Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám lefárasztani napi...

Hogy tudnám lefárasztani napi szinten a kutyám pórázon?

Figyelt kérdés

Múlt hétvégén fogadtam be egy border colliet, nem az első kutyám, de az első aki csak az enyém. Valamint bent él velem és anyukámmal Budapest belvárosában, mint lakáskutya.

Nem merem elengedni pórázról, visszajön és szót is fogad. De szerdán megfenyegetett a közterületis fickó, ha mégegyszer meglátja a kutyát póráz nélkül azonnal a nyakamba sóz egy jókora bírságot. Na már most ma reggel is láttam a fickót, pont mikor vittem le. De pórázon egyszerűen csak agyilag tudom kiütni, a fizikai fáradtság nincs meg :(. Mit csináljak?


2013. dec. 15. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda, sajnos, pórázon nem is fog fizikailag lefáradni.

Enyém még órás labdázástól, futkosástól sem fárad úgy le, mint akkor, ha jó napunk van, és találunk egy jó pajtit, akivel kitombolhatja magát.

Hát, én azt csinálnám, hogy más időpontban mennék, ha a közterületes 300 méternél közelebb jönne, hívnám a kutyát és gyorsan el... Találkoztam pár emberrel felénk akiknek szintén meggyűlt a baja közterületesekkel. Ők pl eljöttek egy messzebbi helyre, ahol nem piszkálják a békés kutyásokat.

2013. dec. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ott vagy a belvárosban. Vegyél neki egy szájkosarat, aztán tömegközlekedés egészen a Margitszigetig. Ott elengedheted nyugodtan, nem fog belekötni senki. Vagy városliget, akármi.
2013. dec. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ha szabad kérdezni, melyik környék az ahol volt ez a közterület felügyelős eset? Azt hallottam, Tabánban pl rá voltak szállva a kutyásokra, és büntettek is. Mi is itt a környéken vagyunk egyébként, de Tabánba épp nem járunk.

Amúgy csak pár béna teliszemetelt park van a közelben, amik kicsik is, és forgalmas utak mellett vannak. Szóval mi a hegyre járunk, és az itt lévők 80% a normális figura, rendben lévő kutyával.


AMúgy, normális az lenne, ha minden kerületben lenne legalább egy, legalább 1000m2 es, fás, bokros, dimbes dombos körül kerített terület gondozva, a kutyásoknak.

Nem is értem, ezekben a zsebkendő méretű futtatókban, mégis mi a bánatot lehet csinálni. Főleg hogy annak a kis területnek a fele is tele van sz*rral. :D

2013. dec. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nem azért, de ha van 3 órám amikor el tudom engedni a kutyát, nem szeretnék ebből másfelet tömegközlekedésen szenvedni, ami elég jelentős időkiesés is, csak azért, mert egy természetben élő állatot nem lehet a természetben elengedni, mert van rá törvény!


Miért lenne nehéz olyan törvényt hozni, hogy agresszív, másokra vagy magára veszélyes kutyát ne engedjenek el, a többieket meg hagynák élni nyugodtan? Tudom, plátói kérdés , de akkoris. Ja, nyilván azért, mert így legalább félhetnek az emberek egymástól, és paranoid módon azt kell nézniük, mikor büntetik meg őket.

2013. dec. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
én nem nevezném a belvárost kutyának való természettel. A felelő kutyatartásba az is beletartozik, hogy akkor veszünk magunk mellé állatot, ha biztositani tudjuk neki a megfelelő környezetet. na most egy border collinak nem kimondottan ez a megfelelő. Ez sem probléma, ha megoldható, hogy az a kutya minden nap jól kifussa magát, igy azt mondom autó nélkül, utazási lehetőség nélkül felelőtlenség volt.
2013. dec. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jézusom. Ezt komolyan nemértem, miért jó leszúrni másokat azért, mert vett egy kutyát. Jó megmondani valakinek hogy mennyire felelőtlen, ettől jobban érzed magad? :D

Van itt hely bőven, csak sajnos nem lehet nyugodtan lenni sehol, egy két helyet leszámítva. Egyszer pechje van az embernek, és máris belefut ilyen idiótákba, mint a kérdező.

Nyilván majd csak akkor veszek kutyát, ha erdő közepén lakom kocsival, és egy lottóötössel a bankszámlámon.

2013. dec. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mármint nem a kérdező az idióta, hanem a közterületis, akibe belefutott. Mi is találkoztunk amúgy közterületisekkel, nem egyszer, de nem szívóztak. Megdícsérték, hogy barátságos aranyos kutyám van, és továbbmentek. Normális emberek voltak, nem az a kössünk bele az élő fába is típus.
2013. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kerületedben keress rá a kutyafuttatókra. Hátha van.
2013. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hétvégén vinném kutyasuliba,ill.ha már képzett,valami kutyás sportra,az fizikailag,szellemileg is lefárasztja.Megnézném a futtatókat is és vennék egy hosszú futószáras pórázt.
2013. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Merre laktok? A városliget pl. eléggé kutyaparadicsom.
2013. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!