Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki, aki ismeri ennek az...

Valaki, aki ismeri ennek az előzményeit, eltudná magyarázni, hogy miről is folyik itt a veszekedés?

Figyelt kérdés

Amúgy, ez komoly, hogy itt tart ma az állatvédelem?

Ezek az állatvédők? Mert ha igen, és igazak azok a hírek is, hogy az örökbe fogadott állatokat sokszor ok nélkül is visszaveszik,akkor inkább ha kéne hoznék egy kutyát egy családtól, akik normálisak, és nem nyilvánulnak meg így az interneten. Ez szerintem eszméletlenül gáz, elmegy az embernek a kedve az örökbefogadástól is,ha tudja, hogy ilyenek az örökbe adók, meg az állatvédők.

Ha ti ismeritek ennek a balhénak az előzményeit letudnátok írni, csak hogy tisztább legyen a kép?

[link]



2013. dec. 17. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
jézusom, mi ez? én csak annyit látok, hogy valami analfabéta kretén létrehozott egy oldalt, amiből egy szót sem értek. szerintem ezt nem kéne azonosítani az állatvédelemmel.
2013. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy tag a Tetovált Állatmentőktől. Szorul a hurok a nyakuk körül, ugyanis tavaly koboztak el Radis kutyákat, de papírt nem adtak, kett (vagy 3, már nem tudom) pedig "rejtélyes" körülmények közt meghalt. Így nicns más választása, mint besározni a Radikat.


Akivel megy a szájkarate Dius, személyes ismerősöm, tőle vitték el a kutyákat. Azóta is várja őket vissza, és megtette ő is a feljelentést.

2013. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ez nem az állatvédelem, ez a mocskolódás. A magyar állatvédők legnagyobb baja az, hogy marha sokat foglalkoznak egymással és nem eleget magukkal és az állatokkal...az is a baja, hogy tényleg van egy olyan réteg aki csak magának akarja az emberek pénzét, és emiatt hiteltelenné teszi az egész állatvédelmet, a kéréseket.


Azokat tartom igazi állatvédőknek, akiknek van joguk, támogatottságuk lépni ha kell, akik tudják számlával igazolni hová ment a pénz, az adomány, a segítség...akik ha baj van, tényleg segítenek...


ismerek ilyet, egy igen minike szervezet, még telephelyet se kapot, hogy menhely lehessen, így idiknél és panzióban vannak a kutyusok, cicusok, pont ezek a lehetőségek miatt csak igen kisszámú állat. Körültekintően megy az örökbefogadás, ivartalanítás-oltások-chip az alap és folyamatos, lelkiismeretes orvosi kontroll. A hölgy, aki az egyik vezetője, a saját privát, civil munkája mellett segít, olyannyira, hogy képes maga főzni és esténként amikor hazaér, az első, hogy a válogatós cicacsaládnak enni vigyen, majd feltakarítson utánuk (a gazdik elköltöztek, otthagyták a cicákat, a rokonok a szomszédban laknak, de nem segítenek)...folyamatos ivartalanítási akciók vannak náluk, én a mentett kutyusommal (nem menhelyes, én hoztam el egy szaporítótól, anyakutyaként volt ott) ezen vettem részt, és még az akciós ár felét is vállalták, plusz segítettek a kutyus és az én szállításomban a műtét előtt és után, plusz a többi műtétnél. Amikor sírva hívtam fel, hogy egy kontrollon derült ki, hogy azonnal műteni kell ott helyben a kutyust, és nincs pénzem, hónap vége van, nincs autója a családnak amivel hazavihetnék a hasfali műtét után, ő szólt, hogy elintézi. Ő vidéken volt, de szerzett egy jólelkű embert aki hazavitt minket.


Azóta tudom mi az állatvédelem, hogy őt/őket ismerem. Csak a sok kampányolás és csindadratta, összezördülés mögött meg a nagy-nagy nevek és szervezetek mögött elbújva meg kéne látni a kicsiket is...és igen, lehet példát venni róluk, emberségből és tiszteletből mindenképpen.

2013. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amióta net van,meg fórumok,követhetetlenül bonyolódnak a dolgok,mint a szappanoperában.jobb esetben egymás között intézték az ügyeket,most mindent kiposztolnak.A tėnyleges állatvédelem szempontjából ez lényegtelen.
2013. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Csak számomra az magas, hogy azok az emberek, akik agyilag ilyen alacsony szinten vannak, mert ez látszik ezeken a megnyilvánulásokon, azok hogy tudnak egy kiszolgáltatott élőlényről körültekintően gondoskodni?

Szerintem ez az egész csoport, meg egymás pocskondiázása megpecsételi a magyar állatvédelem hírnevét.

Sajnos, akik ugyan így véletlen odatévednek azok is ezt fogják gondolni.

Szomorú azt olvasni, hogy állítólag akik kiírják a számlaszámokat zsebbe csúsztatják a pénzt. Elég, ha egy rémhír, de elülteti a darazsat az emberek fülében, és ha valóban jó célra kéne a pénz, aki adna se ad, mert zsebbe nem szívesen ad senki.

Szerintem sokkal jobb lenne, ha nem lenne ennyi állatvédő szerv, hanem lenne egy nagy, aminek lennének központjai minden megyeszékhelyen, vagy nagy városban, és összefogva, egymást segítve próbálnák az állatokat menteni. Bár, ezt lehet, hogy csak én gondolom így, de szerintem ha ezek azt az energiát, amit egymás befeketítésébe ölik arra fordítanák, hogy megbeszéljék, és közösen csinálják együtt a dolgokat, akkor sokkal szervezettebb lehetne minden, meg sokkal több állatnak lehetne segíteni.

2013. dec. 17. 13:31
 6/10 A kérdező kommentje:
darazsat helyett bogarat akartam írni... nem tudom hogy jutott eszembe a darázs...
2013. dec. 17. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt soha nem lesz rend az állatvédelemben.Mindig lesznek egymással marakodó civilek és szervezetek.Csak jó lenne tudni,kinek van igaza....
2013. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Quadral ***** válasza:
100%
Szégyenletes, hogy mi megy itt. Már követni nem lehet ezt az egészet. Ahelyett, hogy összefognának és együtt dolgoznának. Meg mitől különb az a szervezet, amelyik a másikat pocskondiázza? Egyik kutya, másik eb...
2013. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nagy szervezet lenne az sem segítene, mert akkor meg házon belül marnák egymást, hogy minél többen jussanak a fazékhoz. Az emberekkel van itt a gond, nem a szervezeti felépítéssel. Nagyon sajnálom, hogy erre van energia, meg idő, a kutyák meg csapatosan kóborolnak az utcákon. Megint ott vagyunk ahol a part szakad, pár r*hadék miatt a normális, lelkiismeretes és tisztességes állatvédők szívnak.
2013. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bár én sem értem azt a mocskot, ami az általad megadott linken folyik, de itt a legkevésbé sem az állatvédelemről van szó, annyi szent! Aki az ilyenek alapján ítéli meg az állatvédőket, valódi tapasztalat nélkül, azt nem érdekli igazán a kérdés. Van rossz tapasztalata az állatvédőkkel kapcsolatban szerintem mindenkinek, aki valaha is foglalkozott a kérdéssel egy kicsit vagy talált egy kutyát, aki mellett nem ment el, hanem segíteni akart, de ettől még ne felejtsük el azokat az embereket (kisembereket, valódi segítőket és alapítványokat, akik valóban erejükön felül is segítenek. Ne az állatvédőket és menhelyeket ítéljük el, hanem azokat akiknél megtapasztaltuk a rosszat és támogassuk, azokat, akiknél láttuk a jót! Javasolnám egyébként, azoknak akiket valóban érdekel a dolog, hogy keressenek rá a facebook-on az "Imádom a kutyám" nevű még csak azt sem mondhatnám, hogy szervezetre, mert nem azok! Szervezetten működő, segíteni akaró civil emberek csoportja országosan, akik egymás segítésével mentik az állatokat! Szóval szerintem az ilyen emberek az állatvédők, nem mocskolódnak "csak" segítenek!!!
2013. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!