Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresztkérdések a tenyésztőnek?

Keresztkérdések a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
Nagy segítségre van szükségem. Egy kennelből jövőhét hétfőn hozok el egy kiskutyát, de a tenyésztő hölgy nekem gyanús, félek, hogy valójában egy szaporítóval van dolgom. Lehet, hogy ez csak kényszerképzet, mert túl sokat olvastam a szaporítókról. A kutyát eddig csak képről láttam és a hölggyel csak e-mailen keresztül beszéltünk. (Külföldön lakom, ezért nem volt lehetőség a személyes találkozóra, most fogok érte hazautazni). A gyanakvásom okai a következők: csak én keresem a nőt, már egy hete nem is írt; abszolút nem foglalkoztatja, hogy hova jön a kiskutyája, nem kérdezte hol élek, tisztában vagyok e a fajta jellemzőivel, felkészültem-e a kutya fogadására, nem tanácsolt semmit, hogy ezt vagy azt be kéne szereznem. Egyszerűen csak küldött képet, elmondta mennyibe kerül, kérdezte az adataimat a chiphez és az útlevélhez. Még én kérdeztem rá, hogy milyen oltásai lesznek, mire elhozom, ezt se írta meg magától. Azon a héten lesz 11 hetes a kutyus és két oltása van. Egy gyerekkori kombinált és egy kombinált. Ez így megfelelő? Lehet, hogy én aggódom túl, de ilyen egy felelős kutyatenyésztő? Még nem volt dolgom tenyésztővel azelőtt, ő lesz az első kennelből hozott kutya. A kérdésem lényegében az, hogy milyen olyan kérdéseket tegyek fel ott neki, amivel megbizonyosodnék, hogy a hölgy nem szaporító. Pl: Szeretném látni a szülőket? Vagy milyen papírokat kérjek? Mik azok a kérdések, amikre egy tenyésztőnek kell tudnia válaszolni, de valószínűleg a szaporító nem fog tudni? Köszönöm, ha foglalkoztok a kérdésemmel, nagyon aggódom!
2013. dec. 18. 00:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
pl. első körben kérhetnél adatokat a szülőkról. nevek, eredmények stb. 11 hetes, akkor elvileg már 3 oltásának kéne lennie, 6-8-10 hetesen. (1 parvo, 2 kombi) Hogy viszed ki külföldre veszettség elleni oltás nélkül? 12 hetes kor előtt még nem árt ha az anya oltási könyve benne az érvényes veszettség oltással mellékelve van. Export pedigrét intéz-e a kölyöknek. Hol találtad a hirdetést? Mi a honlapcime?
2013. dec. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mailben kérd el a Tk.fénymásolatát,a szülőkét is.Ha anélkül veszed a kutyát eleve rossz a választás.Szerződés az egyetlen garancia,meg a papírok.
2013. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy dolog fontos a törzskönyv mellett: hogy mi van az adásvételi szerződésben. Ha az nincs, vagy abban minden felelősséget rád hárít, akkor én biztosan nem vennék onnan kutyát.
2013. dec. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy tenyésztő ad a kutyához kezdőcsomagot (kis adag táp amit ott is evett, esetleg tál, póráz ilyesmi) eredeti törzskönyvet (nem csak fénymásolat a szülei papírjairól) szerződést, melyben garanciát vállal a kutya egészségére (ha mégis lenne valami örökletes betegség vagy ad helyette másik kutyát, vagy visszafizeti a vételárat, vagy fedezi a kezelési költségeket)

Továbbá kérd el a szülők szűrési papírjait. Milyen fajta amúgy?

2013. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, köszönöm! Akkor ezekkel a kérésekkel-kérdésekkel megfogalmazok egy e-mailt. Van még valami, amit beleírjak? Nem tudom, hogy mennyire etikus itt leírnom, de a Rengőhegyi-Ormán Chihuahua kennelről van szó. Ha esetleg valakinek van róla tapasztalata szívesen meghallgatom!
2013. dec. 18. 09:18
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez a hölgy KÁJ-okkal is foglalkozik?

Itt van róla egy cikk, legalábbis arról akié a kennelnév: [link]

2013. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem láttad a szülőket? Nem láttad a törzskönyveiket? Mégis, mi alapján választottad azt a tenyésztőt? Főleg úgy, hogy annyira távol vagy, hogy csak a vásárlás napján látod majd, mit is kapsz.Ha kételyeid vannak a tenyésztővel, nem kötelez rá senki, hogy tőle vegyél kiskutyát.
2013. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy még tenyészti-e vagy felhagyott vele. A chihuahua kennel oldalán ezt írja: " Néhány éve a lányom kapott egy kis chihuahua kölyköt. Miután az egész család nagyon megkedvelte a tündéri kis bohócot, elhatároztam, hogy a nagy kutyák után a világ legkisebb kutyájával is foglalkozom.

Célom a minőségi chihuahua tenyésztése. Tenyészetem folyamatosan fejlődik. Itthon és külföldön egyaránt keresik egészséges, jó idegzetű kedves és vidám kiskutyáimat.

Remélem munkámmal sikerül sok örömet és boldog pillanatot szerezni a leendő

gazdiknak."


Nektek mi a tippetek? Megnyugodhatok? Rendes tenyésztő? Az emailt elküldtem neki, amiben érdeklődök azok iránt, amiket tanácsoltatok, várom a válaszát.

2013. dec. 18. 11:06
 9/20 A kérdező kommentje:
Bármely másik tenyésztőt választottam volna, azt se tudtam volna meglátogatni. Ettől függetlenül lehet, hogy teljesen becsületes tenyésztő, csak nem nagyon érdeklődik rólam, vagy hogy hova kerül a kutya.
2013. dec. 18. 11:07
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az a helyzet, hogy értem a vívódásod, mert hetek óta arról álmodsz, hogy mindjárt itt a kiskutyád, viszont a leírásod alapján nem bízol a tenyésztőben. Már pedig nagy eséllyel jó a megérzésed.

A kérdés, hogy melyik a fontosabb, hogy itt legyen karácsonyra a kiskutya, vagy hogy megbízható helyről származzon.

Én mondjuk elvárnám, hogy tegyen említést eredményekről, törzskönyvről, és a jellemző betegségekről. Például a patella ficamról.

De ha van törzskönyv, meg van szerződés, akkor olyan nagyon nem nyúlhatsz mellé.

2013. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!