Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam meg a 2hónapos...

Tegnap kaptam meg a 2hónapos kutyámat. Mindig ugrál ránk, szét akarja szedni a takarómat, harap játékból, mászik fel ránk. Kicsit hiperaktív. (beagle) Mit csináljak vele hogy lenyugodjon? Vagy elmúlik ez ha nagy lesz?

Figyelt kérdés
2008. júl. 14. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szétszed dolgokat, ez az unalom jele.

Ha harap, kicsit sikíts, ordits egyet, így megérti, hogy fáj.

Ha olyan dolgot csinál, amit nem kéne, pöcköld meg az orrát, de csak akkor, ha rajtakapod, különben nem tudja összekapcsolni azzal, amit csinál, eképpen ne vond meg tőle az ételt, mert akkor se kapcsolja össze amivel csinál.

2008. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos!Még gyerek!

Nem tudsz semmitsem tenni ellene.Ilyenek a kutyák kiskorukban.Inkább örülnöd kellene hogy játékos mert ha egy 2 hónapos kiskutya nem játszik és nem csinál semmit ott már baj van vagy egy betegségnek a jele lenne.

Szoval még gyerek a kiskutya.Neki szüksége van játékra.Menj el a kutyaboltba és vegyél neki játékokat hogy lefoglalja magát.Amikor az én kutyám is kicsi volt vettem nekik játékokat hogy azzal játszon már 4 éves és még mindig a játékaival játszik :)

2008. júl. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen h válaszoltatok! egyébként okos nagyon,lent pisil,akil,csak sokszor becsúszik fent is egy pisi...udvaron volt eddig,és nem fog újságpapírra pisilni,csak lent...de nem csinál semmit amikor kell neki pisilni,nem jelzi,így csak saccolni tudom h mikor kell levinni...fogja később jelezni h pisilnie kell?
2008. júl. 14. 09:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon pici, sajnos ezekkel a dolgokkal számolni kell! Szerezz be minél több játékot, hogyha nem vagytok otthon legyen min nyamnyognia. Hogyha nagyon megharap (olvastam egy könyvben) guggolj le, neki háttal, hogy éreztesd, hogy "megsértődtél". A fiatalibbak kutyámnál bevált, legalábbis érezte, hogy ezt nem kellett volna. A játékosságot kinövi (ahogy az ember is). Ameddig a kutya nem szobatiszta addig naponta 4-szer, akár 5-ször is meg kell pisiltetni. A kölyökkutyák három óránként ürítenek.

Az én kutyám sem jelezte, hogy neki dolga van, három óránként jártuk a parkot. :) De később már az ajtót fogja kaparni, esetleg odabújik hozzád. Arra figyelj, hogyha nagyon szimatol egy helyen a házban és utána köröz egy keveset, akkor rohanj vele, mert valószínűleg pisilnie/kakilnia kell. :)

2008. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igazuk van az előttem szólóknak. Vegyél neki sok játékot, amit rághat. Fontos a játék, akkor látod hogy egészséges, ha játszik. Így fejlődnek ki az érzékei, tapasztal, stb. Rágcsálni nagyon szeretnek, tanítsd meg neki, hogy a játékokat szabad rágnia, harapnia, az egyebeket meg nem. Könnyen megtanulják a "Nem szabad!" felkiáltást is. Szigorúan,határozottan mindig azonos hangsúllyal és szeretettel mond ki a különböző, rövid parancsokat! De még nagyon kicsi, később fogja megtanulni őket, de akkor már most sokat kell mondani. Meg legyél következetes, amit egyszer nem szabad, azt sosem legyen szabad, stb. Mert különben összezavarod, s nem fogja érteni, valamit miért szabad egyszer, s miért nem máskor.Türelem és játszatok együtt sokat!
2008. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2008. júl. 14. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!