Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás roham után mit...

Epilepsziás roham után mit csináljak vele?!

Figyelt kérdés

Kutyámnak utóbbi időben epilepsziás rohamai vannak. Elég öreg, voltunk dokinál, valószínűleg a korából adódóan szervi eredetű a baj.


Namármost rohama van, aztán elernyed, fekszik, nyugtatgatom, simogatom. És utána fölpattan (mintha csak csettintésre történne, nagyon fura) és elkezd ordítozni. Körbe-körbe gyalogol a szobában, közben nyafog, nyöszög és néha üvölt egyet (farkasvonyítás).


És ez megy órákig...Elég idegesítő, nappal még kibírható, nade 2x is éjjel jött rá és az egy dolog, hogy én füldugóval alszom, de a szomszéd nem biztos, hogy díjazza ezt a lármát :/


Mit csinálhatnék vele? Másik helységbe nem tudom kirakni, mert ott nekimehet dolgoknak (pl. bútor), amivel kárt tehet magában.



2013. dec. 19. 14:37
1 2
 1/14 Akiteki ***** válasza:
Gyógyszert nem adott az orvos?
2013. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem fogja ezt túl sokáig bírni, ha nincs kezelve. Miért nem kap rá gyógyszert?
2013. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Havonta van 1 rohama, 1-2 perces. Nagyon öreg, veséje, mája se túl jó (igen, volt vérvételen). Milgammát írt fel neki az orvos. Én adtam neki Calo pet pasztát is.


A havi 1 rohamot és az utána levő hisztit leszámítva minden rendben van vele.

2013. dec. 19. 15:07
 4/14 anonim ***** válasza:
na most akkor havonta 1 vagy éjjelente 2 rohama van? szerintem az a havi 1 alkalmat kibírják a szomszédok
2013. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Altasd el, ne hagyd, hogy tovább szenvedjen.
2013. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

HAVONTA van 1 DB rohama!


Utolsó te meg nem vagy normális, már bocs.

2013. dec. 19. 17:44
 7/14 Akiteki ***** válasza:
Befogadtam egyszer egy ilyen öreg epilepsziás kutyát. Már nem emlékszem mi volt a gyógyszer neve, de a fenekébe kellett nyomni a roham alatt. Hamar vége lett a rohamnak és nagyon lecsökkent a számuk is. Előtte naponta több is volt, utána 3 havonta 1. Kérdezd meg az orvost, javasolja-e.
2013. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Igazából van neki ilyen kúp itthon, Diazepam Desitin a neve (valami görcsoldó). Ezt kapta a tiéd is?


Az utolsó előtti rohamnál kapott is egy ilyet, de csak annyi volt a különbség, hogy szétcsúsztak a lábai és helyben ülve csinálta a műsort.


Utolsó rohamnál meg (1 hónapja kb.) nem adtam be neki, mert mire fölébredtem, odamentem és észbe kaptam, már föl is kelt és járkált. Mondom, 1-2 percig tart a görcsös rángás és annyi. Ilyen rohamai szoktak lenni:

https://www.youtube.com/watch?v=9G9qS6nZ4U8

(0:17-től)

2013. dec. 19. 17:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Epilepsziához értő orvossal kéne konzultálni, mert a gyógyszer kiválasztásánál nem mindegy, hogy melyik agyterület érintett a rohamban. Plusz lehetnek kisrohamai, amiket távolléti epilepsziának, vagy petit mal rohamnak is neveznek, amiket nem is biztos, hogy észreveszel.

Az én agydaganatos kutyám antiepileptikumként tegretolt és kepprát kapott, roham esetén kúp formájában, ez szépen lehozta a rohamról, aludt két-három órát, és nem jött a következő roham tőle.

Ha pest környéki vagy, tudok neked olyan dokit ajánlani, aki nem lehúzós, és nem híve a felesleges gyógyszerezésnek.

2013. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
Tényleg nem emlékszem már rá, 8 éve meghalt a kutyus és alig egy évet töltött nálunk. Lehet, hogy van többféle kúp is. Ha jól emlékszem, nem kúp volt, hanem valami fecskendőből kellett belenyomni. Persze azóta már többféle gyógyszert is kitalálhattak.
2013. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!