Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen időközönként és...

Ti milyen időközönként és hogyan tartjátok tisztán a lakásban tartott kutya dolgait?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok, szüleimnél soha nem volt kutyánk. Így felmerült bennem pár higiéniai kérdés, lakásban tartott kutyával kapcsolatban:

A kutya helyét milyen időközönként mossátok és tisztítjátok? Mosógépbe teszitek? Hány fokon, sima vagy fertőtlenítős mosószerrel? Utána csináltok valamilyen tisztító mosást?

A kutya plüss játékait is szabad mosószerrel mosni?

A tálakból a műanyag, a fém vagy a kerámia a jobb? Hogy tisztítjátok őket - mosogatógépben, vagy kézzel elmossátok a többi cuccal, vagy teljesen külön, külön szivaccsal?

Ha valamilyen szövetre rápisil vagy rákakil (kölyök baleset, vagy felnőtt hasmenés), azt hogyan kezelitek?



2013. dec. 13. 23:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 90 fokos főzés is eléggé kinyírja a bacikat a mosógépben, de ha még ecetet is raksz bele, és marad túlélő, akkor annyi már kell az immunrendszernek. Még annyi, hogy én jószágos cucc után (hiába a 90 fok) nem szoktam az első mosásba fehérneműt tenni. Inkább farmert.
2013. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer, megnyugodtam, mert kb úgy csináltam eddig is, mint ti. :)


Egyedül a hasmenéssel nem tudtam mit kezdeni: egyszer benyalt egy vírust, és nem bírta egyáltalán tartani, és az egyik takarójára ment a hígfosás. Mivel szakadt is volt, ronda is volt, inkább kidobtam, de ha valami olyasmire megy, amit azért nem szívesen dobnék ki, azt be merjem tenni a mosógépbe? :S

2013. dec. 14. 10:58
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én előtte tuti agyon áztatnám vmi domestoszerű vízben :D
2013. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Jajj, még annyi, hogy szárítógépbe ti beteszitek/betennétek a cuccait?
2013. dec. 14. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!