Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 hónapos kiskutya, szeparác...

3-4 hónapos kiskutya, szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom az Illatosról. 3 hete van nálam. A házban csak az én szobámba jöhet, ott alszik éjjel meg nappal, ha elfárad. Ott kapja a kaját meg ott megy a szeretgetés, játék :) Napközben sokat labdázunk a kertben, kint is szoktam hagyni egyedül, egész jól leköti magát, aztán mikor elfárad, behozom. Az a gond, hogy ahogy kijövök a szobából, szörnyű hisztériába kezd.Ha lakásba költözöm, viszem magammal, de ha ez így marad, azt a szomszédok nem fogják tűrni. Mit lehet ezzel kezdeni? Néha ha kijövök, várok picit az ajtó előtt és rászólok, ahogy elkezdi. Kétlem, hogy ez hatásos módszer. Meg figyelek arra, hogy ne nagyon menjek be a szobába, mikor még tart a hisztéria. Egy idő után általában abbahagyja és elalszik (max 20 perc), de azért nem jó ez így. Nagyon kicsi még, szóval nem jöhet szóba a falkavezér probléma, de a gyakorlatokat már csináljuk. Van valakinek valami bevált ötlete?
2013. dec. 17. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

szoktatás, más mód még nincs. Kimész és még mielőtt elkezdene hisztizni visszamész és dícsérsz. Ha azonnal hisztizni kezd akkor meg kell várni amíg abbahagyja. Ez lehet egy pár másodperces szünet is elösször és akkor visszamenni, dícsérni. Ha az ajtón kívül vagy ne szólj hozzá. Nem tudom, hogy üveg van-e az ajtón vagy sem, de ha üveg akkor lépj odébb. hogy ne is lássa a sziluettedet, mert hamar tudják, hogy ott vagy.

Az első perctől ilyen volt?

2013. dec. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Akkor kipróbálom ezt a fokozatos visszamászkálást :) Igen, ahogy elhoztam, rögtön ilyen volt. Általában rögtön elkezdi, ahogy kijövök. De majd mikor hallom, hogy abbahagyta, akkor visszamegyek és kap jutit.
2013. dec. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!