Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BKV szájkosár nélkül?

BKV szájkosár nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, este elvinném a kutyusomat bandázni (kb 4-5 hónapos), 11 kilós, picike kutya. Nem tudok már addig szájkosarat beszerezni, úgyhogy arra gondoltam, hogy levágnék egy darab zoknit vagy harisnyát és azt húznám rá, míg felszállunk. Ez nagyon elvetemült ötlet?
2013. dec. 19. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vagy ölbeveszed és felülsz a bkv-ra nélküle? Ha nem metro nem is biztos hogy szólnak miatta.
2013. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát már szóltak be mikor egy 3 hónapos bullterriert vittem volna kézben szájkosár nélkül. végül is a szabály az szabály..
2013. dec. 19. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
A szájkosár peddig szájkosár és nem harisnya. :) Elméletileg nem köteles elfogadni a sofőr, ha nem szájkosár van rajta.
2013. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az nem elég...vegyél neki egy nylon szájkosarat vagy egy szájszíjat maximum. Egyébként amíg tudod tedd táskába, úgy ingyen viszed, szájkosár nélkül is (utazótáskába pl)...én csak a buszon-vilin-metrón stb használok táskát egyébként sétál természetesen.
2013. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fajta. Nekem staffim van, és már kb 3-4 hónapos korában szóltak, hogy tegyek rá szájkosarat (mondjuk jó fej volt a vezető, mert felengedett ahogyan egyből lebegtettem a kutya jegyét) de pl felnőtt spánielen meg egyéb elfogadottabb kutyákon szinte sosem láttam...
2013. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
velem francia bulldog miatt problémáztak...idősebb a kutyus, elől fogai sincsenek (mentett), bújós, kislány :S és mégis:S
2013. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Egyszer pont indulás előtt elszakadt a szájkosarunk. Levágtam egy műanyag flakon alsó részét, vágtam a végére lukakat és átfűztem rajta egy madzagot. Kicsit furán néztek ránk a 4-es villamoson, de addig jó volt, míg elértünk egy boltig. Semmilyen előírás nincs rá, hogy kell kinéznie egy szájkosárnak. Alkoss valamit addig.
2013. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:D haha, az elég vicces lehetett tényleg. végül úgy döntöttem, holnapra halasztom a patakparti bandázást, ma csak a közeli futattóra megyünk. Így tudok venni előtte szájkosarat, mert én tiszta stressz vagyok, ha bármi szabálysértést követek el :DD
2013. dec. 19. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:
de mondom, ha bepakolod arra a pár megállóra egy táskába, senki nem szólhat egy szót se. Az én kutyum is 11 kg:D
2013. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen körbetekerek a pofájánegy kendőt és megkötöm hátul a tarkóján. Szájkosara nincs is. Sose szóltak érte.
2013. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!