Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphatja így a parvot?

Elkaphatja így a parvot?

Figyelt kérdés
Van egy 6 év körüli menhelyről befogadott kutyusom, aki 2009-ben kapott utoljára kombinált oltást. Most tervezem egy új kutyus befogadását, ő már 2 oltását megkapta, de a menhelyen, ahonnan elhozom, a közelmúltban volt parvo fertőzés. Ugyan nem a kiskutya közvetlen közelében, de mégiscsak azon a helyen. A kérdés, hogy a régen oltott felnőtt kutyám elkaphatja-e ilyen módon a fertőzést a kicsi "közvetítésével"?

2013. dec. 19. 23:19
 1/6 Hovarju ***** válasza:

Igen. A régen kapott oltás már nem védi a kutyát.

Nem véletlen, hogy évente meg kell ismételni.

2013. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oltad be az idpsebb kutyát, és rá 10 napra hozd el másikat.
2013. dec. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Miért nem oltattad be? Ilyen alapvető dolgot nem adsz meg a kutyádnak és másikat akarsz mellé? Felelőtlen vagy.
2013. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szeretem az ilyen igazságosztókat. Tényleg rohadt felelőtlen vagyok akkor, amikor befogadok egy kutyát, aki nem kellett senkinek, szeretetben nevelem és megadok neki mindent, amire szüksége van.

Tényleg rohadt felelőtlen vagyok akkor, amikor azért nem oltatom be a kutyámat a NEM kötelező, csak javasolt oltással, mert sajnos jártam már úgy korábbi kutyusommal, hogy olyan allergiás reakciója lett az oltóanyagtól, hogy csak azért maradt életben, mert időben visszaértünk vele az állatorvoshoz. (A jelenlegi kutyám is éppen allergiás, ő nem oltásra, hanem úgy tűnik, valamiféle tápanyagra, ha nem muszáj, nem teszem ki egy NEM kötelező oltással járó esetleges kockázatnak.)

És tényleg rohadt felelőtlen vagyok akkor, amikor szeretnék egy egyébként olyan OLTOTT kutyust befogadni, aki szintén nem kell rajtam kívül senkinek, de mielőtt ezt megtenném, igyekszem körültekintően tájékozódni az ügyben.

Köszönöm a rendkívül felelős állattartók és ügyeletes erkölcscsőszök teljesen haszontalan kioktatását.

A valóban hasznos válaszokat viszont valóban köszönöm!

2013. dec. 20. 14:05
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Majd akkor is legyen ilyen nagy mellényed, mikor a nagyon felelősen tartott kutyád megfertőződik és iszonyú kínok között pusztul el. Nem azért adjuk be az oltásokat, mert kötelező, hanem hogy ne legyenek betegek. A parvo vírushoz még haza sem kell vinned kutyát, az utcán a cipőddel is összeszedheted és hazaviheted.
2013. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akármekkora a mellényem, szerintem az sem jobb, ha az allergiás reakcióba hal bele. Kb. 22 éve vagyok kutyatartó és a büdös életbe nem vittem még haza a cipőm talpán parvo vírust. Anafilaxiás reakciótól vergődő kutyát viszont már láttam, szerintem érthető, hogy szeretném elkerülni, ha egy mód van rá.
2013. dec. 20. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!