Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el, hogy a...

Hogyan érhetném el, hogy a kutyám engedje, hogy a füléhez nyúljak?

Figyelt kérdés

Sajnos képtelenség megtisztítani a fülét,mert az egyébként nyugodt kutya nagyon érzékeny rá, és egyből odakap a kezemhez.

Próbálkoztunk állatorvosnál, kutyakozmetikusnál, de az eredmény mindkét esetben harapás volt, ezután pedig abbamaradt a próbálkozás. Mit tehetnék?



2013. dec. 15. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én az elsőnél vágtam volna úgy szájon, hogy többet eszébe nem jut. Úristen, mégis milyen dolog, megharap a saját kutyád??? Meg kellene nevelni.

Vagy lehet rá adni szájkosarat, esetleg olyat ami összeszorítja a száját, és akkor kapkodhat. De én inkább nevelném.

2013. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Egy állatorvos ne bírt volna el a kutyával? Vagy kozmetikus? Mindkettő mekmester a szakmájában, ha így történt.

Mekkora méretű a kutyád?

2013. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Beagle-m van.

És próbáltam nevelni, sosem bántott,de a fülére egyszerűen szörnyen érzékeny.

Próbáltam már szájkosárral is de nem tudom egyhelyben tartani,mert akkor meg elfut,és nem tudom egyszerűen sehogy sem lefogni, kínozni meg nem akarom

2013. dec. 15. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérsz valakit, hogy segítsen. Az ráfekszik, te meg megcsinálod amit kell, a kutyának szájkosár és kuss van. Olyan nincs, hogy te akarsz valamit, a kutya meg nem engedi. Le kell fogni rendesen, azért nem egy olyan nehéz eset.
2013. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell bántani. És egyedül nehéz is egy fület ellátni. Valaki izmos férfiembert beszervezel. Egy plédbe betekered a kutyát, hogy csak a feje maradjon szabadon.Aztán vagy sikerül, vagy nem. Végül is lassabban haladva meg tudnád szoktatni vele, hogy hozzányúlsz a füléhez.Először csak rövid simi rá. aztán megfogod és így szépen haladsz a cél felé.Minden mozzanatnál dícséret, akár jutalom.
2013. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagytestűm van (50 kilós), az enyém is hisztizett, megpattant állandóan mikor rájött mire készülök, aztán begyulladt a füle és nem volt mese, kezelni kellett, mert a szemem fénye ...., határozottan mentem feléje és lenyomtam a földre (nem túl durván és közben nyugtattam, de mindvégig nagyon határozott voltam), kénytelen volt engedelmeskedni. Utána valami finom falat elengedhetetlen, legalábbis én csináltam.
2013. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tegyél rá pórázt, és térdelj rá, a lehető legrövidebbre hagyd, hogy ne tudjon elmenni mellőled. Fokozatosan érd el a célod, először simogatás a fülére, utána dícséret és juti, majd hosszabb ideig simogatás, dícséret, juti, és így tovább.

A kutyád valószínűleg félelemből harap, de semmiképp ne hagyd annyiban,olyan nincs, hogy a saját kutyád megengedjen magának ilyesmit, az én kutyámnak garantáltan pofon járna érte.

2013. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

le kell hozzá térdelni, hogy vele egy szinten legyél...nyugodtan simogasd, finoman közelíts a füléhez, hajtsd fel és csúsztasd bele a fültisztító folyadék hegyes részét, engedd bele a folyadékot majd morzsolgasd meg a fültövét. Ismételd a másik oldalon.


Fontos, hogy határozott legyél, ha nem megy, mindig kezdd újra. Nekem először az orvos mutatta, ketten fogták az asszisztenssel, utána otthon én vmelyik családtaggal...aztán úgy guggoltam, hogy ő a fal mellett feküdt, én jöttem szemből, így nem volt esélye...megnyugtattam, aztán jött az egész macera. az első fül után kapott egy jutalomfalatot, majd jött a második fül....az egész után hagyni kell, hogy kirázza, majd fél óra múlva áttörölni neki.


a baj az, hogy ha nagyon érzékeny neki, akkor komolyabb a baj, és kéne neki antibiotikumos fülcsepp első körben, vagy antifungicid.

2013. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!