Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy hallgassan...

Mit csináljak, hogy hallgassanak rám?

Figyelt kérdés

2 hónapja került hozzánk kissé fiatalon, 8-9 hetesen a kiskutyám. Rengeteg szeretettel, türelemmel és odaadással felállítottunk a párommal szabályokat, időpontokat, állt a rendszer, és nagyon ügyesen egyre jobban a szobatisztaság. Viszont most karácsonyig el kellett utaznom, mert dolgom van a fővárosban, ami nem állandó program, de néha el kell mennem pár órára. Páromnak nem lett volna ideje a kutyára egyáltalán, én a sétáltatási-etetési időpontokban mindig itthon vagyok, a nagyszüleimnél, akiknél lakom addig. Nekik is elmondtam az időpontokat, hiszen azt mondták, segítenek, leviszik ők sétálni, ha épp nem tudom, megetetik, de eddig mindig olyankor mentem el, amikor erre nem volt szükség, nem kellett volna mást csinálni, hogy rászólnak, ha bepisil-bekakil esetleg, és összetakarítani, amiért nagyon hálás vagyok. Azonban elmentem egyik kora délelőtt, és teljesen kifárasztva (már túlzottan) egészen délelőttig sétáltatták, közben nem evett-ivott, itthon igen, utána kellett ürítenie a lakásban (is). Ráadásul már a pontos étkezési időpont előtt egy órával szaglászta a tálkáját, és megsajnálták, adtak neki enni.

Mi nagyon komolyan vettük az időpontokat, a két óránkénti sétáltatást sikerült - ürítés szempontjából - napi kétszer egy órás alkalomra csökkenteni, reggel és este, közben is vittük el néha, de ha ilyenkor nem is végezte el a dolgát, már nagyon ügyesen estig kivárta, tudta, mikor van a séta időpontja, és mikor egyszer véletlenül elcsúsztuk néhány percet este az indulással, akkor végezte el a dolgát, holott reggel óta tartogatta. Az etetést is pontos időpontokban adom neki.

Hogyan értessem meg a nagyszüleimmel, hogy hálás vagyok ugyan a segítségükért, hogy megengedték, hogy itt lakjak kutyástul, és tudom, hogy nagypapámnak már volt kutyája, de kertben - nekünk is van udvarunk, de az közös, nem lehet állandóan kint tartani, és az azért más nevelés -, és szeretném, ha a segítségüket a kutyám igényeivel és az én időpontjaimmal összeegyeztetett szabályok szerint vehetném igénybe, mert amikor visszautazunk, félek, kezdhetjük megint a szoktatást? Hiszen akkor Nekik sem kéne annyira sok energiát feccölni bele, mint így.

Kérlek, ha úgy gondoljátok, rosszul csináltam valamit - nem tudtam előre két hónapja, hogy ez közbe fog jönni -, azt kulturált formában, értelmesen közöljétek, mert mindent szeretnék tökéletesen, következetesen csinálni.


2013. dec. 15. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy 4 hónapos kutyának napi 2 alkalom ürítésre édeskevés.


Ráadásul ha becsinált, mi az istennek szidtad le?

2013. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés szegénynek a két séta, sokkal többször kéne alkalma legyen elintézni, legalább 5-6X, szerintem ez itt a gond. Lehet megszokta, de ez cseppet sem természetes egy 4 hónapos kutyának, sokkal többször vigyétek le, elég csak 10-15 perc a két rendes nagy séta mellé, de az legyen meg 4-5 alkalommal még.
2013. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy általában többet sétáltatjuk, én a két nagy sétáról beszélek, és azokon szokott üríteni az utóbbi napokban, a többi a játéké, szaladgálásé, és erre büszke vagyok nagyon. :-) Azért szidom le, mert azt mondták, le kell, ha rossz helyen csinálja, és meg kell dicsérni, ha jó helyen. Ezt nem viszem előbbit túlzásba, határozott "Rossz kutya" és kész, működött, már több napig egyáltalán nem volt otthon pisi-kaki. Amikor egyetlen egyszer nem indultunk időben sétálni, és bepisilt, akkor nem szidtam le, nem reagáltam, mert az én hibám volt.

De igazából a lényeg részemről, ami kimaradt, hogy a rövid séta a nagyszüleimmel előbb volt, mint a nagy, mi pedig naggyal kezdjük és fejezzük be a napot. Ők meg gyorsan levitték, mert le kell vinni, öt perc után, a kutya átaludta az éjszakát, mehetnékje volt, vártak két órát, és egy teljesen más időpontban, mint amit megszokott, mentek nagy sétára.

2013. dec. 15. 16:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint az öt perc után elgépelés, szóval pár perc után már hozták vissza. Nem ehhez szokott, és a megszokott rendszerrel már nagyon ügyesen végezte a dolgát.
2013. dec. 15. 16:53
 5/5 A kérdező kommentje:
És az etetés? Azt is olvastam-hallottam több helyen, hogy minden nap adott időben, kitesszük elé, majd visszaszedjük pár perc múlva, ha észrevette, de nem ette meg. Nem kucsonrgásra adjuk, ha néz evés közben vagy valami. Szerintetek hogyan magyarázzam meg Nekik? (Mert a kérdésre nem adtatok választ eddig. :-) )
2013. dec. 15. 16:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!