Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyusommal?

Mit csináljak a kutyusommal?

Figyelt kérdés

Befogadta egy kölyök kutyák.

Panel lakásban lakom.

Hogyan szoktassa a pórázhoz? Így le se tudom vinni mert nem sétál a kutyus

Ha meg itthon van itt se nagyon mozog csak max szobán belül de azt is nagyon félénken a szobából sose jön ki csak ha kiviszem akkor egyébként csak nyüszít. Ha hívom akkor se jön hozzám.

Mit tudnék csinálni vele?


2013. dec. 17. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
cserélj benne elemet
2013. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mikor fogadtad be? mennyi idős? orvos látta? oltásai megvannak?


enélkül sehová se vidd a kutyust, mert nagyon beteg lehet.


pórázhoz szoktatás: vegyél neki egy pici nyakörvet, ami könnyű (szövet), tedd a nyakába, hogy szokja a lakásban is az érzést...egész nap legyen rajta...simogasd sokat, szeretgesd, tőled kapja az ételt. Érezze, hogy hozzád tartozik, te felelsz érte. Utána csatolj rá egy pórázt és szokja azt is, először akár lakásban, utána kint. Azonnal nem fog szépen sétálni, meg kell szoktatni...ugrabugrálni fog meg néha leül meg ilyenek...lassan alakul ez ki.


de ha annyira kölyök (3 hó alatti) és oltásai sincsenek akkor nem nagyon kéne vinni kintre, a többi kutyától plusz kutyapisitől-kakitól elkaphat rengeteg fertőzést, a hidegben pedig megfázhat, mivel az immunrendszere még nem tökéletes...főleg, ha csak befogadtad, és nem tudhatjuk hogy menniyt töltött az anyukájával, meddig szopott (az egészséges immunrendszer alapja a minimum 6, de inkább 8 hét az anyakutyával, szopva).

2013. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

jó lenne tudni, hogy milyen fajta...

amúgy pedig szoktatni kell fokozatosan. és elérned, hogy felnézzen rád és te legyél számára a falkavezér.. sok okos dolgot lehet neten olvasni ilyenekről. keress rá.

2013. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnap fogadtam be menhelyről.

2 oltást már megkapott a harmadikat jövőhéten fogja.

Keverék kutyus tehát nem tudom milyen fajta.

Hámot vettem neki nem nyakörvet ha az rajta van azzal nincsen semmi baja.

2013. dec. 17. 12:12
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Ráteszed a nyakörvet és a pórázt, kezedbe veszel 10 deka párizsit vagy virslit vagy hasonló finomságot és lementek. Megmutatod neki a kaját és rohanni fog utánad. Ha Te nem pánikolsz, akkor ő sem fog.
2013. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!