Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket ajánljátok inkább:...

Melyiket ajánljátok inkább: bullmasztiff, vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Ami elsődleges szempont: gyerekbarát; házőrzésben kitűnő, de azért feleslegesen ne ugasson; lehetőleg nem egy csavargó fajta.
2009. nov. 24. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem mimdkettő fajta volt már,nagyon imádtam a rotit is és a bullmasztiffot is.Most már hogy nekem is van gyerekem én inkább a bullmasztiffot választanám mellé.Azok azért mamlaszabbak :) Szerintem a rotik kicsit öntörvényübbek.

2009. nov. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
Nincs ajánlás , nem mosógépekről van szó, hanem értelmes , érző élőlényekről, akit TE fogsz nevelni,és minden csak attól fog függni, hogy azt hogy csinálod!Nem 1 kutyám van/volt életemben!
2009. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:feleslegesen sosem ugat a kutya, és ha van kerítésed, már nem fog csavarogni!:)
2009. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff való gyerek mellé inkább mint rottweiler!Egyik sem csaholós fajta viszont hogy mennyire csavargós az a nemétől és a neveléstől is függ!
2009. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én a golden retrivert ajánlanám gyerek mellé, de a kettő közül inkább a bullmasztiff. De amúgy tökmindegy mert nevelés kérdése.
2009. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

08:26 Mindenkinek olyan kutyát érdemes választani ami passzol a személyiségéhez, életritmusához, időbeosztásához, lakhelyéhez. Ezért kell ajánlani, ha mi jobban értünk az adott fajtákhoz, mint a kérdező.

Bár tény hogy a 2 fajta nagyon hasonló és a leírt tulajdonságok nagy részét is a gazda alakítja ki.

Mindkettő kitűnő házőrző és egyik sem "szökős" alapjában véve. Az hogy mennyit ugat, attól függ mi van neki megengedve. Mind2 fajta lehet gyerekbarát de a bullmasztiff talán kevesebbet "pörög", lustább, többet pihen így ezt az időt akár a gyerekkel is eltöltheti. E miatt tudnám jobban javasolni de mind2 fajta jó döntés és sok örömet fog okozni.

2009. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%
egyik sem
2009. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6%
Hát én gyerek mellé biztosan nem vennék bullmasztiffot! Úristen! Még a kutyaújságokban is azt irták róla, hogy "vérfürdőt szerető emberbarát". Hát köszi...
2009. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%

http://www.youtube.com/watch?v=KSWH3dlAC9M

http://www.youtube.com/watch?v=Bf5w2Wlb16Y&NR=1&feature=fvwp


Úristen! Itt láthatjátok hogy marcangol szét egy vérszomjas bullmasztiff egy kisgyereket!

Hülyekreténvagygec1..

2009. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nevelés kérdése, de aki írta, hogy a kérdés azért lett feltéve, mert olyantól szeretnék tanácsot, aki jobban ismeri a két fajtát, legalább az egyiket...hát neki tökéletes volt a meglátása, hogy mi volt a célom.

Köszönöm mindenkinek, de elsősoban Neki!

2009. nov. 27. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!