Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális ez?...

Szerintetek normális ez? (Állatorvos probléma)

Figyelt kérdés

A kutyusunk napok óta furcsa: eszik valamennyit, de bágyadt, nem aktív, gyenge.

És sántít is (de szerintünk ez mással kapcsolatos).

Nemrég volt babesiosisa hasonló tünetekkel.

Elvittük állatorvoshoz aki nem tudta mi baja (vért nem vett volna tőle, hogy kiderüljön...) mivel volt hőemelkedése-láza, antibiotikumot kezdett neki adni.

Arra gyanakodott, hogy a veséjével van valami, mert állítólag ott érzékenyebb volt.

Legközelebb is vissza kellett vinni, antibiotikumot adott neki ismét.

Szinte rosszabbul van.

1 éves németjuhász kutyáról van szó, sajnos nem vagyok otthon ezért nem tudok intézkedni, apukám ,aki intézi az orvost azt mondja "csak jobban tudja". Én egyáltalán nem vagyok nyugodt, mi van ha belepusztul?

Nem rég vesztettük el az előző kutyusunkat, én nem bírnám feldolgozni...

Szerintetek normális, hogy azt se tudja mi baja? Nem vesz vért?

Mi lehet a kutyusunkkal?

A széklete is furcsa apukám szerint hígabb és nagyon világos színű.


Köszönöm szépen előre is!

Elvileg csak jövő héten kell visszamenni vele...


2013. dec. 14. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Mondd meg Apukádnak, hogy vigye másik orvoshoz mert ha te viszed akkor abból háború lesz! Főleg, ha addigra szegénykének annyi lesz.
2013. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Janika0123 válasza:

Udv!

Szerintem, ha megy a hasa minnel elobb vidd orvoshoz, mert kiszaradashoz vezet.

Vidd masik orvoshoz!

Velemenyem szerint, nemcsak vert kellene tole venni, hanem szekletmintat is, mert abbol is sok mindent ki lehetne deriteni.

borkaparekot is kene vennie az orvosnak, hatha valami kulso vagy belso eloskodo pl; atka, bolha, fereg vagy valami virusos megbetegedes

2013. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ez az eset már bőven elég indokkal szolgál ahhoz, hogy vért vegyenek a kutyától, tehát a vérvizsgálat (is) indokolt.

Semmiképpen se hagyjátok annyiban a dolgot, mielőbb vigyétek el másik állatorvoshoz, mindezeket elmondva neki és kérve, hogy ő legyen alaposabb, vért is vegyen a kutyától stb.

Ha nem tudtok másik orvoshoz menni, mert mondjuk nincs a közelben és állatklinika sem, akkor marad az előző, de akkor viszont azt javaslom, hogy erélyesen menjetek be, és szinte követeljétek, hogy vegyen végre vért is és ne csak a "világba" kezelje azt a szegény kutyát, hanem diagnosztizáljon is rendesen, elvégre ezért orvos. Ha csak úgy bead neki ezt-azt, akkor mi különbözteti meg őt egy átlagembertől, akinek nincs orvosi végzettsége?

Ezt a kérdést tedd fel akár neki is, de apukádnak mindenképpen. Üzenem, hogy attól, mert valaki orvos még nem biztos, hogy jó orvos. Ne gondolja, hogy az orvos jobban tudja, ne bízzon benne ennyire, amikor kézzel fogható a bizonyíték, hiszen a kutya egyre csak rosszabbul van. Időben kell lépni, hogy még menthető legyen, akár a hétvégén is, mondjátok az orvosnak, hogy súlyos és egyre rosszabbul van. Egy rendes orvos kezeli hétvégén is, ha félretehető programja van, mert azért lett orvos, hogy az állatokon segítsen és nem tudja magában ezt kikapcsolni, ki sem bírná, hogy nemet mondjon a dologra.

Üdv: egy leendő orvos (ugyan nem állatorvos, de bátorkodtam írni)

2013. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm kedves utolsó!

Maximálisan egyetértek, már csak édesapámat kellene meggyőzni.

Nagy kár, hogy még 2 napig nem tudok hazamenni, mert akkor természetesen elvinném én magam.

2013. dec. 14. 16:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az itt leírtak nem győzik meg, akkor esetleg mondd azt, hogy írtál egy netes állatorvosnak, aki azt mondta (amiket mi, hogy mielőbb vigyétek el másik orvoshoz vagy vissza).

De ezt igazából is megteheted, ha rákeresel, biztos találsz valami jó oldalt, ahol állatorvosok válaszolnak ingyen. Csak majd kicsit pontosabban próbáld leírni azt is, hogy miket kapott a kutya, milyen antibiotikumot és mekkora dózisban stb. Persze ilyenkor megvan, hogy mit írnak fel, tehát ha esetleg nem tudod fejből, akkor is írhatsz, nagyjából képben lesznek.

Sajnos itt nagyon sokat számíthat a két nap és nem a legjobbak a kilátások. Esetleg annyiot tehetsz még, hogy felhívsz egy közeli állatorvost és elmondod neki a dolgokat, ha úgy látja, akkor valószínűleg kimegy a kutyához. Apukáddal beszélj róla, hogy ebben benne lenne-e. Annyit csak kibír, hogy fogadja az orvost (akinek elmagyarázod, hogy ő kicsit makacskodik, mert nagyon hisz az előző orvosban, de a kutya csak rosszabbul van és vért sem vett tőle az az orvos, szinte meg sem vizsgálta). Részletfizetést is lehet kérni, vagy megegyezni, hogy majd akkor fizettek, ha te is hazaértél és 9összedobtátok a pénzt, tehát tényleg félre kell ilyenkor tenni ezeket a dolgokat, akadályokat és lépni.

Nyugodtan telefonálhatsz még ma is az orvosnak, nincs későn. Elnézést kérsz a zavarásért, beszélsz vele, elmagyarázod a helyzetet és lehet már holnap kora reggel ki is megy (bár inkább hozzá kellene bevinni a kutyát, hogy rendesen meg tudja vizsgálni, de talán úgy is tud tőle vért venni). Azért ártani semmiképpen sem ártana.

2013. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen! Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!

A netes oldalakkal amúgy már próbálkoztam, de mivel idősebb, nem igazán foglalkozik az ilyesmivel.

No mindegy, megoldjuk! :)

Nem is értem egyébként a hozzáállását, őt is megviselte az előző kutyusunk elvesztése (nincs 1 éve) és a mostani is nagyon a szívéhez nőtt neki is.

Szerintem mivel ő van vele otthon és látja, lehet jobbnak ítéli meg az állapotát, mint itt én "látatlanba" az elmondások alapján.

Na de, rákapcsolok!

Köszi!

2013. dec. 14. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor volt babéziás a kutya?
2013. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
A híg és nagyon világos sárga széklet csúnya bélfertőzés tünete lehet. Első körben inkább székletvizsgálatot kérnék nem vérvételt. És mindenképpen egy másik orvosnál, mert ezt a mostanit pont annyira nem érdekli a kutya sorsa, mint apukádat.
2013. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A babesises kb. október elején kapott.

Azért mentünk ehhez a dokihoz, mert akkor ő gyógyította meg.

2013. dec. 15. 09:30
 10/10 Akiteki ***** válasza:
A babézia kezelés 2 db injekció. Felismerte, kezelte. Attól még nem biztos, hogy más betegségre is ráismer.
2013. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!