Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak székrekedése...

A kutyusomnak székrekedése van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több napja nem tud üríteni, adtunk neki paraffin olajat, de semmit nem használt, így elvittük az állatorvoshoz, aki csipesszel, görcsoldóval (a belek görcsösségének megszüntetése végett) és beöntéssel próbálta kezelni a dolgot, majd mondta, hogy a továbbiakban is alkalmazzuk a paraffin olajas megoldást, ami még mindig nem használ.

Van valakinek valami egyéb ötlete?


2013. dec. 20. 23:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

mit kap enni?

én azt javaslom, hogy ne kezd bele házi praktikákba, amíg az orvosnak van tanácsa.

ha nagyon "belesült" a kaka, akkor csak szakember tanácsára lehet hashajtani.

mennyi idős?

2013. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

4,5 éves Golden Retriever. Általában konzervet, csirke nyesedéket és farhátat eszik, de anyumnak egyik ismerőse állatvédő és kaptunk "ajándékba" egy rakat száraztápot, amit az illető egyből beletömött a kutyába, azóta rettenetesen érzi magát. :(

Sajnos az orvos is csak a paraffin olajos megoldást tudja már csak javasolni, amit tudott, azt megtette.

2013. dec. 20. 23:27
 3/35 anonim ***** válasza:
Pépes étellel kellene etetni. Jó az is ha a száraztápjára öntesz forró vizet, hogy megpuhuljon. És kicsit kihűljön. Etesd nedves étellel. És talán dokit kellene váltani, mert ha nem kakil abból nagy baj lehet. Akár bélelzáródás stb. Egy ultrahang vagy röntgen segítene. Mert ha sokáig nem ürít legyen az 3 vagy 4 nap az már hatalmas probléma. Furcsállom hogy nem csináltatott ultrahangot vagy röntgent.
2013. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Az orvossal nincsen semmi gond, vagy 20 éve ő az állatorvosunk, megbízható, jó szakember.

Pontosan nem tudom, hogy hány napja áll fenn nála ez a betegség, de nagyon aggódom, mert egyre gyengébb, ugyanakkor mindig sétáltatjuk meg fecskendezzük bele az olajat, hátha ezek hatására csoda történik, de szegény már szinte morog ránk, mert kezd elege lenni. Tesóm elmondása szerint x órával ezelőtt két diónyit elpottyantott, de azóta semmi, megint csak erőlködik, mondjuk legalább már nem sír közben. Masszíroztam a pocakját, hátha az segít valamennyit, de egyre inkább tehetetlen vagyok. Most főztem neki farhátat egy kevés zöldséggel, mert anyum állatvédő ismerőse azt ajánlotta, hogy annak a levét itassuk vele, bár nem tudom, használ-e...

2013. dec. 21. 00:03
 5/35 anonim ***** válasza:
Akkor csináltatni kell ultrahangot nehogy más probléma is legyen. Eszik magától? És csak vízes, nedves ételt adni neki. Vagy egy kis tejet. Ha a tejtől nem indul meg, akkor az már komolyabb probléma.
2013. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nincs étvágya, igaz, az állatorvos is mondta, hogy most hanyagoljuk a darabos ételeket, inkább sok - sok folyadékot adjunk neki! A tejet nem nagyon kívánja, beleiszik, de aztán továbbáll. Ha holnap sem lesz változás, irány a dokihoz megint, hátha kitalál még valamit.
2013. dec. 21. 00:15
 7/35 anonim ***** válasza:

Ha pár napig nem ürít,a széklet elkezd felszívódni a beleiben és belül lemérgezi a kutyát.Gyakorlatilag 2-3 nap is elég,hogy belepusztuljon.


Ha semmi nem mozdul meg benne,akkor még 1 beöntést kellene csinálnia a dokinak,valamint mindenképp elvinni ultrahangra vagy röntgenre,mivel valószínű bélelzáródás miatt nem tud magától üríteni.


Lehetőleg azonnal,mivel ez halálhoz vezet.

2013. dec. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Igen, azonnal kellene. Lehet szegénynek fájdalmai vannak. Könnyen kaphat bélcsavarodást és bélelzáródást. Vagy már van is neki. Akár részleges bélelzáródás. Azért nem jön semmi. Ha jön is az kicsi és vékonyka.. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ultrahangot csináltass. Ha mindig arra vársz hogy legyen valami más ötlete is, addig fogod húzni az egészet amíg súlyosabb lesz, és mérgezést is kap. De ki is száradhat. Nem értem a dokidat, miért nem említette az ultrahangot..
2013. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ma du. tud csak minket fogadni, akkor megyünk és elvileg elvégzi ugyan azokat, amiket legutóbb; csipesz, beöntés...

A gond csak az, hogy a paraffin olajat már nem engedi magának beadatni, tegnap este elég csúnyán oda kapott tesómnak, jelezvén, hogy hagyja már békén...

Amikor kakilt, két diónyi méretű adagot sikerült neki üríteni, azóta viszont semmi.

Amit főztem neki (farhátat, zöldségeket), annak a levét sem hajlandó meginni, pedig az is rengeteg zsiradékot tartalmaz, és mégsem darabos étel.

Ha megyünk a doktorbácsihoz, mindenképp szólok az ultrahang ügyében!

2013. dec. 21. 12:16
 10/35 anonim ***** válasza:
Ha annak a levét összekevered egy kis kutya kaja konzervvel azt úgy biztos megeszi majd. A doki mit mondott?
2013. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!