Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen időközönként és...

Ti milyen időközönként és hogyan tartjátok tisztán a lakásban tartott kutya dolgait?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok, szüleimnél soha nem volt kutyánk. Így felmerült bennem pár higiéniai kérdés, lakásban tartott kutyával kapcsolatban:

A kutya helyét milyen időközönként mossátok és tisztítjátok? Mosógépbe teszitek? Hány fokon, sima vagy fertőtlenítős mosószerrel? Utána csináltok valamilyen tisztító mosást?

A kutya plüss játékait is szabad mosószerrel mosni?

A tálakból a műanyag, a fém vagy a kerámia a jobb? Hogy tisztítjátok őket - mosogatógépben, vagy kézzel elmossátok a többi cuccal, vagy teljesen külön, külön szivaccsal?

Ha valamilyen szövetre rápisil vagy rákakil (kölyök baleset, vagy felnőtt hasmenés), azt hogyan kezelitek?



2013. dec. 13. 23:39
1 2
 1/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem lakásban tartott kutyám van.

A pokrócát általában 2-3 havonta mosom (vagy ha valami miatt extrán koszos lett, akkor hamarabb)

Plüss játékai az én kutyámnak nincsenek, de szerintem mosógépben nyugodtan kimoshatod.

Ha mosógépben mosom a pokrócait, akkor 40 °C-on mosom és utána üresen, flóraszeptel 90°C-on átmosom a gépet.

Ivó tálnak nekünk egy fém tál van, ebben naponta többszőr cserélem a vizet és kb. heti egyszer mosogatószerrel és kefével kimosom (főleg a lerakódott vizkő miatt). Etető edénye műanyag van, ezt minden étkezés után el szoktam mosogatni.

A kutya edényeinek tisztitásához külön mosogatószivacsom van, és a fürdőszobai csapnál szoktam elmosni. Mosogatógépem nincs, de azt hiszem ha lenne, akkor sem tenném bele a kutya edényeit.

2013. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kutya csak a szőnyegen hajlandó aludni, minden mást széttép. :) A játékait nem nagyon mosom, csak ha láthatóan koszos, akkor is csak egy kis folyékony szappanos vízben és sokkal alaposabban öblítem mint pl. egy saját ruhát. Viszont naponta takarítok (porszívózás, söprés), hetente többször felmosok.


Nálunk kerámia tál van (bár valamiért inni jobban szeret műanyagból), az ivósat kéthetente mosom el kb, mivel ez nem igazán lesz koszos és naponta úgyis átöblítem mikor vizet cserélek neki, az evős tányérait viszont minden evés után elmosogatom. Mindent kézzel mosogatok és külön szivaccsal, ezt is jobban leöblítem mint a saját tányérainkat.


Amikor még nem volt teljesen szobatiszta, akkor mosószeres vagy domestosos vízzel pucoltam fel a foltot a szőnyegen.

2013. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, de talán a pokrócokat magasabb hőfokon is lehet mosni, ha az anyaguk megengedi.
2013. dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem benti macskám van, és én is, ha a gépben mosom a cuccait, utána 90 fokon átmosom a gépet. A tálkáit minden nap elmosom, külön szivaccsal a mosókonyhában (ott még cipőket szoktam mosni, meg nagyon koszos ruhát előmosni). Szerencsére a szőnyegre sose piszkított, egy-két olyan baleset volt, hogy az alomból kipottyant a csomag, azt fertőtlenítős szerrel felpucoltam és tettem oda papírt, most már nem gond, ha véletlen elnézi. De minden héten legalább kétszer porszívózok és fertőtlenítőssel feltörlök, igaz, nekem hosszú szőrű, félig kijárós macskám van. (Egy csomó koszt behoz.)
2013. dec. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A takaróit 60 fokon szoktam mosni, csak mosóporral, előtte alaposan kiporszívózom.Akkor mosom, amikor már van egy kis szaga a boxának. Olyankor amúgy már ő sem fekszik bele szívesen. A plüsseit úgyis szétszedi, azok általában nem érnek meg egy mosást sem. A táljait külön szivaccsal, a mosdókagylóban szoktam elmosni. Ha kutyacuccot mosol, abba nem kell öblítő, elég csak a mosópor. Felmosni meg mindig fertőtlenítőssel szoktam, meg hát állati sokat porszívózok.:)
2013. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Fekhely: 2-3 havonta ill. természetesen, ha vmi oknál fogva előbb koszolódik, akkor hamarabb. Mosógépbe mosom, 60 fokon.

Mi most átálltunk mosódió+mosószóda kombinációra (nem csak a kutyánál) + bio öblítőre. Nagyon meglepődtem, de sokkal tisztábbra mosta a kutya cuccait, mint korábban a folyékony Ariel.

Ha eszembe jut, utána csinálok egy üres mosást 90 fokon, ha nem, akkor nem :D

A plüss játékait nem nagyon vannak.

Fém tálunk van. Én szoktam elmosni, korábban külön szivacsot használtam hozzá, ma már nem.

Szerencsére szövetre 1x nem pisilt rá, 90 fokon kimostam (ivartalanításból ébredezett) egyébként parketta és linóleum van nálunk. Ha parkettára v linóleumra pisilt/kakilt, domestossal mostam fel.

De egyébként már a felmosószert is lecseréltük vegyszer mentesre, az is tökéletesen tisztít :)

2013. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, h az üres mosást ecettel szoktam :)
2013. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
hetente mosom a takaróikat, a tálakat minden evés után elöblitem meleg vizzel, külön szivaccsal. Játékaik elől nincsenek, a labdákat alkalomszerűen, főleg amikor sáros az idő. mivel házban vannak, igy naponta van, hogy 3-szor is porszivózok, és kb, ugyanannyiszor fel is mosok.( klórmeszes, mosószeres vizzel) Ha rámegy a csuri a szőnyegre, kiskutya esetében, akkor szintén klórmeszes vizzel kisikálom, ugyanez a helyzet a kakával is.
2013. dec. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nagyon sáros lesz a játéka, akkor megy a mosogatógépbe.

Tálja kerámia van, amibe nyers kaja megy, de fényesre nyalja (nem kifejezés :D) nem is tudom mikor mostam el utoljára.

Párnáját... hát olyan 3-4 havonta ha eszembe jut, de alig használja, szóval tökmindegy.

Amit gyakran mosok, azok a saját takaróink, kárpithuzatok, mivel feljárása van ezekre a helyekre.

2013. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden válasz nagyon hasznos volt. :) Mosódióval, ecetes tisztítással én is próbálkoztam itthon, aztán már nem tudom, miért, abbahagytam.
2013. dec. 14. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!