Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyi idősen szoktak a szuka...

Menyi idősen szoktak a szuka kutyák tüzelni?

Figyelt kérdés
Csak biztosra szeretnék menni mert most van először egy kis szuka kutyám (Máltai) 2 hónapos.. és ajánlátok a tüzelő bugyit?
2013. dec. 18. 14:41
1 2
 1/19 Firestorm ***** válasza:

Mérettől függ.

Kistestűek 6 hónapos kor körül.

Közepes testűek: 7-8 hónaposan.

Nagytestűek: Akár 1 éves korukig vagy kicsit még tovább is "várhatnak" a tüzeléssel.

Általában fél évente tüzelnek.

2013. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
a mienk 9 hónapos,és most tüzelt előszőr. (jack russel terrier)
2013. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a tüzelőbugyi csak fölösleges pénzkidobás. Egy ilyen kicsi kutya nem vérzik sokat, így otthon alig fog látszódni. Kintre meg azért fölösleges ráadni, mert nem tud tőle pisilni, és nagy rá az esély, hogy majd szépen belepisil. S:
2013. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jó korán utánajársz :D de inkább így legyen, mint hogy "bajba" kerüljetek.

Az én kistestű keverékem még 8 hónaposan sem tüzelt, amikor ivartalaníttattam. Neked is ezt ajánlom, rengetek gondtól megkímél. A kutyát nem különben.

2013. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
szóval rengeteg :D
2013. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az en stafbullom 6 honaposan:-) hasznaltunk tuzelobugyit, de mindig kiszedte belole a betetet, foleg vendegek elott:-)

Kov.tuzelesnel meg nem tudom, hogy lesz, szerintem rahuzok meg egy babakra valo nadragot a tuzelobugyira.

2013. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Firestorm ***** válasza:

Ivartalanítsd:) Az a legegyszerűbb,kutyának is jobb és neked is.

Csökkented nála az emlődaganat kialakulását és méhgyulladástól abszolút nem kell félned.Nem kell állandóan rettegni,hogy mikor akarja egy kan kutya megmászni a tüzelő kutyádat és nem is vérzi össze a lakást.Természetben sok változás nem lesz max bújósabb lesz a természete.Mondjuk nálunk nem így történt az én staffim 1 tüzelést élt meg és utána ivartalanítva lett,természete ugyanolyan maradt mint előtte.Ja és igen 8 hónaposan kezdte a tüzelést.

2013. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
IVARTALANÍTÁS! Az első tüzelést sem kell megvárni vele, és akkor mindenfajta ilyen problémától megkíméled a kutyádat, és persze magadat is. Gondolom kiskutyákat meg úgysem akarsz.
2013. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a válaszotokat még az ivartalanítást meg gondolom
2013. dec. 18. 19:24
 10/19 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól bármikor tüzelhet. Attól függ mire szeretnél tüzelőbugyit, mert hallottam már olyat, hogy valaki kanok ellen akarta azt használni, na arra alkalmatlan, viszont legalább nem koszol össze mindent. Mérettől függetlenül csak pár cseppről van szó, de én bármennyire imádom a kutyámat, együtt alszunk meg minden de a gondolattól is irtóztam, hogy összevérzi a lakást, szóval mi használtunk, de azért rendszeresen mostam is fel. Mi nem akartuk megvárni az első tüzelést, de így alakult, elszámítottuk magunkat. Annyi biztos, hogy nekem 1 hónap rémálom volt. Sétálni csak bujkálva mentünk, nehogy kiszúrjon egy kan magának, még az udvarra sem tudtam kiengedni felügyelet nélkül. Alig várom, hogy leteljen a 2 hónap, és már viszem is ivartalaníttatni. Rengeteg betegségtől megkímélem, és csak egy apró rutinműtét az egész.
2013. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!