Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnak sűrűn begyullad...

Kiskutyámnak sűrűn begyullad az ínye, fogköves és kellemetlen szagú a szája.11 éves uszkár. Megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval eddig az volt, hogy kb. 6 éves kora óta minden évben leszedte neki az állatorvos, ami altatással és antibiotikummal járt. Kb. a fogkő eltávolítást követően 1 hónap múlva visszatér a szájszag. Félévente ír fel neki a doki egy antibiotikum a szájban lévő baktériumokra, az 2 hétig megint eltünteti a szájszagot. Vannak rágós játékai, néhanapján kap puha csontdarabot is. csak száraztápot eszik.

2013. dec. 17. 14:01
 1/5 Firestorm ***** válasza:
73%
Csak száraztáp?Szerintem nem ártana neki adni mást is.Esetleg csirkefarhát-at megfőzve vagy esetleg,csirkeszívet megfőzve (vagy sertést) rizzsel összekeverve és természetesen ehhez adhatnál főtt répát,almát vagy egyéb zöldségeket felvágva neki.
2013. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy látom mindent megtettél, amit meg lehet. Sajnos vannak olyan kutyák, akik nagyon hajlamosak a fogkövesedésre, ínygyulladásra.

Nem tudom mennyire akarsz változtatni az étrendjén, de a BARFosok sokszor beszámolnak pozitív változásról a fogkövesedés terén. Nézz utána a témának. Egyedül ez jutott eszembe.

2013. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Néhány kutyánál ilyenkor jó a BARF.

Amúgy az uszkárok hajlamosak a fog gondokra.

2013. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
16%
Nem vagyok szakértő, de amikor a mi kutyánkon látszott, hogy pl nehezen rág, és fogköves a foga, akkor a pedigree denta stix vált be. Esetleg még azt kipróbálhatnátok. :)
2013. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pedigree bármilyen termékét felejtsd el. Fogkő problémákra természetesen a csont a legjobb, de sokat segít a száraz kenyér is. A tápokkal az a gond, hogy még a nagy kutyáknak való is annyira apró szemű, hogy nem kell megrágni, csak nyelni.
2013. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!