Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyáitok is ilyen majrésok?

A ti kutyáitok is ilyen majrésok?

Figyelt kérdés

Tegnap kimentem a két kutyámmal az erdő szélén lévő focipályára gyakorolni. Az egyiket kikötöttem, míg a másikkal dolgoztam. Egyszer csak mind a kettő veszettül elkezdett ugatni, a kikötött kutyám pedig minden testjelével is kommunikálta, hogy nagyon fél. Hát persze én is rendesen megijedtem (vaddisznó? veszett róka? gyilkos?), de akárhogy néztem, nem volt a környékünkön semmi, és még vagy egy fél órát elvoltunk ott, és túléltük.


Vagy nyáron elmentünk párommal és a két kutyával csillaghullást nézni. Mind felfeküdtünk a kocsi platójára. Nah de nem voltunk ott sokáig, mert a kutyák egyszer csak elkezdtek a sötétbe buffogni, meg morogni, és végül csak elkezdtük magunkat kellemetlenül érezni.


Ilyenkor lehet, hogy tényleg van ott valami? Mudik egyébként. xD



2013. dec. 19. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
jobban látnak és hallanak mint ti bizzatok a kutyában ha van ott valami akkor ott tényleg van valami
2013. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 kangaxx ***** válasza:
100%
Nem majrésak a kutyáid, nyugi. A hallásuk és a szaglásuk sokkal jobb, mint a mienk. Lehet,hogy hallottak/éreztek vmit.
2013. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Lehet erdei kis állat, süni, vakond, s ezeket a neszeket a kutyák felerősödve hallják. De a szagok is ingerlik őket, amiket mi csak később érzékelünk.
2013. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Akármi lehetett. Nem biztos, hogy számodra valós veszély, csak a kutya még nem érzett/hallott olyat és ezért megijedt. Ha ennyire betojnak tényleg érdemes körülnézni, hogy látsz-e valami szokatlant.
2013. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Akkor, ha ennyire megijednek, inkább menjünk el onnan?


Sünt, siklót meg mókust láttak már. Én nem láttam most a környékünkön semmi szokatlant. De pl vaddisznó simán lehetett attól még. :S

2013. dec. 19. 13:11
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
Nem, az én mudijaim nem félősek és szót fogadnak. Amúgy megigen, a kutyák érzékszervei sokkal jobbak, de ettől még nem kell veszettül ugatniuk sem félniük.
2013. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
az én kutyám sötétben még a keritésre akasztott fehér zacskót is veszettül ugatja és úgy feláll a szőr a hátán mint a hiénának... szóval nem feltétlenül kell félni
2013. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
sőt.. januárban mikor hó volt a gyerekek építettek egy hatalmas hógolyót... azt is elkezdte ugatni reggel és nem mert a közelébe menni, oda "rángattam " a golyóhoz hogy ne légy má hülye elkezdte szagolni és akkor nyugodott meg... _:D
2013. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy jön ide az, hogy szót fogad-e a kutya, de jó.
2013. dec. 19. 14:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem lát jobban mint az ember. Jobban hall és a szaglása is jobb. Lehet hallottak vmit amit te nem. Az én kutyám este, minden sötét árnyra figyelmeztet (beáll) és amíg másképp fel nem ismeri, hogy ember vagy tereptárgy addig buffog is. És sokszor napközben is benéz dolgokat. Szóval lehet olyat ugattak amit te simán felismersz, pl fatönk, neki meg fura.
2013. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!