hatalmasat. Több sem kellett, a másik 2 kutyát alig bírtam vissza fogni.... Eközben az apuka még meg is fenyegetett, hogy ha még egyszer meglát erre, úgymond "pofán ver". Mert hogy póráz törvény van. Mit képzelek magamról?!

Kérdeztem, hogy miért nem a kiépített járdán közlekednek? Hísz mindenki ide horja a kutyáját a rotis gazdival is így beszélne? De csak a póráz törvényt hajtogatta.

Az én kutyáim szeretik a gyerekeket. Nem engedném el, ha veszélyes lenne.


Nem értem az emberek viselkedését.

Mikor én voltam kis iskolás, nekünk tanították a suliban, hogy mit kell tenni, ha idegen kutyával, esetleg rókával találkozunk. Mostanában nem tanítják?

Pl.: - Ha rókát látunk és nem szalad el, akkor nem szabad megsimogatni, mert biztosan veszett.

- Idegen kutyát látva csendben maradunk. Nem visítunk, nem kiabálunk, nem futunk el....


Minap a spanimmal a felszálltam a 3-as metróra és egy kb 16-17 éves lány, (a kutya rá se bagózott) szabály szerüen ossze rettent, hogy "jesszuss, kutya". Mi az ajtóban álltunk, ő meg srégan szemben ült. Egy mágállóval később át is ment a vonat túlsó végébe.


Mióta van ez a törvény senki nem törődik a kutyásokkal.



2013. dec. 13. 14:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%
Egy kutya lehet veszélyes is! Azt a járókelőknek honnan kellene tudniuk, h a tiéd éppen nem az?
2013. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Nem tudsz olvasni?!

"Ha veszélyes lenne, nem engedném el."

De itt nem csak erről van szó. Szöveg értés 1-es. Ülj vissza.

2013. dec. 13. 14:45
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
Azt honnan tudja bárki, h te nem engednéd el, ha veszélyes lenne? Több a felelőtlen, rossz gazda, mint a jó sajnos!
2013. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
77%

Amit te leírsz, az nem "kis" alkalmazkodás.

1. Szerintem kutya nem való a játszótérre. Ha pisilni akar, akkor elviszed máshová? Vagy csak ott a csúszda körül pisil a kutya, ahol a kis totyogók meg ovisok kúsznak-másznak?

2. Én sem szeretem a póráz nélkül rohangáló kutyákat. AMikor az utcán rohan felém egy ismeretlen kutya, honnan tudjam, hogy örül-e nekem vagy harapni akar? Főleg, ha még a gazdáját se látom sehol. Nem szívesen járnék veszettség elleni oltásra, mint már több ismerősöm. :(


Arról nem is beszélve, hogy a házunk előtt kb. havonta kell kutyaürüléket takarítanom, mert a gondos gazdijuk szerint ez is a "kis" alkalmazkodást jelenti a nem kutyásoktól. :(


Ne érts félre, én szeretem a kutyákat, de hadd döntsem már el, hogy akarok-e idegen kutyákkal ismerkedni, takarítani utánuk, a gyerekemet a kutyapiszokba vinni játszani. :(

2013. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Én össze szedem a kutyám után mindenhol. Sőt, ahogy te is, én is takarítom a házam elejét a hasonló gazdik után.


Mellesleg, nem régen volt a híradóban, hogy egy kislány megvakult a macska pisitől a homokozóban. Nem a kutyákkal van a gond.


És ez a rugdosódós eset sem történt volna meg, ha a kedves család a járdán közlekedik, vagy legalább megnevelik a gyereket, hogy ne sikítson, ha valami szőröset lát.

2013. dec. 13. 15:02
 6/37 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon sok olyan ember van, akinek veszélyes kutyája, mert a kedves gazdi cseszik megnevelni, majd póráz nélkül sétáltatja. Azt pedig egy idegen ember nem tudja, hogy te melyik kategóriába tartozol, ezért félnek. Nem tudják, hogy a kutyád most veszélyes, vagy sem.

Az anyuka helyében én is megijedtem volna, ha egy idegen póráz nélküli kutya az utcán (vagy bárhol kerítésen kívül) elkezdi ugatni a gyerekemet, azt viszont meg teljesen elítélem, ahogy reagáltak. Remélem kiállták a kutyusért és nem esett semmi baja.

Ami a törvényt illeti, én nem látok benne semmi kivetni valót, mert mint felül említettem, rengeteg a nemtörődöm gazda. Itt ebben a topikban is hány ilyen jellegű kérdés van, hogy xy póráz nélküli kutyája nekiment a kérdező kutyájának a sétáltatás alkalmával.

Viszont abban is igazad van, hogy régebben az emberek sokkal barátságosabbak voltak a kutyákkal, főképp a gyerekek. Szerintem ma nagyon sok szülő beleneveli a gyerekébe, hogy félni kell a kutyáktól, legalábbis a kóbor állatoktól, de azt már nem mondják el, hogy lehet kivédeni (persze tisztelet a kivételnek).

2013. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
Nekem se tetszik ez a törvény, de te meg inkább hallgattál volna! Odaengeded a kutyádat egy kisgyerekhez és hagyod, hogy rávakkantson, közben elvárod, hogy ők ne féljenek tőle. Legalább ne engedted volna oda, ahmár nem tudja befogni a száját egy gyerek láttán!
2013. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%

Elhiszem, hogy te összeszeded a kutyaürüléket, de nagyon sokan sajnos nem, és az embereknek emiatt is tele van a hócipőjük, amikor a játdán meg mindenütt kerülgetni kell, ill. nekünk kell felszedni más kutyái után.

Macska se való a játszótérre :), sőt, a részeg bulizósok sem, akik éjszaka ott szoktak inni és másnap minden tele van üvegszilánkkal. Legalább a játszótereket meg lehetne kímélni szerintem, oda egészen pici gyerekek is járnak, akik mindenbe belelépnek, beleülnek,a szájukba vesznek stb.

Ezt a sétát sem értettem igazán. Most a családok a járdán jérhatnak csak, higy a kutyák a földúton rohangálhassanak? De hát az ő gyerekük is szeretne szaladgálni, a járdán nem tudnak a sok gyalogos között, főleg kismotorral. Ők akkor hova mehetnének? Inkább ők maradjanak otthon?

És az miért neveletlenség, ha egy 4 éves gyerek fél a kutyától? Néhány gyerek egyszerűen fél tőlük, ez nem rosszaság. Az viszont durva, ahogy a szülők reagáltak, kutyát bántani - ezt mélységesen elítélem.

De ilyen alapon a gazdik is megnevelhetnék a kutyákat, hogy ne rohangáljanak idegenekhez. :)

2013. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
84%
Illetve egészen más ez a szabadon rohangálás egy faluban vagy kisebb helyen, ahol ha meglátnak egy kutyát, mindenki tudja, hogy "ez a Józsi kutyája", mint egy nagyvárosban, ahol egy ismeretlen kutya simán veszett is lehet.
2013. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Bakker, nem hiszem el, hogy nem tudtok olvasni!

Most mondom el utoljára:

KUTYA SÉTÁLLTATÓ ERDŐ-MEZŐ TERÜLET, FÖLD ÚT. MINDENKI ODA HORDJA A KUTYÁJÁT. AKKOR PER-PILLANAT CSAK MI VOLTUNK. OTT

MÁS EMBEREKNEK MEG OTT VAN A KIVILÁGÍTOTT JÁRDA!

HA FOSIK A KISKUTYÁKTÓL AMI CSAK EGYET VAKKANT, MERT SÖTÉTBEN NEM TUDTA FELISMERNI A KISMOTOROS GYEREKET, MIÉRT ARRA KÖZLEKEDIK?!

2013. dec. 13. 15:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!