Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért irja mindenki azt hogy?

Miért irja mindenki azt hogy?

Figyelt kérdés
Nagytestu kolyok kutyanak olyan tapot kell valasztani melyben alacsony a feherje tartalom? ez baromsag..a feherje alap egy kolyok kutyanak..nezzetek az acana vagy orijen large breed puppyban mennyi a feherje es megis nagytestu kolyok kutyaknak van..pedig ok marcsak ertenek hozza..a kaloriakra kell odafigyelni meg a zsirra hogy ne hizzon el es kulonben is sok benne a glukosamin es chondroitin..nem ertem ez egy teves rogeszme emberek..
2013. dec. 19. 00:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Az általad említett tápokban természetellenesen magas a fehérje tartalom. Nem fejlődik tőle egészségesen a kutya.
2013. dec. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Most ket eves a kutyam es pici koratol ezt kapta marmint az acana large breed puppyt..es hihetetlenul szep szerintem..
2013. dec. 19. 00:25
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
enyém két hetet volt illatoson, ahol elvileg prémium eukanubával etetnek (3 hónapos volt). két hétig ette ezt úgy, hogy ugye nem mozgott kb semmit. mikor kihoztam semmi tartása nem volt a lábának (a "könyökén" járt konkrétan, a lábujjai szétcsúsztak mint valami vízi madárnak (medvetalp)) és a doki javasolta a fehérjecsökkentést, mert ez a túl gyors növekedés miatt alakulhatott ki. ő ugye nem mozgott és azért nem tudott hozzáerősödni, de ő egy kistestű kutya. egy óriástestű kutyust úgy megnyomhat a sok fehérje, hogy nem fogja bírni a teste a hirtelen növekedést. senki nem mondja, hogy ne egyen a kutya fehérjét. amúgy a prémium tápoknál általában figyelnek arra, hogy a nagyméretű kölyköknek alacsonyabb fehérjetartalmút gyártsanak..ebből is látszik, hogy a probléma abszolút létező.
2013. dec. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

[link]


100G csirkemell fehérjetartalma kb 21G.

Nincs olyan hús kb, aminek a fehérjetartalma 100G ra leosztva meghaldná a 30 at, szerintem. Hozzátéve még, hogy ezekbe a tápokba nem csak "színhúst" tesznek hanem sok egyéb mást is, nem nekem nem áll össze a kép, hogyan lehetséges ennyire magas valós fehérjetartalom egy tápnál.

A hús főzés, feldolgozás jelentősen veszít a nedvességtartalmából... a fehérjeszerkezet is megváltozik. Nem vagyok nagyokos, de józan paraszti ésszel nekem ez akkoris furcsa.


Én kutyám is Illatosiról van, nem sokkal miután kihoztuk nyers kaját kapott, már kölyökkorában. Tápok valahogy nem jöttek be neki. És így, teljesen arányosan fejlődött, minden szélsőségtől mentesen.

2013. dec. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A magas fehérjetartalom a nagy és főleg az óriástestű kutyáknál okoz problémát. Ezek az állatok jóval később érik el a kifejlett méretüket, valamint eleve hosszabb végtagokkal rendelkeznek, amiknek nagyobb súlyt kell tartaniuk.

A magas fehérjetartalmú tápok irreálisan gyors növekedést eredményeznek és a kutyák végtagjai hamarabb nyúlnak, hamarabb éri el a kutya a végleges méretét (8-10 hónapos korára, ezáltal nagyobb megterhelést kapnak a végtagok és máris megvan a szerzett diszplázia. Ami ha még egy örökletes enyhébb dp-vel összejön, akkor máris egyenes az út a súlyos dp-hez és a combcsont korrekciós műtétekhez.

2013. dec. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De figyeljetek a vilag alighanem legjobb tapja az acana ok marcsak tudjak hogy mi kell a nagytestu kutyaknak es van a large breed tapjuk amiben 32 % a feherje de alacsony a kaloria tartalma..vagy az orijen..sztem a nics jobb tap ....ok marcsak tudjak hogy mi ell a nagytestu kolykoknek..
2013. dec. 19. 06:55
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Neked komolyan az a legjobb érved, hogy "ők már csak tudják"? Ők el akarnak adni egy terméket. Ennyi és nem több. Azt is csak ők állítják, hogy a világ legjobb tápja, meg azok az emberek, akiknél célba ér a marketnig duma.
2013. dec. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem en azt alittom amitol a legszebb a kutya...igen 21 gramm feherje van de 100 gram csibemellben...de az acana 1 kilogrammban mutatja...
2013. dec. 19. 08:16
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Altalános iskolai matematika??? Százalékokról beszélünk. A legtöbb hús 20-25% fehérjét tartalmaz. És a kutya nem csak színhúst eszik! A tápokon is ennek megfelelően a százalék értékek vannak feltüntetve. A százalék azért "jó", mert mindegy mekkora mennyiségről van szó. Egységnyi mennyiségből konkrét százalékokat lehet kiszámolni. A 30% körüli fehérje extrém magas. Bizonyos esetekben szükség lehet rá, de általában inkább ártalmas. De hidd el, nekünk teljesen mindegy mivel eteted a kutyádat. Azért ne haragudj meg, mert itt van olyan aki gondolkodik és nem a marketingesek vezetik az orránál fogva!
2013. dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

De ha százalékot nézel, akkor a csirkemell fejérjetartalma 21%, az acanáé meg 31%. Az én kutyám is alultápláltan került menhelyre, ahol megnyomtak prémium kölyöktáppal, szépen el is deformálódott a két mellső lába rögtön. A tápgyártók azért csinálnak ilyen túlzott fehérjetartalmú tápokat, mert a gazdi akkor örül, ha a kutyája "nő mint a gomba" és ezektől bizony nő. A kutya végleges mérete genetikailag kódolt dolog, de nem mindegy, hogy 1 vagy másfél éves korára éri el.

Én inkább híve vagyok a lassabb, kiegyensúlyozott növekedésnek, mint a gyorsnak.

2013. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!