Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy francia bulldog megfelelő...

Egy francia bulldog megfelelő lenne nekünk? Esetleg milyen más fajták?

Figyelt kérdés

A legjobb barátommal közösen bérlünk lakást, nyáron költözünk egy nagyobb helyre (kb. 85 nm) és mivel mindketten kutyákkal nőttünk fel, szeretnénk egyet. Neki már van egy menhelyi macskája, szóval olyan lenne jó, ami nem bántaná a macsekot. Valaki mindig van itthon, tehát a kutyus maximum hetente 2-3 órát lenne itthon egyedül, ha mondjuk boltban vagyunk. Kivinni akár éjjel is ki tudnánk, nem okoz gondot a séta és játék, a közelben van mező, park, tó, kisebb fajta erdő. Nem kellene őriznie sem házat, sem minket, csak házikedvencet szeretnénk. Az alapvető engedelmességet megtanítanám neki, ha látnám, hogy élvezi a tanulást, akkor mást is, de ezen felül nincsenek extra elvárások. Lehetőleg ne legyen túl hangos (normál mennyiségű ugatás simán belefér).


Fiatalabb (max. 8-10 hónapos) menhelyi kutyustól sem zárkózom el, de olyat nem szeretnék, ami abszolút felismerhetetlen és kiszámíthatatlan, hogy mekkora/milyen viselkedésű lesz. Ha fajtatiszta, akkor egyértelműen normális tenyésztőt fogok keresni, meg fogom fizetni az árát.


A nővérem szerint a francia bulldog nem lenne rossz választás. Szerintetek?



2013. dec. 15. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia, én mindenképp az örökbefogadást javaslom, menhelyről, esetleg sintértelepről. A gondozók tudnak segíteni a választásban, mivel kb. kölyökkutyát szeretnél, így összeszoktatható a macskával, a felnőttkori méretére pedig lehet következtetni. 3 örökbefogadott kutyusom van, nagyon jó érzés jó életet biztosítani nekik, és irtó hálásak, alkalmazkodók :)
2013. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A konkrét sintértelepes (nem Magyarországon élek, itt nem tudom, hogy van-e az a tipikus sintértelep, mert itt drága állatot tartani, ráadásul a klíma sem kedvező, tehát itt szinte egyáltalán nincsenek utcai kóbor kutyák) kutyáknál nem tudom, hogy mennyire lehet tudni, hogy mi lesz belőlük. Anyukám párja is örökbefogadott egy keveréket, akinek az anyja kistesű volt, maga a kölyök is pici. Most akkora, hogy ha állok, akkor a vállamra tudja rakni a mancsát. Ha házban laknék, ahol van hely és egy kert, akkor beleférne, de így nem tudok kockáztatni.
2013. dec. 15. 18:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk igaz, a sintértelepen nem sokat lehet tudni a befogott/leadott kutyáról, viszont a menhelyen tuti tudnak segíteni a választásban. Megértem az aggályaid, nem is akarlak rábeszélni, hogy nézz körül egy menhelyen először, hátha találsz kedvedre valót :)
2013. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az kimaradt, hogy: "javaslom nézz körül.." :)
2013. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom,hogy előbb a menhelyen nézz szét.

Biztos vagyok benne,hogy van olyan kutya,akibe beleszeretsz.


Nem írtad,melyik országban laktok,de a túl meleg éghajlatot,a francia buldog nem igazán díjazza.

Még itthon is figyelni kell nyáron,csak reggel és este lehet kimenni vele és nagyon figyelni kell,nehogy hőgutát kapjon.

Macerás kutya,a pofáján a ráncokat is törölgetni kell,és jó tenyésztőnél szabad csak vásárolni,ami igen drága.


Első körben a kidobott menhelyi kutyákat ajánlanám,legalább életet mentesz,nem is egyet.

Akit hazaviszel és aki bekerül a helyére :)


Jó tenyésztőknél mindig elkelnek a kutyák,ha mégse akkor pedig a tenyésztő neveli tovább.Tehát biztos,hogy nem kerül utcára.Egy szaporítós vagy keverék kutyánál,sajnos majdnem biztos,hogy utcán végzi,ha nem kell senkinek.Vagy a menhelyen,ott meg előbb utóbb altatnak.

2013. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hát a francia bulldogok tündérek, nekem is az van, de ez hosszú történet (őt nem babaként hoztam, egy szaporítótól hozott leelletett szuka). Úgyhogy önmagában a fajtával, a természetével, azzal, hogy tündéri nincsenek gondok.


Amivel azonban általában igen az az egészségügyi állapotuk, sokszor még akkor is, ha tenyésztőtől vannak. Amivel alapszinten érdemes számolni az az, hogy kifejezetten prémium, szuperprémium tápot kell enniük általában, hiszen legtöbbjük allergiás több összetevőjére az alap tápoknak. Ha allergiásak, akkor odáig fajulhat, hogy véresre kaparják magukat:S


Sokszor van baj a szemükkel, fülükkel, bár ezek relatíve könnyen orvosolhatók


Alapvetően a tévhittel ellentétben nem lusták és igenis van mozgásigényük...ha olyat választasz, amit nem tenyésztettek úl (tehát nem atomturcsi az orra és guvadt a szeme) akkor futkározhat nyugodtan, semmi baja nem lesz...de ugyanakkor sokaknál lehet hallani a röfögést, hörgést, ami arra utal, hogy nagyon-nagyon szűk a légútjuk, ami marha veszélyes.


Télen könnyen megfáznak, nyáron 30 foktól előfordulhat a hőguta, elég gyakori is sajnos, így állandóan hűteni kell őket.


Meglehetősen kényes kis fajta az orráncait folyamatosan tisztán kell tartani, fülét heti 2x folyadékkal kimosni, a szeme sokszor begyullad, kellhet szemcsepp.


Személyiségre bohócok, édesek és tündériek, néha marhára makacsok és nehezen fogadják el azt mait te akarsz, ha ők éppen mást akarnak. A tévhittel ellentétben marha okosak tudnak lenni, tanulni nem tanulnak nehezen.


hangosnak nem túl hangos, bár anniyra emberbarát, hogy ha elmész otthonról képes ugatni, nem is kicsit...brutál mély hangjuk tud lenni, nem is várnád egy ekkora kutyától.


ami még fontos és elemi: bofog és pukizik...ezt nem tudod kikerülni, a prémium tápos kutyusok is ilyenek, mert az emésztésük tragikus. Plusz habzsolnak, ezért rengeteg levegőt nyelnek.


Én alapvetően azt mondom, hogy mérlegeld ezeket a dolgokat, én is mérlegeltem és így választottam: mivel őt nagyon rossz helyről hoztuk és mivel már felnőtt volt pontosan tudtuk mit vállalunk: ő moslékon élt kvázi, tehát a jelenlegi átlagos kutyakaja neki megfelel vitaminnal kiegészítve, a fülét rendszeresen pucoljuk mert egyébként gyullad, csakúgy mint a ráncait. A szeme rendszeresen piros, úgyhogy azt is kezeljük. Neki 3 műtétje volt már mióta nálunk van, mind az előélete következménye. Mozgékony, ugatós ha arról van szó:)


menhelyi keverék, ha 8-10 hónapos akkor nem lesz nagy meglepi a mérete. A tappancsát nézd alapvetően, kérd a menhelyesek segítségét, hiszen bejósolható, hogy kb mekkora lesz.


Bármi kérdésed van, állok rendelkezésedre:)

2013. dec. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Svédországban, azon belül Stockholmban élünk, itt még nyáron sincs meleg, itt már a 30 fok is durvának számít, talán évente 1 hetet van annyi, szóval a meleg nem lenne gond. A lakások nem melegszenek fel túlzottan. Hideg viszont van. Ha végül rövidszőrű lesz a kiszemelt, akkor mindenképp kap kabátot a nagyon durva téli időre.


A sokszori mászkálással és fárasztással nem lenne gond, de én személy szerint kocogásnál gyorsabban nem igazán tudnék haladni. :D Szóval nekem a hosszabb, de lassabb kocogás/séta jobban működne, mint a rövidebb, de őrült rohanás.


Böfögés, pukizás, esetlen nyáladzás, horkolás engem nem zavar túlzottan. Otthon, édesanyámnál van egy idősebb tacsink, ő is pukizik időnként, meg horkol, szóval ez nem számít nekem.


A 8-10 hónapos az már a maximum. Eddig az itteni menhelyek oldalain inkább csak felnőtt és nagyobb testű kutyákat láttam, pl. boxer, pitbull, bullterrier. Svédországban sok menhely hoz külföldről kutyákat, pl. a lakótársam húgainak a kutyája Spanyolországból jött. Eddig minden egyes kisebb, amit láttam külföldről jönne. :D Szóval itt az örökbefogadás nem ugyan az, mint Magyarországon. A cicamenhely, ahonnan a lakótársam macskája jött állítólag nagyon szép és csak a tényleg reménytelen állatokat altatják el. De tényleg, én még egyetlen egy utcán futkosó kóbor kutyát sem láttam 1 év itt élés alatt.


Az a baj, hogy igazán ötletem sincs, hogy milyen fajta vagy milyen fajta mix kutya lenne a jó. :/ Lehet, hogy kicsit nagyok az igényeim, de nem szeretném, ha olyan kutyát sikerülne kiválasztani, ami nem érezné jól magát velünk és csak szenvednénk, a kutya is, lakótársam is, a cica is, meg én is. Ha választok, akkor minimum 10 évre, szóval jól át szeretném gondolni. Én mindet elhoznám, most is találtam egy kis keveréket, akit Romániából hoznának, de nagyon aktív terrier keverék és lakásba én nem kényszerítenék egy szuper energikus, 3 éves, kinti tartáshoz szokott kutyát.

2013. dec. 16. 06:51
 8/13 anonim ***** válasza:

ha hideg van a bulldogot és a nyomott pofikat felejtsd el sajnos, mert a légzésük katasztrofális, esetleg ha megfáznak nagyobb bajt okozhat mint egy átlagos állatnál...(futni nem kell vele, kocogni se egyébként, azt sem bírja általában:S)


palotapincsi?westi?törpe schnauzer? uszkár? bolognese-havanese? vagy ezeknél azért picit nagyobbat szeretnél?

2013. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon minit nem szeretnék, de a schnauzerek nagyon jópofák, meg az uszkárok is. Nagyobb lehet, de ne 50 kilós. Keverékből nagyon aranyosak a cocker spániel - uszkár kutyák, de az internet szerint ezt a két fajtát direkt is keresztezik. (cockapoo néven lehet róluk sok fotót találni)

Ez hogy működik? Eddig én még csak véletlen keverékekről hallottam, direkt születettekről nem.

2013. dec. 16. 18:58
 10/13 anonim ***** válasza:
hát ez olyan, mint a bullvava (bulldog-csivava)...a lényeg az, hogy rájöttek, hogy mindkét fajta aranyos, együtt pedig még tündéribbek. Ők ugyanolyan keverékek mint bármelyik másik keverék, hacsak nem törzskönyvezhető fajta ez a cockapoo.
2013. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!