Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Vizslát elég egyzser...

Magyar Vizslát elég egyzser etetni nem? Kan 40 kg egyzser kap de böségesen reggel meleget

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben az egy etetés híve voltam, de mióta lett egy nagytestűm, azóta a napi két etetés mellett vagyok. Ettől függetlenül az én vizsla keverékem egyszer eszik, este. Viszont, ha 40 kg lenne, akkor kétszer adnám neki oda a napi adagját. 40 kg az szerintem túl sok egy magyar vizslának!
2013. dec. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
40 kg rengeteg sok... Nincs benne valami más fajta is? 30 kg a maximum, ez nagyon meghaladja azt. Fogynia kéne.
2013. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

férjem nehezen érti meg hogy is is tulsulyos kétszer akarja etetni

nehetzen fogja fel hogy vadászkutya nem öleb és nem bernáthegyi hogy ennyit zabáljon

2013. dec. 19. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszeri bőséges etetéssel jócskán megterheled a gyomrot. A tartószalagok gyengülhetnek és jobban fennáll a veszélye a gyomorcsavarnak.
2013. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elobb egy 40kilos dalmata most egy 40kilos vizsla.. a k9vetkezo mi lesz egy 20kilos csivava?


Dagadt a kutyad adjal neki kevesebbet enni, vagy nem vizsla ez a ketto letezik :D

2013. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor azt az egyzseri etetést elosztom ketté de többet nem kap
2013. dec. 19. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:
A mi vizslánk elég hatalmas kutya. Nem tudom mi lehet vele, a gázleolvasó csak oroszlánnak hívja, pedig áldott jó és játékos kutya. Rengeteget mozog, tömör izom, gyönyörű testfelépítésű, és mint mondtam jó magas is. Egyszer kap este, ugyanabban az időpontban. Farhátat, nyakat, mikor mit, kb másfél kilónyi ételt hússal és a zöldséggel, vagy bármivel, amit hozzákeverünk. Tökéletesen elégedett és egészséges, boldog kutyus :)
2013. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vizslád erősen elhízott, sajnos nekem volt már tapasztalatom ilyen kutyával. Nagymamám labradorja volt nagyon kövér, és nem tudtuk megértetni az öreglánnyal hogy nem kell neki annyi kaja, nem kell mindenből nasit adni neki, nem kell tésztával meg csokival tömni... 6 évet élt a kutya összesen, az is szenvedéssel teli 6 év volt, mert tönkrementek a nagy súly miatt az ízületei, nehezen kapott levegőt, alig tudott aludni... A mai napig eszembe jut, 300 km-ről sajnos nem sokat tehettem érte, a szép szó meg nem segített... Szívem vérzett érte, mert mikor kihoztuk neki a gyepiről még tök stramm kis kölyök volt.

Szóval ha másért nem is, a kutyád egészségéért adj neki kevesebb kaját, mert +10 kiló egy kutyánál sokkal többet jelent mint egy embernél!

Mozgatni mennyit szoktátok? Napi hány, és milyen minőségű séta van?

2013. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ó igen, és a meleg kaja az nem valami házikoszt amit ti is esztek ugye?
2013. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként mindegy hányszor csak az a lényeg hogy azt az adagot megkapja amit kell mindegy hogy egszerre vagy kétszerre.

A mi állatorvosun szívbajt kapna ha a mi nagytermetű kan magyar vizslánkat 40kg-san vinnénk be.

FOGYÓKÚRA

2013. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!