Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért változik így a divat...

Miért változik így a divat itt a gyakorin?

Figyelt kérdés
Elég régóta olvasom itt az etetéssel kapcsolatos válaszokat. Egy pár éve mindenki Orijen mániás volt, csak azt ajánlották minden válaszban. Aztán jött a Brit táp, hogy az a legjobb. Mostanában a barf jött divatba, és ha valaki táppal akarja etetni a kutyát, akkor van leszólva. Most komolyan, így kicserélődtek a válaszadók, vagy mi történt?
2013. dec. 20. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Ezt már én is észrevettem. Nem visz rá a lélek esküszöm, hogy nyers húst adjak a kutyámnak. Adok neki húst, zöldséget ugyanúgy, de inkább megfőzöm. Tudom, hogy annak idején az elődjeik és nyerset ettek, de mégsem éltek 10-15 évet. És igen, mellette vannak napok, amikor tápot is kap. Ettől függetlenül én elfogadom a másik véleményét, azt nem szeretem, amikor rám tukmálják.


De valóban, nagyon gyorsan változnak a dolgok. 1-2 éve még mindenki tápozott. 5 éve vagyok az oldalon egyébként. De ahogy látom, ez az etetés téma ugyanúgy újra és újra divatba jön, mint a trapéz nadrág.

2013. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy mi az oka. Hol és mit olvasnak, hallanak, akik megváltoztatják a véleményüket? Amúgy érdekes, a kiegyensúlyozott, főtt kaja még nem volt annyira reklámozva, kíváncsi vagyok, az mikor kerül sorra ;) az a baj, hogy mindenki mindig csak az épp aktuálisat tartja az egyedüli jónak, valahogy hiányolom a rugalmasságot... Szerintem a barf vagy a főtt kaja vagy egy prémiumtáp ugyanúgy jó lehet a kutyának.
2013. dec. 20. 15:14
 3/11 sippara ***** válasza:
88%
Mindenki azt ajánlja, amiről éppen aktuálisan jó tapasztalatai vannak, aztán ha talál jobbat, már azt ajánlja. Ennyire egyszerű a dolog. Anno én is a britet ajánlottam, aztán egy ideig főztem is neki, végül a barfnál kötöttünk ki, kilométerekre van a főzéstől, ez látszik a kutyán és a végtermék mennyiségén is. A főzés azért is rosszabb egy fokkal, mert a csontok főve elveszítik a rugalmasságukat, sokkal könnyebben okozhatnak problémát, a húsból, zöldségből pedig nagyjából minden prímán eltűnik főzés közben, arról nem is beszélve hogy a főzésnek gyakorlatilag semmilyen funkciója nincs a kutya számára, hiszen a legtöbb baktériummal gond nélkül megküzd a gyomorsavuk, de legrosszabb esetben az immunrendszerük (kivétel persze az Aujeszky-vírus, ezért sertést nem is adunk nyersen). Nem tudom, hogy melyik elődökre gondolsz, első, ha a "régi idők falusi kutyáira", akkor ott moslékról lenne szó, nem nyersről, a farkasok pedig nem azért nem élnek 15 évet (egyébként de, élnek annyit), mert nyerset esznek.
2013. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sippara, csak pl azt nem értem, ha pl a Brit-et jónak tartottad, egészségesnek tűnt a kutyád tőle - akkor mégsem volt az igaz? Szóval ha "ég és föld" a különbség, akkor a korábbi, tápos időkben azt kellett volna írnod, hogy nem jó a kutya állapota, nem szép a szőre, nem energikus... Stb. Érted, hogy mit nem értek?
2013. dec. 20. 15:43
 5/11 Akiteki ***** válasza:
58%
Egyik nap mi is ezt tárgyaltuk egy barátnőmmel. Szerintem egyik leírja, a másik elolvassa, aztán adja tovább. Úgy terjed, mint a vámpírok. :)
2013. dec. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sippara ***** válasza:
90%
Akkor teljesen normálisnak tűnt :) ami konkrétan változott a nyerssel: a kutya "alakja" (tápon valamennyire beesett volt az oldala mindig, akkor betudtam annak, hogy ilyen az alkata - másfél hét nyers után kiderült, hogy nem); a szőrminőség (egész évben vedlett valamennyire, a szőre nem nézett ki rosszul, de közelében sem volt a mostani fényének, ráadásul most volt az első "barfos" vedlésünk, ami kb. másfél-két hét alatt lezajlott, a "hétköznapi" vedlés pedig most már szinte észre sem vehető); sokkal energikusabb lett a kutya; a széklet mennyisége brit mellett napi két-háromszor öklömnyi mennyiség volt, most egyszer, "legrosszabb esetben" kétszer tojik egy nap, és a napi mennyiség meg sem közelíti azt, ami táp mellett egy alkalommal kitolt; végül ami számomra a legszembetűnőbb: az a fej, ahogy a kaját várja, mint a messiást :D
2013. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen most jött divatba, bár egyre gyakrabban van felemlegetve az oldalon , én ennek örülök.

Engem az vitt rá a Barf-ra hogy a kutyám, intenzív mozgás közben, elég látványosan "húzta" az egyik lábát.

Kicsit gondolkoztam mi legyen, és nyers etetés mellett döntöttem, alapos utánaolvasás, főleg külföldi fórumok böngészése után.

A változás... hát, szinte minden megváltozott a kutyán, ami csak lehetséges. És jó irányba. Korábban fel sem tűnt, hogy tápoktól tunya, henger alakú, formátlan, kicsit olyan mintha kómás lenne...

Még több utánaolvasás után pedig azt mondom, hogy még egyszer nem vinne rá a lélek, hogy tápot adjak a kutyámnak, hacsak nem lenne nagyon nyomós okom rá.

De ez teljesen szubjektív.


Amúgy nem azokat szólom le akik táppal etetnek, hanem a reklámoknak bedőlő viselkedést "piszkálom"... hogy sokan istenítenek egy terméket, mert rá van írva, az van mondva róla hogy jó, holott ebben igazából senki nem lehet biztos, mert senki nem látja miből, hogyan gyártják.

2013. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy aki Orijennel, Acanával etet,bejön neki, rendben van.

De attól, mert a reklám azt mondja, még nem kellene azt híresztelni, hogy ennél jobbat kutyának adni lehetetlen... mert nem az. :D

2013. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
megette a fene, ha valaki a netről akarja a kutyáját etetni. Hogy éppen mi a menő kajában, az dönti el nála, mit ad. Kismillióan etetnek még mindig táppal. Sőt..abból sem csak és kizárólag az ügyeletes menővel. Ha valaki kérdez és a válaszban ajánlat van akár tápban, akár Barf-ban, vagy másban, az csak a válaszoló egyéni tapasztalata. Neki és az adott kutyájának. Attól még nem azt jelenti, innentől az a csak és kizárólagosan JÓ.
2013. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy gondoltam, hogy a kutyának a legjobb a direkt neki elkészített ház kaja, csak mivel magamnak se főzök, kizárt dolog volt, hogy nekiálljak a kutyára főzni...

Aztán nálam azért nyert a BARF, mert egyrészt nem kell főzni, másrészt elég egyszerűen érthetőek az arányok, hogy mi kell neki, valahogy én nagyobb varázslásnak éreztem ezt pontosan belőni, a barf meg egy érthető rendszer.

Na meg így, hogy felkapták, van kitől tanácsot kérni, ami nem mellékes.

Nálunk is amúgy a kölyökszőrt télire egyetlen hét alatt cserélte le a kutya, se előtte, se azóta nincs érzékelhető szőrhullás.

2013. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!