Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek el fogadna maga...

Szerintetek el fogadna maga mellett egy kiskutyát?

Figyelt kérdés
jagd terrierem van, egyedül van, 3 éves, mostanában sokat gondolkodok azon, hogy jó lenne mellé egy társ, mert elszakadt a megszokott falkájától, a barátaitól, költözés miatt. egy kölyök kutyát szeretnék mellé, de valami nagyobb testűt, mondjuk németjuhászt. hogyan kell őket megbarátkoztatni? vagy mit tegyek? ösztöneiből kiindulva elég gyilkos természetű.
2013. dec. 16. 11:39
 1/2 Firestorm ***** válasza:
Szerintem megférnek egymás mellett.Nekem a yorkim mellé jött staffi.Elég heves volt néha a yorki,tudatta,hogy ő a falkavezér kettőjük közül.Ez kb 1 hétig ment,hogy néha a yorki rámorgott a staffira,aztán nagyon jó barátság lett közöttük.Ha a Te kutyád nem csak morog,hanem támadna is a kölyökre,akkor amikor látod,hogy elkezd felpörögni a kutyád a kölyökre tiltsd le róla,ha szót fogad akkor jutalmazd meg.Idővel megtanulja,hogy nem kell bántani a kölyköt.Szerintem minden kutya összeszoktatható kölyökkel.A rotink anno sajnos eléggé vehemens volt majdnem minden kutyával.Aztán érkezett mellé egy kölyök roti.A felnőtt roti kapott egy szájkosarat és míg nem voltak otthon anyuék addig abban volt.Aztán egyik nap ment haza anyu és a szájkosár nem volt a kutyán.A kölyök lerágta a nagyról és a nagy abszolút nem ment neki,nagy szerelem lett ebből az egészből :)
2013. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagy 100% biztos,hogy a kutyád tűrné,addig ne akarj másikat.Előbb neveld meg az elsőt...Ha a neveléssel minden rendben,akkor nem merült volna fel benned ez a kérdés.


Amúgy fajtaválasztást illetően miért pont nj?

Szóval ahogy írtad..hogy "mondjuk németjuhászt"...Nekem úgy jön le,hogy nincs valami nagy kedvenc fajtád,azt jó a németjuhász is...Remélem tudod,hogy az nj és a jagd is iszonyat pörgős kutyák,az nj munkakutya és folyamatos feladatot igényel...

Na meg tenyésztőtől vásárolunk,nem 20 ezeré kocsi csomagtartóból..

2013. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!