Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy szórakoztatjátok a...

Ti hogy szórakoztatjátok a kutyát az unalmas téli napokon?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy van a közelünkben egy erdő, nem túl nagy szám, de nyugodtan el lehet engedni a kutyát.

Ilyenkor télen a madár se jár ott egyébként, gyakran csak mi vagyunk, vagy néha felbukkan egy egy másik kutyás, egyből mennek is tovább.

Minden nap megyünk, és ma pl halálra untam magam, kullogtam mint egy kókadt l*asz, míg a kutyám egyik bokortól a másikig rohangált... ha egész nap labdát dobálnék neki, attól sem fáradna úgy el, mintha összejöne egy jó játék más kutyával de sajnos nincs senki legtöbbször. Az ég szürke, és minden hideg.


Ilyenkor ti mivel szórakoztatjátok magatokat, és az ebet hogy az egész ne egy unalmas kullogás legyen? Legtöbbször szeretek vele kinn lenni, de néha meg gőzöm sincs mit csináljak, csak várom, hogy teljen az idő, és történjen valami :D


2013. dec. 15. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valahogy sosem unatkozok, ha a kutyámmal megyek valahova.
2013. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ááá pont erre gondoltam én is.

Most tele vagyok vizsgákkal, így csak a szokásos helyekre megyünk, de elterveztük a párommal, hogy csinálunk egy kutyás napot:) Kinéztük olyan kávézót meg éttermet, ahova be lehet vinni, meg igazából az utazás maga is szórakoztató. Azután kimegyünk a városligetbe sétálni:)

Olyat találj ki, ami téged is szórakoztat, így jól érzed magad a kutyáddal.

2013. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de nem túl nagy a lehetőségek tárháza errefelé, sajnos. Elengedős hely kb ez az egy van. mehetnénk még közeli kisebb/teliszemetelt/forgalmas autóút mellett lévő parkokba... vagy aprócska kutyafuttatóba... ebben az erdőben legalább van mozgástér szóval a kutya tud mozogni biztonságban, csak így egyedül néha elég uncsi. Nagy mozgásigényű amúgy. Futtatóban voltunk párszor, de háziasszonyok jöttek főleg gazdiféltő kutyákkal, egy pitbull játszott egyszer a kutyámmal... de többet őket sem láttam. Valami változatosság jó lenne az biztos. Kár hogy nincs kocsim. :D
2013. dec. 15. 15:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Klikkerezés
2013. dec. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

ma 16:50

Na, az nem jó a kérdezőnek. Ő azt várja, majd másik kutyával lefárasztja magát az ebje. Addig ő jót elcsevegne a gazdával.

2013. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó:

nem tudom mi ez a gonoszkodó megjegyzés..?!

miért baj az, ha 12 éven át nem élvezi a napi rutinsétát? főleg ha ugyanazokat a helyeket látogatja?

én is unnám, ha mindig ugyanoda mennénk, mert nekem is kell a séta, nem csak a kutyámnak, így több helyre megyünk, több inger éri

mellesleg igazán csak egy másik kutya tudja lefárasztani, hiába túrázunk, labdázunk, az nem ugyanaz

2013. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nyáron keveset sétáltunk időben-távolságban, helyette 1-2 órát úsztattam, aztán gyakorlás és labdázás-frizbizés volt kutyapajtikkal együtt.

Most az úszás elmarad, helyette sétálunk több km-ert. Közben labdázunk, frisbeezünk, gyakorlunk. Itthon klikkerezünk.

Ha összefutok egy adott ismerőssel, akkor akár 1,5 órát állunk egy helyben, amíg kutyák labdáznak...én meg megfagyok :D

Majd jönnek a latyakos idők, mikor a parton sár van...meg mikor már megunom a sötét duna partot :P akkor megyünk szerte-szét a kerületben: kertvárosi zegzugos utcák, 1-2 futtató, parkok, főútvonalak melletti járdák, stb-stb

2013. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát, pont nem én vagyok az aki azt várja hogy más lefárassza a kutyám, míg én "trécselek".

Ha minimális szövegértelmezési képességekkel bírnál, 5ös válaszoló, akkor levetted volna a kérdésemből, hogy a héten minden nap kiviszem a kutyámat elengedős 2-3 órára a pórázas séták mellett. Nem tudom ugyanezt elmondhatod e magadról.


A többieknek köszönöm a választ. Tényleg néha olyan unalmas, mert senki, egy lélek sincs egy ideje lenn, és mindíg labdázni, nekem is unalmas, de szerintem a kutyának is. Nagyon társaságkedvelő fajta. Néha szerencsénk van azért, akkor örülök hogy legalább heti 1-2 alkalommal más kutyával is tudom érintkeztetni a kutyát, a szabadban.

2013. dec. 16. 08:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehet veszek vonaljegyet, és elmegyünk távolabbi helyekre. Mondjuk innen tömegközlekedéssel jó egy óra az út a Népszigetre... de úgy hallottam, ott jobban van élet.
2013. dec. 16. 08:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Városliget, elnézést. :D
2013. dec. 16. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!