Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sport kutyások! Szerintetek...

Sport kutyások! Szerintetek érdemes fáslizni a kutya lábát agilityhez/frizbihez?

Figyelt kérdés
Láttam képeket/videókat, ahol látszik, hogy a kutya mellső lábán az izületek mekkora megeröltetésnek vannak kitéve agility, frizbi, versenyfutás közben. Nekem fontos a kutyám egészsége, és hogy sokáig éljen épségben velem, ezért arra gondoltam, edzések alatt fáslit használnék. Viszont lovasoktól meg azt hallottam, hogy nem tesz jót, mert megszokja a láb, és egyre gyengébb lesz. Hozzáértők véleménye érdekelne!!
2013. dec. 19. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha fáslizod, ellustul az ízület, az izom ott.
2013. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Agilityben nemigen láthattál ilyet, max flyballban, ott szokták.

Én sosem láttam senkitől, pedig megfordultunk már itt-ott a világban, edzettem már mondhatni a legnagyobbakkal, de sehol.

2013. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Agilityben nem láttam még fáslizott lábú kutyát. Egy videót láttam, ahol belassították a videót mi történik a kutya labával, mikor érkezik.

Akkor jobbat teszek vele, ha nem fáslizom?

2013. dec. 19. 21:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem újdonság, hogy a kutya ugrásakor az első lábakon van a legnagyobb terhelés. Csukló, könyök, váll. Pontosan ezért pl IPO-ban már nem engedik a kutyát az A palánk tetejéről leugrani, hanem érintenie kell a középső harmadot is.

Annyit tehetsz, adsz a kutyának ízületre étrend kiegészítőt.

2013. dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy egészséges kutyának semmi baja nem lesz tőle.

Ha fáslizod azzal rosszabbat teszel neki, pláne h versenyen nem is lehet rajta.

2013. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én azon a véleményen vagyok, hogy jól felkészített, bemelegített lábra nem kell fásli. Bár nagy terhelésnél kifejt némi ellenerőt, de ez (lovaknál legalábbis) olyan csekély, hogy nem éri meg ezért feláldozni a kifogástalan vérkeringést. Amelyik ín ki akar dőlni, az ki is fog, nem fogja a fásli visszatartani.
2013. dec. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És ha CSAK akkor teszem rá, mikor maxit ugrik edzésen, illetve a frizbiért ugrál? Előtte és utána soha nem lenne rajta! Csak mikor a lábát nagyon megterhelő dolgot csinál épp. Akkor is árt inkább mint használ? (Fáslizni tökéletesen tudok, versenysportoló voltam)

Flyballnál szinte mindenki fáslizik. Ott más a helyzet, mint agility/frizbinél?

2014. márc. 21. 18:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Flyballban nem azért fásliznak, hanem az ujjak védelme miatt.

De én egy egészséges ízületű kutyánál nem fásliznék. Nem tudom miért aggódsz ennyire, mert ilyenfajta sérülés egyáltalán nem szokott lenni - ami meg szokott azt fáslizással nem fogod megelőzni.

2014. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, ha nem szokott baj lenni, akkor jó.

Csak féltem a kutyám, hogy idős korára is teljes életet tudjon élni, és ne menjen az egészsége rovására az intenzív sport. De ha az a tapasztalat, hogy az éveken át frizbiért ugráló és maxit ugró kutyának nem árt, akkor oké :)

2014. márc. 22. 09:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Igazán nem kötekedésből meg bántásból, de szerinted ha ez ilyen sarkalatos probléma lenne, akkor ez nem lenne már elterjedve?

Ha ésszel csinálod nem lesz semmi baja később sem.

2014. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!