Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy segítségre lenne szüksége...

Nagy segítségre lenne szükségem! A kutyám folyamatosan nyüszít és vonyít, ahogy kilépünk a lakásból. Ez ellen mit lehet szerintetek tenni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 14. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Meg kell nevelni.


A falkavezérséggel vannak problémák,kezdjétek el olvasgatni,hogyan kell felállítani a falkán belüli hierarchiát.


Azért vonyít,mert ő a főnök és ti az "alattvalók" elmentek,őt meg ott hagyjátok.És a főnök feladata a falka védelme,tehát bepánikol,hogy nincs kit megvédeni és eltűnt a falka.


Kezdetnek ezt olvassátok el:


[link]

2013. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez egy elég jó cikk: [link]


Valószínűleg szakértő segítségére lesz szükségetek ahhoz, hogy fel tudjátok mérni a viselkedés okát. Ebben házhoz jövő kiképző tud segíteni, mivel egy kutyaiskolában általában a kutya másképp viselkedik.

2013. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a falkavezérséggel vannak gondok, bár ez is lehet egy opció. A cikk, amit küldtem, elsősorban a nem falkavezérségi probléma miatt kialakuló "szepi" kezeléséhez ad módszertant.
2013. dec. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elsővel, itt bizony valószínűleg probléma van a rangsorral. Mennyi idős, hogy nevelitek?

Ha ő a vezér, az ő dolga az hogy védje a falkát. De ha "eltűntök" a területéről, bepánikol, mert nem tud benneteket megvédeni.

2013. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Másfél éves, sok falkavezéres cikket meg hasonlót elolvastunk már és be is tartjuk őket, szerintem az összeset, viszont például az utcán még mindig van egy-két kutya akire rámordul, és ennek nem értem az okát..pedig már tényleg betartjuk a falkavezéres dolgokat.. Egyébként visszatérve, erről én már olvastam és lehetséges hogy egyszerűen "csak" szeparációs szorongása van..de most ezt a cikket amit küldtetek elolvasok, hátha meg tudok belőle dolgokat.
2013. dec. 14. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!