Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat csak a játék érdekli?

A kutyámat csak a játék érdekli?

Figyelt kérdés

most 8 hónapos most, és folyton csak játszana! Élete eddigi szakaszában, napi 4-5 órát bőven rászántam, vittem kutyás társaságba, mezőre elengedni, stbstb. Egy hete kb, többet dolgozom, megkértem barátomat, hogy foglalkozzon ebben az időben ő a kiskutyával, mivel ő alapból jobban ráér... de ő nem játszik vele úgy, max kiviszi sétálni.

Ma ahogy reggel, munka után kivittem, alig bírtam vele. Tisztára be volt csavarodva, mindenre ugrott volna, nézte menet közben, kivel, mivel tud játszani, mi az érdekes... Rám kb fikarcnyit nem figyelt, amire eddig így nem volt példa. úgy tele volt energiával, bár ez már inkább feszültségnek tűnt. Úgyhogy most kapom is a cókmókot, és megyünk fel a hegyre futkározni, játszani.


Másoknak is van ilyen "le sem lehet lőni" típusú ebe? Mennyit foglalkoztok vele, hogyan játszotok?

Ha kiviszem a mezőre, átlag 3-4 órát maradunk, ez idő alatt masszívan fut, mozog más kutyákkal. Ha egyedül vagyunk labdázunk. Sétálni még nemigen láttam, ha leveszem a pórázt. Ha hazaérünk sem alszik, egészen addig követ, figyel , néha hozza a plüssét játszani, míg el nem alszom.


Köszi a válaszokat. :D



2013. dec. 18. 08:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért vagyok kíváncsi, mert gyakran olvasom itt, hogy legalább napi 2 óra séta ... ha én napi két órát sétálok, foglalkozom vele, az kb fél fogára nem elég. :
2013. dec. 18. 08:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Fajtáját tekintve, nemtudom milyen fajta, legtöbben értelemszerűen labradorra asszociálnak róla, de annál jóval kisebb.
2013. dec. 18. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyádnak is van egy egyéni mozgásigénye, és van az, amit megszokott. Ha mindkettőnél kevesebbet kap egy ideig, akkor felgyülemlenek benne az energiák, és ilyenkor egy kutya nehezebben kezelhető.

Persze, tanítással és neveléssel kordában lehet ezt is tartani, mert ha megnézel bármilyen kutyás sportot =pl agility vagy ipo), ott azért látszik, hogy a kutya úgy működik együtt a gazdájával, hogy közben majd kicsattan.

2013. dec. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A te kutyád úgy látszik egy energikusabb példány. De ezt is jó lehet kezelni. Nem muszáj egyfolytában csak menni vele. Taníts neki trükköket, azzal agyilag is elfárad. Vagy egy sima engedelmes foglalkozástól, mikor szintén a feladatokra kell koncentrálnia. Érdemes kipróbálnod, mert így könnyebben tudod majd kezelni azt a kutyát és otthon is inkább pihen.
2013. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
* jól
2013. dec. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!