Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a mopszomat...

BunnyB kérdése:

Hogyan tudom a mopszomat kivinni magammal Angliaba?

Figyelt kérdés
Elosszor is elnezest az ekezet hianyaert de kulfoldrol irok.Szoval az a helyzet hogy Olaszorszagban elek. Pontosabban Sziciliaban. Van kis kutyam 12 eves mopsz. Mivel kikoltzok Angliaba szeretnem magammal vinni midnenfele keppen! Azt tudom hogy repulovel nem lehet mert ugy anglia nem fogadja el az allatokat ezert vonattal terveztem az utat hogy Parizsig megyek repulovel az Alitalia-val ami jo lett volna de Eurostar vonatceget felhivtam felhivtam es azt mondtak hogy Eurostaron allatot nem szallitanak. Szoval az lenne a kerdesem hogyha esetleg autoval vinnim ki a kutyusomat akkor fellephet barmilyen problema? A Euro Unio-s utlevele es a torzskonyve es a microcsipje is megvan a kutyamnak illetve a tetovalas a fuleben is. Tudom hogy a Tatewarm azaz a fereg elleni oltast is meg kell kapnia mielott indulunk. Szoval a kerdesem ha az allatnak minden papirja illetve oltasa is megvan hogyan tudom magammal kivnni ugy hogy nehogy elvegyek tolem es karanteba rakjak? :( kerlek segitsetek!

2013. dec. 18. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei (2012. január 1.-től)


Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785)

egységes európai állatútlevél kiállítása

A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 300 óra (1-5 nap) közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban engedélyezett gyógyszerkészítménnyel féregtelenítő kezelés Echinococcus ellen.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani! Az utazás megkezdése előtt legalább 21 napnak kell eltelnie a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól!

2013. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
koszonom! szoval ha megvan minden papirja (ami meg is van) meg oltasa akkor semmi problema nem lehet ha autoval kiviszem magammal?
2013. dec. 18. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Kompnál az átkelés idejére berakják egy kennelbe. Ha a csalagúton keresztül mész kocsival (eurotunnel), akkor veled lehet egész úton. Arra az orvos által igazolt féreghajtásra figyelj oda!
2013. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem repülővel is simén mehettek, és te mint kisérő még olcsobban is meguszod az utat. Ráadásul sokkal hamarabb odaértek. Karantén már nincs, legyen rendben az utlevele.
2013. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom! Szoval amikor Franciaba erek akkor meg kell venni a jegyet a Eurotunnel-nel hogy velem lehessen a sajat automba? vagy veluk kel tovabb menni?
2013. dec. 18. 13:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eurotunnelhez hetekkel hamarabb kell jegyet venni, nemcsak a kutyának. Mert időpontra veszed a helyjegyet, és ahhoz ragaszkodni kell. Jó előre érdemes megvenni. Szerintem nézd meg már most a weboldalukat, ott minden le van írva.
2013. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!