Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak szobatisztas...

Gergely Szilvia kérdése:

Hogyan szoktassak szobatisztaságra egy 8 hetes törpespicc kuytust? Nem szeretném, hogy a lakásban össze-vissza végezze a dolgát, amíg nincsenek meg az oltásai és nem vihetem le!

Figyelt kérdés

8 hetes törpespicc szuka kutya, egy hete hoztuk el (lakásban volt végig). Mivel még nem kapta meg az oltásait nem vihetjük sétálni, viszont addig nem szeretnénk ha ide-oda inézné a dolgait. Ezer féle dolgot olvastam erről, és mindenhol mást írnak/mást tartanak jónak, ezért első sorben SAJÁT TAPASZTALATOK érdekelnének hasonló kutyákkal!

Almot nem szerettünk volna, nehogy megyegye/széthordja, ezért kutyapelenkát tettünk le (egyet a helyére, ahova éjszakára és ha 1-2 órára elmegyünk bezárjuk, és egyet az előszobába), amit kb. akkor használ, mikor épp arra jár, de ugyanannyi eséllyel pisil/kakál bárhova máshova is. (éjszaka nem pisil/kakál a helyén, de napközben néha bemegy oda is pisilni) Ha a pelenkára végzi nagyon megdícsérjük és meg is jutalmazzuk, de azt látom rajta, hogy így sem érzi szükségét, hogy odamenjen. Ráadásul a kakit meg is eszi, ha nem érkezünk időben. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, akkor kérem ossza meg velem! Köszönöm!



2013. dec. 20. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:

A kutyák alapvetően is szobatiszták lesznek idővel, még akkor is, ha erre különösebben nem kényszerítik őket. Ahogy megtanulja tartani a végterméket, ösztöne, hogy nem piszkít a saját "fészkébe". Több helyre tegyél le kutyapelenkát, és legyen kicsit pisiszagú (azaz, ha máshová pisil, azzal töröld fel, és tedd oda neki.). Tudom, hogy nem tűnik túl higiénikusnak, de csak így lehet odaszoktatni. Ha odatalál, nagyon dicsérd meg,ahogy eddig, és előbb utóbb a szagtalan pelus is megteszi. Ahova nem akarod, hogy pisiljen, ott moss föl hipós vízzel.

A kakievés gusztustalan, de semmi baja nem lesz tőle. Állítólag jele lehet vitaminhiánynak is.

Egyébként meg a türelem az egyetlen biztos módszer.

Sok sikert és kitartást, egy-két hét és túl lesztek rajta!

2013. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:

Első körben döntsd el, hogy piszkíthat a lakásba, vagy nem. Ha igen, akkor pakold nyugodtan a pelenkákat. Ha nem, akkor viszont szedd fel az összeset, és a második oltása után (ami nyilván már megvan) szépen kezdd el lehordani két-három óránként, lent dicséret, fent szó nélkül takarítás.


[link]

2013. dec. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem fogja egyikpillanatról a másikra megtanulni az enyém 5 hónaposan tanulta mmeg pedig már 6 hetes volt mikor el kezdtem szoktatni naponta 5-6 szpr is le vittem (még akkor is amikor nem volt meg az összes oltása)nem lett semmi baja.
2013. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálam a 12 hetes kiskutya 90%-ig szobatiszta. Minden alkalommal amikor felébred irány le vele, ha evett irány le vele. Olyan helyre ahol nyugi van és szeret ida kakilni. Neki ehhez avarra van szüksége. És már szól, hogy menni kell, elkezd körözni körbe körbe, nyugtalan lesz.

Amit te most csinálsz az éppen az ellenkezőjére nevelés mint amit az ösztöne diktál. Azaz azért kap dícséretet ha a saját fészkét (ami a teljes lakásotok) piszkolja össze. Neki a kutyapelenka csak egy rongy vagy egy szőnyeg, ezért később sem fogja tisztán hagyni a szőnyegeket ha egyszer rászokott. Valószínű a kakievés is ennek a következménye. őt zavarja annyira, hogy eltüntesse.

2013. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért van az, hogy az én kutyám 2 azaz kettő darab nap alatt szobatiszta lett? :D Pedig nem hiszem, hogy sokkal okosabb lenne bármelyik másiknál. Csak ugye én nem pakoltam körbe pelenkával a lakást, hanem vittem szépen iszonyú óvatosan olyan helyekre ahol tuti nincs másik kutya ürüléke, nem találkozik senkivel, és közben minden szimatán ott volt a két szemem. Sosem pisilt be itthon, mert akkora bulit csináltam a lenti pisilésből hogy mindig oda tartogatta, kapott sajtot, virslit, ujjongást és örömódát...

Ha leteszed a pelenkát az olyan, hogy oké nyugodtan pisilhetsz a lakásban. Ő nem érti azt, hogy "hugyozzál be nyugodtan, de CSAK IDE!"...

1. kutyapelenka kidob

2. kutya 2 óránként le

3. lent boldogság és jutalom

4. fent szó nélkül összeszeded

2013. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt már meg se kérdezem, hogy 8 hetesen miért van nálatok egy hete már, és ilyenkor miért hagyjátok egyedül... Mindegy.

Szobakennelbe is be lehetne szoktatni éjszakára, meg az egyedül töltött időre.

2013. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ! :)

#2

Nincs még meg a második oltás, akkor kapta az elsőt, amikor elhoztuk (7 hetesen), mert az állatorvosunk szerette volna a kezdetektől kezdve "ellátni"

#3

Köszi! Amint vihető lesz mi is hordjuk majd le 2-3 óránként, csak addig nem tudjuk még mit csináljunk..

#4

Köszi a választ! Logikusan hangzik, amit írtál..inkább nem fogjuk erőltetni a pelenkát.

#5

Előző kutyánk nekünk is pár nap alatt szobatiszta lett, 2 óránként vittük le, aztán 3, 4 és nem is kellett már utána takarítani. Viszont ott még nem tudtuk, hogy nem lenne szabad levinni, úgy mondták, csak kutyák közé nem mehet az első oltásig. Most viszont nem mertük még levinni, mert elég kutyás környék, erdő, plusz a kertben is több kutya szokott lenni.

#6

Nem kellene egyből rosszat feltételezni.. :) Azért hoztuk el, mert a testvéreit egy kereskedő már 6,5 hetesen elvitte és egyedül maradt volna egész napra, az anyja már nem igazán gondozta, mert leszívták a kicsik. Itt csak 1-3 naponta van egyedül hagyva max. 1-3 órára, amiben szerintem semmi kivetnivaló nincs. Vagy minden kutyatartó 0-24ben a kutya mellett ül és még bevásárolni sem megy el? A helye pedig természetesen a szobában van kialakítva, hogy ne legyen elszeparálva tőlünk, de mégse rohangásszon fel-alá felügyelet nélkül. Végigalussza az éjszakát, mert napközben rendesen kifárasztjuk..vagy ebben van valami kivetnivaló? Illetve szobakennel alatt mit értesz? Amit leírtam?

2013. dec. 20. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs az az állatorvos,akinek joga van előre megmondani,hogy ő szeretné végig beoltani meg kezelni,főleg,hogy ezzel a kutyának ártott.


Ráadásul a szaporító,akitől hoztátok már 2 oltással kellett volna,hogy adja...Szóval egy ilyen helyről származó kutyánál,én a helyedben már elkezdenék félrerakni az esetleges későbbi betegségekre,mert van rá esély.

Nem mellesleg,max fajtajellegű keverék,de azon se csodálkozz,ha felnőve nem is hasonlít rá.


A kérdésedhez:

a kutyapelenka csak összezavarja,nem érti,hogy mit kellene lent csinálnia,ha odabent pisilhet...


Tehát kutyapelenka kuka,alom eszedbe se jusson, 2-3 óránként le kell vinni,elvégzi a dolgát,akkor öröm és boldogság,megdicséred stb. majd mentek fel.Ennyi.


A kakit vagy azért eszi meg,mert sz.r tápot kap,vagy ha leszidjátok ha bekakil,akkor igyekszik eltüntetni a nyomokat.

Tehát,jó tápra váltsatok (a pedigree,chappi stb. nem jó tápok)és soha ne szidjátok le,ha becsinál.


Jó tápok: Acana,Brit,Brit Care,Carni Love,Orijen,Flatazor,Taste of the wild..

2013. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez baromira nem így van. Meg kellett volna lennie az oltásnak már azelőtt, hogy elhoztátok a szaporítótól, ilyen meg nincs hogy az orvos akarja elvállalni a kezdetektől. :D Szaporítós kutyánál meg gyakorlatilag bármi befigyelhet. Kereskedő, meg már elvolt az anyja nélkül is... Ilyenkor mutatkozik meg a hozzá nem értés. Mármint nem részetekről, annak a részéről akitől hoztátok. Jó nagy kókler, csak el akarta passzolni szerencsétlen kölyköket minél hamarabb, kellett karácsonyra a pénz... PFUJ.
2013. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7, #8

Köszi a válaszokat!

Szerintem (remélem) helyrehozhatatlan dolog még nem történt, a továbbiakban pedig igyekszünk megcsinálni a fentebb említett dolgokat!

Tápból Select Goldot kap.

A kutyapelenkát akkor hanyagoljuk, várunk még kicsit, hogy meglegyenek az oltások, aztán visszük le.

Az állatorvos család barátja, azért mondta, hogy mindenről tudni szeretne és mindent megcsinál, nehogy kókler állatorvos kezébe kerüljön a kutya.

A tenyésztőt személyesen ismerem, a szülőket is, így megbíztam/megbízok benne. Arról fogalmam sem volt, hogy már oltásának meg kellene lenni, de végülis csak 1 héttel van elcsúszva akkor (7. első, 9. hét második), ha jól értelmezem, amit írtatok.

Volt már több kutyánk is, csak vagy később került hozzánk, vagy adott volt, hogy mit hogy kell, most ezért vagyok gondban ezzel az új kölyökkel. Neten mindenhol mást írnak, ezért érdekeltek a tapasztalatok. Köszi szépen a válaszokat!

2013. dec. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!