Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás vs jutalomfalat?

Behívás vs jutalomfalat?

Figyelt kérdés

Azon gazdik válaszára lennék kíváncsi, akiknek kb. 90-100%-osan elsőre behívható a kutyája.

Jutalmazzátok-e még jutalomfalattal a kutyát időnként? 10-ből hányszor kap? Vagy teljesen elvárás szintű a behívás nálatok és egyáltalán nem kap? Vagy pl. csak kényesebb szitukban adtok (pl. macskáról sikerült lehívni)?



2013. dec. 14. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor csontot adok neki, akkor magamhoz hívom, ergo ilyenkor kap.

Nem szoktam jutalomfalatot adni, de jól megdögönyözöm ha idejön, imádja :D

2013. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
A kutyának szüksége van időnként megerősítésre. Részemről a macskáról lehívásért nem jár jutalom, mert az számára kötelező, hogy hallgasson rám. Viszont egy sima hozzám után jár időnként a jutalom. Aztán kutyától függ, hogy falatot, labdát kap-e.
2013. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Soha nem is kaptak jutalomfalatot érte :) Kamaszkorban volt annyi problémám, hogy 2-szer, 3szor kellett hívni. Nincs az a macska aki felülírna engem, legalábbis eddig még nem találkoztunk olyannal :D Nálam mindig is az volt a cél, hogy ne azért jöjjön, mert jutalmat kap, hanem azért mert én azt mondtam és kész.
2013. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én így csináltam hogy csak 1 napra telt.Elsőnek kajával és így tovább mindig juti..most már ha mondom "Nitro gyere" jön ..Remélem tudtam segíteni
2013. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
a tanulási időszakban jutalmaztam, mellette szóval, és simogatással. Aztán kivontam a kaját. Maradt a dicséret, és a simogatás. De van, hogy csak rádicsérek, hogy "okos" :) Az enyémek madaraznak, arról lehivhatóak, macskával még nem találkoztunk:))) De akkor sincs jutalom, egy idő után ez elvárás, ha mondom, akkor jönnek.
2013. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Aki jutalomfalatot használ(t), itt is fokozatosan hagytátok el? H teszem azt egy idő után minden másodikra, aztán minden harmadikra és így tovább kapott csak?

2013. dec. 14. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 90%-ra elsőre behívhatóak vagyunk.

Ha a séta közben akarok gyakorolni, akkor van nálam falat, ilyenkor néha kap a behívásért is, de általában hanggal jutalmazom, ha jutalmazom.

Tehát mondjuk jutit 10-ből 1-szer kap. Igaz, hogy nekem csak az egyik kutyám fordul le első szóra a macskáról (ő mondjuk 99%-os). De ilyenkor nincs extra falat, max. nagyon megdicsérem.

2013. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még azt elfelejtettem hozzáírni, hogy mi fokozatosan hagytuk el a jutit, de egyrészt csak nagyon kevés ideig kaptak minden behívásért jutit, másrészt nem ilyen kis fokokkal építettük le.
2013. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen jutalmazásnál az elvonás nem pontosan számolandó. Változatosan kell adni, nem adni. Egyszerűen bizonytalanságban kell tartani a kutyát, hogy mikor kap.
2013. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kondicionálást vesszük alapul, akkor sokkal hasznosabb, ha orosz rulett szerűen néha kap- néha nem.
2013. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!