Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kutyát szeretnék de nem...

Új kutyát szeretnék de nem tudom, hogy mégis milyet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,fiú és még nem volt kutyám. Kertes házban élünk, naponta talán 2-3 órát tudnék vele foglalkozni, sajnos más dolgom is van és ezért is döntöttem úgy, hogy inkább megkérdezem az olvasókat itt, hogy milyen kutya lenne a legalkalmasabb számomra. Öhm, mit is írjak még le.. Közepes termetű kutyát szeretnék, szóval nem is olyan hatalmast illetve nem is picikét. Pénz ügyileg nem lenne gond, de fogalmam nincs milyen tápot kellene adnom neki, szüleimnek sem volt kutyájuk, ő nekik is ez lesz az első :D. Lakásba nem jöhetne be, viszont fűtött teraszon lenne az ól és ott elbújhat ha esetleg fázik. Fajtatiszta kutyát szeretnék. Kb. ennyi is lenne, előre is köszönöm minden kedves olvasó válaszát:).


By the way, a Husky szerintem nagyon szép kutya :D



2013. dec. 15. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

A keverék miért nem jó ha nem tudod milyen fajtát szeretnél? ...

Amúgy elmész egy menhelyre és szétnézel, ma már sajnos sok a gazdátlan fajtatiszta kutya is.

2013. dec. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha talán 2-3 órát, akkor inkább ne, főleg ne huskyt, főleg ne első kutyának. Pont a közepes termetűeknek van a legnagyobb mozgásigénye.

Ilyenkor általában a pulit, pumit szokták ajánlani, de legjobban tényleg egy keverékkel járnál, ahol a menhelyen meg tudnák mondani, h milyen mozgásigénye van, milyen a természete.

2013. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Mudi, mudi fajtamentés
2013. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy velem van a baj, de én a kerti porcelánkutyadíszeket ajánlom, bár igaz, azok általában picik szoktak lenni. Ideális esetben egy közepes testű kutya lemozgatásával 2-3 órát eltöltesz, és még kéne idő a szeretgetésre, tanítására, játékra, nevelésre, és ha hosszú szőrű, akkor a szőre ápolására is.
2013. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha az a 2-3 óra intenzív mozgást jelent akkor sok kutya kibírja az egyedül maradást, de a legtöbb közepes kutyáknak nagy a mozgásigénye. Esetleg beagle vagy bulldog.
2013. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

bulldogot ne, annak nem elég az emberből napi 2-3 óra és nem lehet kint tartani.


ajánlanám a www.allatok.info-t és a www.gazditkeresek.hu oldalakat, mindkettő több menhely állományát regisztrálja, képekkel.


Én a helyedben nem zárkóznék el anniyra a keverékektől sem, hiszen a keverékek egészségesebb, gazdagabb génállományúak mint a fajtatiszták így kimutathatóan tovább élnek, kevésbé hordoznak az esetlegesen a fajtára jellemző betegségeket.


esetleg labrador, golden retriever, border collie, belga juhász, német juhász...


de mutatok pár szép keveréket, hogy értsd, miért nincs értelme a különbségtételnek:


ő németjuhász-belgajuhász keverék: [link]


ő pedig talán kuvasz és goldi: [link]


most mondd azt, hogy nem meseszépek...mindkettő ellenne kint, mindkettő szép, egy évesek, tehát nem fognak neked összevissza rombolni, s táp szempontból sem külön igényesek (mint például a bulldog).

2013. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Első kutyának általában labradort, goldent szokás ajánlani. Aki azt mondta, hogy a keverékek egészségesebbek az még csak szaporított "fajtiszta" kutyával találkozott, mert ez akkora baromság, mint a menhelyes kutyák hálásabbak és társai. Egy menhelyes kiskamasz vagy fiatal felnőtt kutya azért jobb, mert ott már tudhatod mire számíthatsz. A fajta ismerete csak egy keret, azon belül hatalmas különbségek vannak az egyedek között. Ettől függetlenül sem bordert, sem beaglet, sem belga juhászt (nem is értem hogy jut ilyen eszébe bárkinek is 2 óra foglalkozás mellé egy full kezdő kutyásnak)nem ajánlanék.
2013. dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Huskyt ne.

Beagle, golden retriever, schnauzer, de a legjobb, ha te keresel könyvekben/neten. Neked kell tetsszen, én is annyit böngésztem, mire a boxer mellett döntöttem. Nem bántam meg. :)

De ez a keverék-őrület. Jaj istenem... Ha tudja, hogy fajtatisztát szeretne, miért reklámozzátok a menhelyeket?

2013. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt a válaszok hasznosságát kell értékelni, nem pedig like-olni. Szóval nem értem, ki az az elvetemült, aki szerint a válaszom egyáltalán nem hasznos (jahm, és a fajtamentésnél is vannak törzskönyves kutyák időnként).
2013. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!